پیش فروش املاک دبی

پیش فروش املاک دبی

در این محتوا به پیش فروش املاک دبی می پردازیم  :

دبی شناخته‌ شده‌ ترین و پرجمعیت‌ ترین شهر امارات متحده عربی است. اقتصاد دبی متکی و وابسته به نفت نیست. شهر دبی درآمد عمده خود را از طریق صنعت توریسم و خدمات اقتصادی و املاک و مستغلات بدست می‌آورد.

اقتصاد مبتنی بر املاک در دبی صنعتی است که با سرعت چشمگیری در حال رشد و پیشرفت است. اما بحران‌های اقتصادی اخیر در جهان نیز به شدت بر توسعه املاک در دبی تأثیر گذاشته است که در نهایت قیمت املاک پایین آمد و خریداران و سرمایه گذاران شانس بهتری برای انجام  معاملات  خوب پیدا کردند.
 برای خریداران این بهترین زمان برای پیش فروش املاک در دبی است. هر خریدار جهت بستن یک قرارداد موفقیت آمیز باید قوانین خاص ، مالکیت و پیش فروش املاک دبی را بدانند. اول از همه باید معنی پیش فروش را بدانیم و بعد در پایین مقاله به قانون مهم پیش فروش املاک در دبی اشاره کرد که هر خریدار یا فروشنده باید این قانون را بدانند .

پیش فروش املاک دبی 

پیش فروش املاک دبی  بر اساس قانون،  هر پیمانی که طی آن مالک رسمی زمین (که در این قانون پیش‌ فروشنده نامیده شده است) احداث یا تکمیل واحد ساختمانی مشخصی در آن زمین را متعهد شود و آن واحد آپارتمان از همان ابتدا یا در حین احداث و تکمیل پروژه یا پس از اتمام عملیات ساخت‌ و ساز به طرف دیگر (که در این قانون پیش‌خریدار نامیده می ‌شود) منتقل شده و مالک رسمی آن شناخته شود، «قرارداد پیش فروش ساختمان» محقق شده است.

پیش فروش املاک دبی

قانون پیش فروش املاک در دبی

قانون پیش فروش املاک در دبی را مورد بررسی قرار می دهیم  . تا پایان مقاله همراه ما باشید. 

جریان پیش فروش املاک دبی بر اساس قانون مذکور به این صورت است که پس از صدور پروانه‌ی ملک توسط شهرداری دبی و تنظیم شناسنامه فنی مستقل برای هر واحد که مشخصات کامل و ملحقات در آن بیان می شود.

 اخذ مجوز انتشار آگهی از مراجع صلاحیت ‌دار، پیش ‌فروشنده اقدام به تبلیغات در مطبوعات و اطلاع رسانی می کند .

تنظیم قرارداد پیش فروش باید در نزدیکی دفاتر اسناد رسمی دبی  صورت پذیرد و مشاوران املاک دبی موظفند پس از انجام مذاکرات مقدماتی، طرفین را برای تنظیم سند رسمی این قرارداد به همان دفترخانه ارجاع بدهند.

 و نمی توانند رأسا اقدام به تنظیم این قرارداد نمایند و در غیر این صورت مجرم تلقی می شوند. همچنین اگر سرمایه‌ گذاران بدون تنظیم سند رسمی یا بدون اخذ مجوز برای انتشار آگهی اقدام به پیش فروش ساختمان کنند به حبس یا جریمه نقدی محکوم می شوند .

امکانات واحدهای پیش فروش

از مباحثی که در این مقاله  اهمیت دارد  امکانات واحدهای پیش فروش شده توسط شرکت داماک است؛ مانند شماره‌ی طبقه و  واحد، مساحت واحد و تعداد اتاق‌­ها، تعیین پارکینگ و انباری.

 همچنین مشخصات فنی و معماری آپارتمان مانند تعداد واحدها و طبقات کلی ساختمان و نوع کاربری و موقعیت آن، سیستم گرمایش و سرمایش، نوع مصالح ساختمانی و نمای بیرونی آن و به‌طور کلی هر موردی که در پروانه‌ی ساخت و شناسنامه‌ی فنی هر واحد قید شده یا عرفا در قیمت آن می‌تواند مؤثر واقع شود.

تعیین قیمت در قانون پیش فروش آپارتمان

قیمت آپارتمان باید کاملا مشخص باشد و تعداد اقساط و نحوه ی پرداخت آن بر اساس توافق طرفین ذکر شود و پیش‌ خریدار به تناسب اقساط پرداختی، مالکِ ملکِ پیش‌فروش شده می ‌شود. البته اگر عملیات ساخت ‌و ساز متناسب با مفاد قرارداد پیشرفت نداشته باشد، پیش ‌خریدار می‌ تواند پرداخت اقساط تعیین شده را به زمانی موکول کند که تأییدیه ی  تحقق پیشرفت در ظرف یک ماه را از مهندس ناظر گرفته است.

 در ضمن حداقل ۱۰ درصد قیمت کل هم‌ زمان با تنظیم سند رسمی قابل وصول است و توافق برخلاف آن، مورد پذیرش نیست. و اما در صورت عدم پرداخت اقساط از جانب پیش‌ خریدار در موعد مقرر، پیش ‌فروشنده موظف است مراتب را به دفتر اسناد رسمی دبی گزارش کند و دفتر به پیش‌ خریدار اخطار می دهد تا ظرف مهلت یک ماه نسبت به پرداخت اقساط اقدام کند و در غیر این‌ صورت  پیش‌ فروشنده حق فسخ خواهد داشت.

زمان تحویل واحد آپارتمان دبی

زمان تحویل واحد آپارتمان دبی  و تنظیم سند رسمی انتقال قطعی نیز باید مشخص شود. هرچند تمامی این موارد می‌ توانند دست‌ خوش تغییراتی شوند و متضمن خساراتی باشند که در همین راستا راجع به آنها نیز باید تعیین تکلیف شود و چنانچه پیش ‌فروشنده نتواند در تاریخ مقرر، واحد وعده داده شده را تحویل پیش ‌خریدار بدهد یا به تعهدات خود عمل ننماید، با توجه به شرحی که در قانون آمده باید خسارت بپردازد مگر اینکه به مبالغ بیشتری به ‌نفع پیش‌ خریدار توافق نمایند .

شرکت داماک گروپ damac group  در این راستا شروع به پیش فروش املاک دبی کرده است شما را برای پیشرفت فردی به سرمایه گذاری مطمئن در دبی فرا می خواند .

مطالب مشابه:

دفتر فروش املاک    فروش ویژه املاک برای ایرانیان

واریز ریالی از ایران برای خرید ملک در دبی

 

درباره داماک

داماک بزرگترین شرکت ساختمانی جهان با بیش از 70 هزار نمایندگی در 204 کشور

نشانی دفتر داماک

امارات متحده عربی - دبی - بیزنس بی - برج اداری داماک پارک تاورز

آخرین پست ها

پیوندهای مرتبط

خبرنامه داماک

برای اطلاع از آخرین اخبار عضو خبرنامه داماک شوید ...