وام املاک و خرید ملک در دبی

وام املاک و خرید ملک در دبی

موضوع مورد بحث مقاله ما وام املاک و خرید ملک در دبی می باشد با داماک گروپ damac group همراه باشید.

به تکرار پیش آمده است که افراد با در تنگنا گرفتن شرایط مالی اقدام به گرفتن وام با سند ملکی می کنند،اما می خواهیم بدانیم که  گرفتن این وام ها به چه صورتی می تواند باشد .خصوصا اگر فرد برای گرفتن آن عجله داشته باشد و بخواهد این وام را به صورت فوری دریافت کند باید چه شرایطی را طی کند تا بتواند یک وام ملکی با مبلغ رضایت بخش دریافت کند؟

حتما با این موضوع بسیار مواجه شده اید که برای گرفتن وام  در قبال پرداخت مبلغ مورد نظر وام از شما ، ضمانت های مختلفی می خواهند. یکی از آن ها سند ملکی  می باشد. شما می توانید با  گرو گذاشتن سند ملکی خود اقدام به دریافت وام با مبلغی متفاوت کنید، اما تنها سند ملکی برای گرفتن وام کفایت نمی کند و باید شرایطی را رعایت کرد.

باید این نکته را مد نظر قرار دهید که سند ملکی که قرار است به بانک مورد نظر خود ارائه دهید باید شش دانگ، و با ارزش و اعتبارباشد و دارای هیچ گونه مشکل احتمالی نباشد. سند ملکی باید به طور رسمی در دفاتر منتخب به ثبت رسیده باشد درغیر این صورت هیچ ارزشی برای بانک ندارد.

شخص مورد نظر برای گرفتن وام با سند ملکی باید دارای سابقه ای خوب باشد و در سابقه ی آن نباید هیچ گونه چک برگشتی را مشاهده کرد. در صورتی که شخص مورد نظر وام پرداخت نشده ای از قبل دارد نمی تواند وام دیگری را دریافت کند.

کلیه هزینه ها اعم از انتقال سند، کارشناس و غیره بر عهده ی شخص گیرنده ی وام است . مبلغ با توجه به سند ملکی شما می تواند متغیر باشد .

در مطالب گذشته در مورد راهنمای دریافت وام صحبت کردیم.

وام املاک و خرید ملک در دبی

وام املاک و خرید ملک در دبی و شرایط آن

در این قسمت به وام املاک و خرید ملک در دبی و شرایط آن می پردازیم.

خانه وام ‌دار به خانه‌ ای گفته می‌شود که فروشنده بر روی آن وام گرفته و سند خانه به عنوان وثیقه در رهن بانک است. بزرگترین مشکل بر سر راه فروش این خانه‌ها آن است که سند در دسترس نیست و فروشنده نمی‌تواند به صورت رسمی خانه را به نامتان بزند. در هنگام معامله خانه های وام دار باید مراقب این موضوع باشید که کلاه سرتان نرود. و فروشنده خانه را به غیر از شما به کسی دیگر نفروخته باشد.

در نگاه اول این معامله پر سود به نظر می آید، اما نکته اصلی اینجاست که تا تسویه حساب کامل سند از رهن بانک خارج نمی‌شود. به همین خاطر شما مجبورید خانه را به صورت وکالتی معامله کنید. یعنی این که بعد از تنظیم قولنامه صاحب‌خانه به شما وکالت بلاعزل می‌ دهد که بتوانید پس از آزادسازی سند، خانه را رسما به نام خودتان بزنید.

یکی از راه‌های به حداقل رساندن خطر معامله خانه‌های وام‌ دار آن است که از فروشنده بخواهید خانه را رهن کند و بعد آن را رسما به نام شما بزند. برای این کار فروشنده باید وامش را کامل تسویه کند.

انتقال وام: برای انتقال وام هم فروشنده و هم خریدار باید به بانک مراجعه کرده و فرم‌های مربوطه را پر کنند و بخشی از بدهی را یک جا پردات کنند . اگر وام خانه از محل سپرده باشد هنگام انتقال وام باید ده درصد مانده بدهی یکجا پرداخت شود. البته این مبلغ از اصل بدهی وام کسر می‌شود. اما اگر وام از طریق اوراق دریافت شده باشد باید به اندازه یک درصد مانده بدهی به بانک کارمزد داده شود.

مطالب مشابه:

گرفتن وام در امارات     نحوه درخواست وام املاک دبی

واریز ریالی از ایران برای خرید ملک در دبی

درباره داماک

داماک بزرگترین شرکت ساختمانی جهان با بیش از 70 هزار نمایندگی در 204 کشور

نشانی دفتر داماک

امارات متحده عربی - دبی - بیزنس بی - برج اداری داماک پارک تاورز

آخرین پست ها

پیوندهای مرتبط

خبرنامه داماک

برای اطلاع از آخرین اخبار عضو خبرنامه داماک شوید ...