قوانین خرید و فروش ملک در دبی

قوانین خرید و فروش ملک در دبی

ما در این مقاله قوانین خرید و فروش ملک در دبی را برای شما گردآوری کرده ایم .

با داماک damac همراه شوید تا از این قوانین آگاه شوید. قبلا خرید املاک در دبی برای سرمایه‌گذاران و خریداران خارجی مراحل پیچیده‌ و دشواری داشت . در طی این چند سال گذشته دولت دبی اجازه حق خرید مالکیت مطلق املاک دبی را به خریداران و سرمایه‌گذاران خارجی نمی‌داد.

قانون جدید املاک دبی می گوید که به اتباع خارجی امکان می دهد برای مدت زمانی نامحدود اجاره املاک مالکیت مطلق دبی را داشته باشند. طبق این قانون به اتباع خارجی  اجازه درخواست اجاره نامه ۱۰ تا ۹۹ ساله در مناطق خاص را می‌دهند. اتباع خارجی‌ای که از حق مالکیت مطلق برخوردار می شوند ، می‌توانند برای همیشه از دارایی خود استفاده کنند. علاوه بر این، آنها مجاز به انتقال حقوق خود به شخص دیگر هستند.

وارثان مالکان مطلق پس از فوت مالک مطلق، حق استفاده از دارایی مورد نظر را پیدا می کنند. خریداران به منظور گرفتن حق تملک مالکیت مطلق املاک در برخی از نواحی خاص باید موافقت و رضایت دولت حاکم را جلب کنند. اقتصاد مبتنی بر املاک در دبی با سرعت چشمگیری در حال رشد و رو به پیشرفت است.

بحران های اقتصادی باعث تاثیر بر توسعه املاک دبی شده است. در نهایت قیمت املاک پایین آمده و خریداران و سرمایه گذاران شانس بهتری برای انجام معاملات خوب پیدا کرده اند. برای خریداران این بهترین زمان برای خرید املاک در دبی می باشد.

 هر خریدار برای بستن یک قرارداد موفقیت آمیز باید قوانین خاص خرید، مالکیت و فروش املاک دبی را بداند.

در مطالب گذشته در مورد مراحل انتقال سند ملی در دبی و سند مالکیت هنگام خرید ملک در دبی صحبت کردیم.

قوانین خرید و فروش ملک در دبی

آشنایی با شرایط و قوانین خرید و فروش ملک در دبی

در این بخش از محتوا قصد داریم به آشنایی با شرایط و قوانین خرید و فروش ملک در دبی بپردازیم. طبق قانون املاک و مستغلات در دبی اتباع خارجی حق مالکیت زمین یا ساختمان در دبی را نداشتند. مدت اجاره برای املاک حدود ۹۹ سال است که باید به تایید دولت ایالتی دبی برسد.

برای املاک اجاره‌ای در دبی مانند آپارتمان‌ها معمولاً قرارداد مستاجر به مدت یک سال بسته می شود. صاحب املاک حق افزایش اجاره را ندارد و زمانی اجاره افزایش می‌یابد که اجاره نامه منقضی شود و قراداد به پایان برسد.

موجران این حق را ندارند که بیش از ۱۵ درصد اجاره را افزایش دهند. در صورت بروز اختلاف بین موجر و مستاجر باید طرفین دعوا پرونده را به کمیته کنترل اجاره شهرداری ارجاع دهند. این هیئت اختلافات را می‌شنود و بر همین اساس دعوا را داوری می‌کند که بدین ترتیب مستاجر و موجر موظفند از تصمیم این هیئت تبعیت کنند.

قانون املاک وراثتی در مقایسه با دیگر قوانین املاکی در دبی کاملا پیچیده می باشد. اگر صاحب خانه،  تابعیت دوگانه به غیر از دبی داشته باشد تصمیم‌گیری در مورد صاحبان وراثت کمی دشوار ترمی‌شود. در صورت عدم وجود وصیت‌نامه قانونی دادگاه بین المللی تصمیم می گیرد كه چگونه یك ملك باید بین گیرندگان تقسیم شود.

 به همین دلیل است که سرمایه‌ گذاران خارجی در املاک و مستغلات دبی باید وصیت نامه معتبر داشته باشند تا دارایی خود را برای خانواده‌های خود پس انداز کنند. قوانین املاک دبی برای سرمایه گذاران داخلی و خارجی بسیار مهم است. هرکسی که قصد فروش، خرید یا اجاره هر نوع املاکی را در دبی دارد، باید قوانین املاک دبی را رعایت کند. این قوانین به آنها کمک می‌کند تا از دارایی خود در دبی بهره مند شوند و مالکیت دارایی خود را به خواهر و برادر یا خانواده خود منتقل کنند.

مطالب مشابه:

مراحل خرید ملک با سند مالکیت     سند مالکیت دبی

واریز ریالی از ایران برای خرید ملک در دبی

درباره داماک

داماک بزرگترین شرکت ساختمانی جهان با بیش از 70 هزار نمایندگی در 204 کشور

نشانی دفتر داماک

امارات متحده عربی - دبی - بیزنس بی - برج اداری داماک پارک تاورز

آخرین پست ها

پیوندهای مرتبط

خبرنامه داماک

برای اطلاع از آخرین اخبار عضو خبرنامه داماک شوید ...