چگونه در دبی خانه ای با سند مالکیت بخریم؟

چگونه در دبی خانه ای با سند مالکیت بخریم؟

برای این که بدانید چگونه در دبی خانه ای با سند مالکیت بخریم این مقاله را تا پایان مطالعه کرده و همراه با گروه داماک damac باشید.

در ابتدا باید بدانیم که اصلا سند مالکیت چیست و چه مفهومی دارد.

سند مالکیت ، دفترچه ای است مجلد و از نوع اسناد رسمی و بهاداراست.  مندرجات هر صفحه آن منطبق با مندرجات یکی از ستون های دفتر املاک می باشد و دارای صفحات یا ستون هایی برای نقل و انتقالات می باشد. اوراق آن با مهر مخصوصی پلمپ شده است. 

سند مالکیت در قدیم به صورت برگه مالکیت بوده، اما به این علت که برگه مالکیت فضای کافی برای نقل و انتقالات بعدی را نداشت آن را به صورت دفترچه با جلد معتبر و صفحات متعدد و کاغذ مخصوص نخ کشی و پلمپ شده درآوردند. 

زمان صدور سند مالکیت هم زمان با ثبت ملک در دفتر املاک و پس از خاتمه یافتن عملیات مقدماتی ثبت می باشد.  سند مالکیت جدید به صورت تک برگی می باشد. در سند مالکیت جدید نقشه ملک و مشخصات کامل مالک و دیگر موارد در آن درج شده است و هم اکنون سازمان ثبت در حال تعویض اسناد مالکیت می باشد.

در تعارض سند مالکیت با دفتر املاک نیز سند مالکیت از اعتبار ساقط شده است. علت این تقدم فرعی بودن وجود سند مالکیت نسبت به وجود دفتر املاک است . اعتبار سند مالکیت همانند حکم دادگاه یا بالا تر از آن است.

بنابراین در صورت وقوع اختلاف در مالکیت ملکی که دارای سند مالکیت است، باید رعایت حرمت و ارزش سند مالکیت را داشت و اثبات خلاف آن را به آسانی نپذیرفت. اسناد رسمی و مالکیت بارزترین نمونه های نظم عمومی هستندکه بی اعتنایی به آنها منجر به بی ثباتی در نظم معاملات خواهد شد.

چگونه در دبی خانه ای با سند مالکیت بخریم؟

چگونه در دبی خانه ای با سند مالکیت بخریم؟ و شرایط سند مالکیت چگونه است؟

در این قسمت از محتوا متوجه می شویم که چگونه در دبی خانه ای با سند مالکیت بخریم؟ و شرایط سند مالکیت چگونه است؟

هر سند مالکیت بایستی به صورت شش دانگ باشد که این شش دانگ می توان در قالب یک جلد و یا بیشتر بوده که تمامی آن شرایط شش دانگ را باید داشته باشد .

درهر سند حدود اربعه و یا حدود مشخصات تعریف شده است، که در آن حد شرق؛ غرب، جنوب و شمال مشخص شده که به قطعه مجاور و یا خیابان دسترسی داشته یا منتهی گردد. سند هر ملک شناسنامه آن ملک بوده که نام مالک یا مالکین در آن قید شده است.

هر سند یک شماره پلاک ثبتی دارد که این پلاک در اداره ثبت اسناد و املاک دارای سابقه و هویت ملک مورد نظر است و با شماره مشخص می گردد.در هر سند به شماره قطعه اشاره شده که بر اساس نقشه تفکیکی اداره ثبت اسناد و املاک تعریف شده است. در هر سند یک صفحه ملاحظات قرار دارد که حتما باید به آن صفحه رجوع کنید. نام، شماره پلاک و یا هر گونه اصلاحی در آن قید شده و بسیار مهم می باشد.

هر سند توسط اداره ثبت اسناد و املاک صادر می گردد و باید دقت داشت منگوله سند دست نخورده و اوراق آن مربوط به همان سند باشد و به شماره سریال اوراق توجه نمود که تمامی شماره سریال ها یکسان باشد.  همچنین دارای صفحه نقل و انتقال بوده که نام آخرین مالک یا مالکین در آن قید شده است.

 مطالب مشابه:

بررسی قوانین خرید ملک با سند مالکیت     مراحل خرید ملک با سند مالکیت

واریز ریالی از ایران برای خرید ملک در دبی

 

درباره داماک

داماک بزرگترین شرکت ساختمانی جهان با بیش از 70 هزار نمایندگی در 204 کشور

نشانی دفتر داماک

امارات متحده عربی - دبی - بیزنس بی - برج اداری داماک پارک تاورز

آخرین پست ها

پیوندهای مرتبط

خبرنامه داماک

برای اطلاع از آخرین اخبار عضو خبرنامه داماک شوید ...