مراحل خرید ملک با سند مالکیت در دبی

مراحل خرید ملک با سند مالکیت در دبی

با داماکdamac همراه باشید تا از مراحل خرید ملک با سند مالکیت در دبی  آگاهی پیدا کنید. در مواقعی که ملک تجاری باشد باید از شهرداری، دارایی و بیمه پرس و جو شود.

در مواقعی که ملک در محدوده ای خارج از خدمات شهری قرار گرفته باشد باید در مورد بدهی ملک از دارایی و بخش‌ داری تحقیق کرد.

همچنین دفتر اسناد رسمی موظف است تا سند را به صورت اینترنتی بررسی کند و مشخص کند که سند مورد نظر در گرو جایی نباشد. بررسی ملک و قرار نگرفتن آن در طرح‌های ساخت و سازی شهرداری از دیگر مواردی است که در دفتر اسناد به آن توجه می‌شود. مثلا اگر ملک در مکانی قرار داشته باشد که بر اساس طرح‌های شهرداری قرار باشد به زودی بزرگراهی از آن بگذرد، اجازه معامله از طرفین گرفته می ‌شود.

کارهایی که باید فروشنده انجام دهد: فروشنده موظف است پس از گرفتن نامه از دفتر اسناد رسمی مراحلی را برای سند زدن طی کند .  در اولین گام باید به شهرداری مراجعه نماید. او باید در هنگام مراجعه به شهرداری ، نامه ای که از دفتر اسناد گرفته است را همراه خود داشته باشد.

شهرداری هم تحقیق می کند تا ببیند  خانه مورد نظر بر اساس پروانه ساخته شده است یا خیر. در صورتی که خانه بر طبق پروانه ساخته نشده باشد، فروشنده باید جریمه پرداخت کند. عوارض نوسازی ساختمان ، هزینه پسماند زباله‌ها و هزینه کمکی به آموزش و پرورش از دیگر مبالغی است که فروشنده باید در زمان انتقال سند آنها را پرداخت کند.

مراجعه به دارایی از دیگر اقدامات فروشنده است. در زمان انتقال سند، اداره دارایی ۴ درصد از قیمت ملک را به عنوان مالیات دریافت می‌کند. در صورتی که ملک فروشی تجاری باشد، فروشنده باید برای نقل و انتقال سند به اداره بیمه نیز مراجعه نماید.

در مطالب گذشته در مورد سند مالکیت هنگام خرید ملک در دبی صحبت کردیم.

مراحل خرید ملک با سند مالکیت در دبی

مراحل خرید ملک با سند مالکیت در دبی و شرایط آن

اگر می خواهید بدانید که مراحل خرید ملک با سند مالکیت در دبی و شرایط آن به چه صورت است این مقاله را تا پایان مطالعه فرمایید. انتقال سند آخرین مرحله است. برای انتقال سند باید خریدار و فروشنده در تاریخی که در مبایعه نامه ذکر شده است در دفترخانه حضور داشته باشند.

در صورتی که یکی از طرفین در زمان مقرر در دفترخانه حاضر نشود، طرف دیگر باید با وی تماس بگیرد و علت رابپرسد. در صورتی که نتواند با وی تماس تلفنی برقرار کند باید تا پایان وقت کاری دفترخانه در آنجا حضور داشته باشد و در صورتی که فروشنده تا پایان وقت کاری به دفترخانه مراجعه نکند، خریدار گواهی عدم حضور تهیه می کند. .

 در صورتی که تحت هیچ شرایطی خریدار  با فروشنده ارتباط برقرار کند، می‌تواند با مراجعه به دادگاه و ارائه گواهی عدم حضور، از فروشنده مبلغی را به عنوان هزینه پشیمانی دریافت نماید. در این شرایط فروشنده ملزم است تا تمامی مدارک و مفاصل حساب شهرداری، دارایی و بیمه را با خود به همراه داشته باشد.

هزینه انتقال سند: ثبت مبایعه نامه در سیستم سراسری یکی از این موارد است که بر طبق آن بنگاه معاملات املاک ،مبلغی ۵ درصدی از ارزش ملک را از خریدار و فروشنده دریافت می‌کند. هزینه خلافی و پسماند و ... جزو موارد دیگر است که فروشنده باید آن را پرداخت نماید.

دارایی هزینه نقل و انتقال و در صورت استیجاری بودن ملک، مالیات بر اجاره را نیز از فروشنده دریافت می‌کند. هزینه دفترخانه که به آن حق التحریر گفته می‌شود از دیگر پرداختی‌ها به شمار می ‌رود که مبلغ آن به طور مساوی بین فروشنده و خریدار تقسیم می‌شود.

امیدواریم که با مراحل خرید ملک با سند مالکیت در دبی به طور کامل و واضح آشنا شده باشید.

مطالب مشابه:

خرید ملک در دبی با سند مالکیت      هزینه به نام زدن سند ملک در دبی

واریز ریالی از ایران برای خرید ملک در دبی

درباره داماک

داماک بزرگترین شرکت ساختمانی جهان با بیش از 70 هزار نمایندگی در 204 کشور

نشانی دفتر داماک

امارات متحده عربی - دبی - بیزنس بی - برج اداری داماک پارک تاورز

آخرین پست ها

پیوندهای مرتبط

خبرنامه داماک

برای اطلاع از آخرین اخبار عضو خبرنامه داماک شوید ...