بررسی قوانین خرید ملک با سند مالکیت

بررسی قوانین خرید ملک با سند مالکیت  

داماک damac در این مقاله به شرح و بررسی قوانین خرید ملک با سند مالکیت می پردازد.

به دست آوردن یک خانه ایده آل کاری پر زحمت است که زمان و پشتکار زیادی را می‌طلبد. برای اینکه بتوان خانه‌ای متناسب با سلایق خود پیدا کنیم باید مدام به بنگاه‌های معاملات املاک مراجعه کنیم و پس از معرفی خانه‌ها با توجه به شرایط و هزینه‌ها، مطلوب‌ترین گزینه را انتخاب نماییم.

اما باید بدانید که این موارد تنها بخش اولیه پیدا کردن یک خانه ایده ال است. از زمانی که بتوانید منزلی درخور و متناسب با سلایق خود بیابید تا وقتی که آن را سند بزنید با چالش‌های مختلفی مواجه خواهید شد. سند زدن خانه یکی از مهم‌ترین مسائل خرید و یا فروش ملک است که باید به تمامی جزئیات آن دقت شود.

در صورت بی‌توجهی به مسائل حقوقی سند زدن ملک، عواقب سختی در انتظار خریدار و یا فروشنده خواهد بود. پیش از هرچیزی برای خریدن و سند زدن ملک به دو نفر نیاز خواهد بود. نفر اول شخصی است که قصد فروش ملک را داشته باشد که به آن فروشنده می‌گویند. نفر دوم شخصی است که قصد خرید ملک مورد نظر را دارد که به آن خریدار می‌گویند.

اگر خانه ایده آلتان را پیدا کرده‌اید و با فروشنده ملک به توافق رسیده‌اید، می توانید وارد معامله شوید و مراحل مختلف سند زدن را طی نمایید. بر طبق قانون برای اینکه بتوان ملکی را معامله کرد باید مراحلی را طی نمود .

مرحله توافق در معامله: در نخستین گام برای اینکه بتوان ملکی را سند زد، باید پیش از آن فروشنده و خریدار با یکدیگر به توافق برسند. آن‌ها توافقی را بین خودشان مکتوب می‌کنند که در اصطلاح به آن قول نامه گفته می‌شود. در قول نامه رضایت طرفین اعلام می‌شود .

در مطالب گذشته در مورد سند مالکیت هنگام خرید ملک در دبی صحبت کردیم.

بررسی قوانین خرید ملک با سند مالکیت

بررسی قوانین خرید ملک با سند مالکیت وانتقال سند

در این بخش به بررسی قوانین خرید ملک با سند مالکیت و انتقال سند می پردازیم.

برای انتقال سند چه مدارکی لازم است؟ اصل و کپی از سند مالکیت، اصل و کپی از قول نامه ، کپی شناسنامه و کارت ملی فروشنده، کپی شناسنامه و کارت ملی خریدار، اصل و کپی وکالت نامه، اصل و کپی پایان کار و یا عدم خلافی شهرداری و یا نامه بازدید کردن شهرداری و بخشداری، صورت جلسه تفکیکی آپارتمان، اصل و کپی حصر وراثت و اصل و کپی فرم مالیات بر ارث از جمله مدارک لازم برای نقل و انتقال سند به شمار می ‌روند.

وقتی خانه ای خریداری شود، سندی به خریدار تحویل داده می‌شود که در آن مشخصات جغرافیایی، ثبتی و هندسی ملک ذکر شده است. کاغذی در سایز A2 که در آن مشخصات کامل فروشنده، مشخصات کامل خریدار، آدرس طرفین و هزینه های صورت پذیرفته ذکر شده باشد، بنچاق می‌گویند. بنچاق در واقع پیش نیاز و پیوست سند محسوب می‌شود که در آن داستان ملک بیان شده است.

بنچاق از لحاظ سندی ، از درجه دوم برخوردار است و بدون آن هم می شود معامله کرد. همیشه یک نسخه از بنچاق در دفترخانه حفظ می‌شود و در شرایطی که بنچاق نداشته باشید، دفترخانه فعلی با دفترخانه پیشینی که معامله قبلی ملک در آن انجام شده است، تماس می‌گیرد و در خواست می‌کند تا نسخه ای از بنچاق را برایش بفرستد. در صورتی که بنچاق را گم کنید، با مراجعه به دفترخانه ای که معامله کرده‌اید، نسخه ای دیگر از آن را تهیه نمایید.

دفترخانه وظیفه دارد در زمانی که فروشنده برای انتقال سند به آن جا مراجعه می‌کند از دارایی و شهرداری در مورد هزینه‌های ملک تحقیق کند و مطمئن شود که ملک مورد نظر بدهی ندارد که به این کار مفاصا حساب گفته می‌شود.

 مطالب مشابه:

خرید ملک در دبی با سند مالکیت    هزینه به نام زدن سند ملک در دبی

واریز ریالی از ایران برای خرید ملک در دبی

درباره داماک

داماک بزرگترین شرکت ساختمانی جهان با بیش از 70 هزار نمایندگی در 204 کشور

نشانی دفتر داماک

امارات متحده عربی - دبی - بیزنس بی - برج اداری داماک پارک تاورز

آخرین پست ها

پیوندهای مرتبط

خبرنامه داماک

برای اطلاع از آخرین اخبار عضو خبرنامه داماک شوید ...