مناطق گردشگری دبی

مناطق گردشگری دبی

داماک گروپ damac group در این مقاله به معرفی مناطق گردشگری دبی می پردازد. همراه ما باشید تا با این مناطق شگفت انگیز آشنا شوید.

پارک آبی وادی: یک ماجراجویی عجیب در انتظار شماست. این پارک با مساحتی حدود 5 هکتار بین دو هتل برج العرب و هتل ساحلی جمیرا قرار دارد. پارک آبی وایلد وادی طوری طراحی گردیده تا ساعت های زیادی از لذت و هیجان را به جستجوگران  و همچنین خانواده ها تقدیم نماید. با بیش از 23 نوع وسیله تفریحی آبی که بیشتر آن ها در امتداد هم قرار دارند و بازدید کنندگان قادر هستند تا به صورت پیوسته از حرکت بر روی آب در طول این مراحل لذت ببرند.

خور دبی: خور دبی یک ورودی آب از دریا به خشکی است که باعث شده تا دبی به دو بخش دیره و بردبی تقسیم شود. این خور در شکل گیری اقتصاد دبی نقش به سزایی دارد. با توجه به اهمیت آن و طبق دستور حاکم دبی ، افزایش عمق و عرض خور آغاز گردید تا به وسیله آن امکان پهلو گیری لنج ها و کشتی های کوچک فراهم شود.

برج خلیفه: برج خلیفه یک  آسمان خراش واقع در دبی است . این برج ۱۶۰ طبقه و ارتفاع ۸۲۸ متر ارتفاع دارد .(به گفته سازندگان ارتفاع این برج تا به بیش از یک کیلومتر می ‌رسد هر چند تا کنون ارتفاع واقعی این برج اعلام نشده ‌است .در حال حاضربه عنوان بلندترین برج ساخته شده به دست بشر است.

در مطالب گذشته در مورد جاذبه های گردشگری دبی صحبت کردیم.

مناطق گردشگری دبی

معرفی دیگر مناطق گردشگری دبی

در این بخش از محتوا به معرفی دیگر مناطق گردشگری دبی می پردازیم.

دبی مال: دبی مال یا به قول عرب ها دبی مول بزرگترین پاساژ جهان است که روبروی برج دبی ، بزرگترین برج جهان واقع شده است . روبروی درب ورودی دبی مال رقص فواره های زیبایی است که هر روز حدود ساعت 7 آغاز می شود که دیدنش خالی از لطف نیست. آکواریوم های جذاب و دیدنی بخشی از این مکان را احاطه کرده اند.

هتل برج العرب: ساختمان آن ۳۲۱ متر ارتفاع دارد و واقع شده در جزیره‌ای مصنوعی است که در خشکی ساخته شده است. کوچک ‌ترین اتاق هتل ۱۶۹ و بزرگ‌ ترین اتاق آن ۷۸۰ متراست. رقم دقیق هزینه شده برای ساختمان بنا مشخص نیست.

آب نمای دبی: یک نمونه پروژه های تفریحی دبی است که ساخت آن  حدود 218 میلیون دلار هزینه در بر داشته است که روبروی برج معروف خلیفه و مرکز خرید بزرگ دبی مال می باشد. آب نما از 5 دایره در 25 رنگ گوناگون ساخته شده است. این سازه تا حدود 152 متر آب را به بالا پرتاب می کند که خود یک طراحی منحصر به فرد می باشد.

نخل دبی : این جزیره به شکل نخل است از طریق پل هایی به زمین اصلی متصل شده است که در 5 کیلومتری زمین اصلی دبی در خلیج همیشه فارس واقع شده است و نکته مهم این است که شیخ آل مکتوم برای تبدیل شدن این مجموعه به پرطرفدار ترین  مناطق گردشگری دبی مبلغی بالغ بر 2 میلیاد هزینه کرده است.

مسجد جمیرا: مسجد جمیرا جزو یکی از زیباترین مسجد های واقع در شهر دبی می باشد و مثال خوبی از معماری اسلامی است ، این بنا ساختار متفاوت از سنگ است که برگرفته از سبک قرون وسطایی می باشد.

مطالب مشابه:

بهترین مناطق گردشگری دبی      14 جاذبه دیدنی دبی

واریز ریالی از ایران برای خرید ملک در دبی

درباره داماک

داماک بزرگترین شرکت ساختمانی جهان با بیش از 70 هزار نمایندگی در 204 کشور

نشانی دفتر داماک

امارات متحده عربی - دبی - بیزنس بی - برج اداری داماک پارک تاورز

آخرین پست ها

پیوندهای مرتبط

خبرنامه داماک

برای اطلاع از آخرین اخبار عضو خبرنامه داماک شوید ...