ویلاهای دوبلکس در دبی

ویلاهای دوبلکس در دبی

برای معرفی ویلاهای دوبلکس در دبی ابتدا باید معنی دوبلکس را بررسی کنیم.

به طور کلی “خانه دوبلکس” به خانه دو طبقه ای گفته می شود که معمولا طبقه اول شامل نشیمن ، آشپزخانه ، توالت ، حمام و طبقه دوم دارای اتاق خواب و سرویس بهداشتی است و در بخش نشیمن ، یک راه پله مشترک برای دسترسی بین دو طبقه وجود دارد . راه پله های دوبلکس بخش جذاب و جدا نشدنی یک ساختمان دوبلکس هستند . 

ویلاهای دوبلکس دبی

نوع طراحی ویلاهای دوبکس در دبی

طراحی یک ویلای دوبلکس باید مطابق سلیقه شما باشد تا بتوانید سال های زیادی در آن آرامش داشته باشید. دوبلکس بودن یک ویلا از این نظر می‌تواند مهم باشد که فضاها در آن به اندازه کافی دلباز و آرام بخش باشد. این یک برتری بزرگ پلان ویلا دوبلکس نسبت به ویلای معمولی است.

تفاوت مهمی که در طراحی ویلاهای دوبلکس مدرن وجود دارد ، رعایت نکات بسیار جزئی ولی فوق العاده مهم می باشد. در زمینه بررسی ویلاهای دوبلکس دبی تعدادی از این نکات مهم را به شما نشان می دهیم.

جهت ها در طراحی ویلاهای دوبلکس بسیار مهم هستند: شمالی ترین قسمت زمین ، بهترین منطقه برای ساخت ویلای دوبلکس می باشد. نور و صرفه جویی در انرژی اصلی ترین نکته در این زمینه می باشد.

به سایه بان های شمالی و جنوبی توجه کنید. ممکن است در میانه روز نور خورشید ساکنان ویلا را آزار دهد. در طراحی ویلاهای دوبلکس باید به اندازه سایبان‌های روی پنجره‌ها در قسمت شمالی و جنوبی ویلا حتما توجه کنید. در قسمت های جنوبی از سایبان های بلندتری استفاده کنید و در قسمت های شمالی اندازه سایبان ها را کم کنید.

بدانید که شما در یک آپارتمان زندگی نمی کنید. در طراحی یک ویلای دوبلکس در دبی اندازه سقف و ارتفاع آن با یک آپارتمان بسیار متفاوت می باشد ، آپارتمان ها محدودیت های زیادی دارند از جمله : دریافت نور . شما در یک ویلای دوبلکس دور از این محدودیت ها هستید پس ویلای خود را مانند یک آپارتمان طراحی نکنید.

در طراحی یک ویلای دوبلکس اندازه فضاها بسیار مهم هستند. یکی از مزیت ها در طراحی یک ویلای دوبلکس اندازه فضاها به دلخواه شما است.  طراحی داخلی ویلا اهمیت زیادی دارد. قرار است شما مطابق استاندارهای خود و طبق سلیقه و علاقه خود این ویلا را طراحی کنید.
سالن اصلی خانه می تواند با توجه به سبک زندگی شما بسیار بزرگ باشد که البته در طراحی آن باید مراقب نکات بسیار ریزی باشید.

در طراحی ویلا مدرن دوبلکس دیوار شیشه ای را فراموش نکنید.  می توانید با توجه به منطقه آب و هوایی خود در نقاطی که در معرض مستقیم نور خورشید هستند از دیوار های شیشه ای استفاده کنید.

محل جانمایی پله‌ها در طراحی ویلا دوبلکس: مهم ترین نکته در طراحی ویلای دوبلکس پله ها هستند . بهترین محل را انتخاب نمایید. حتما دقت داشته باشید که پله‌ها جلوی نور را نگیرند، فضاهای اصلی را اشغال ننمایند و امکان دسترسی از پایین و بالای پله به قسمت‌های مختلف به راحتی موجود باشد.

ارتفاع سقف در طراحی ویلای دوبلکس:در طراحی یک ویلای دوبلکس ارتفاع سقف می تواند همه چیز را تحت شعاع قرار دهد. تا جایی که قوانین به شما اجازه می دهد به سقف ویلای دوبلکس خود ارتفاع دهید.

زیبایی در سادگی است: به هیچ وجه در طراحی داخلی ویلای دوبلکس خود از طرح های مختلف معماری استاده نکنید.این کار باعث خستگی چشمها شده و داخل ویلای شما را به یک موزه تبدیل می کند.

تلاش کردیم شما را با نکات جزیی ولی مهم در طراحی یک ویلای دوبلکس در دبی آشنا کنیم. با تمام این اطلاعات بهتر است طراحی و طراحی داخلی ویلای خود را به متخصصان این امر بسپارید. با داماک همراه باشید.

 مطالب مشابه:

معرفی ویلاهای داماک     ویلاهای لاکچری در دبی

واریز ریالی از ایران برای خرید ملک در دبی

 

درباره داماک

داماک بزرگترین شرکت ساختمانی جهان با بیش از 70 هزار نمایندگی در 204 کشور

نشانی دفتر داماک

امارات متحده عربی - دبی - بیزنس بی - برج اداری داماک پارک تاورز

آخرین پست ها

پیوندهای مرتبط

خبرنامه داماک

برای اطلاع از آخرین اخبار عضو خبرنامه داماک شوید ...