خرید بدون دغدغه ملک در دبی

خرید بدون دغدغه ملک در دبی

داماک damac در این مقاله به خرید بدون دغدغه ملک در دبی می پردازد. وقتی فردی که از اتباع دبی نیست تصمیم به خرید ملک در دبی می‌گیرد،

ابتدا باید سرمایه اولیه و میزان نقدینگی خود را برای خرید مشخص و تعیین نماید. عده ای پیشرفت فردی در دبی با خرید ملک در دبی را به عنوان هدف خود قرار می دهند.

عوامل مختلفی وجود دارند که در ارزش و بهای ملک مربوطه تأثیرگذار بوده و موجب افزایش یا کاهش قیمت آن می ‌شوند. از این عوامل می‌توان به موقعیت خانه یا آپارتمان، دسترسی به امکانات عمومی و رفاهی، وجود مدرسه و بیمارستان در اطراف ملک، مرحله ساخت ملک و سن آن اشاره نمود.

در فرایند خرید ملک در دبی نیز مدت زمان خاصی لازم است تا فرد خارجی در این شهر مالکیت به‌ دست بیاورد. این زمان باید به ‌صورت قانونی طی شود. مدت طی مراحل تکمیلی معامله و نقل ‌وانتقال ملک در دبی حداقل 30 روز پس از امضای توافق‌ نامه بین خریدار و فروشنده است. صاحبان خارجی ملک در دبی مجاز به اخذ ویزای اقامت دبی هستند. این ویزا به ‌مدت 3 سال قابل ‌تمدید خواهد بود، مشروط بر این که فرد متقاضی همچنان مالکیت ملک را داشته باشد.

خرید بدون دغدغه ملک در دبی

خرید بدون دغدغه ملک در دبی و فرایند خرید ملک

در این بخش به  خرید بدون دغدغه ملک در دبی و فرایند خرید ملک می پردازیم.

فرایند خرید ملک در دبی مستلزم طی مراحلی است و باید طبق فرایند قانونی انجام شود. برای آگاهی از این مراحل ادامه این مقاله را با دقت مطالعه کنید. این فرایند قانونی به شرح زیر است:

خریدار ملک موردنظر را انتخاب می ‌نماید و پس از آن تحقیقات اولیه را درباره ملک انجام می‌ دهد. در واقع کلیه جوانب ملک را می‌سنجد و مسائل حقوقی آن را نیز در نظر می‌گیرد تا مبادا ملک دارای مشکل قانونی باشد. سپس طرفین معامله در مورد شرایط ملک به توافق می‌رسند و هر دو شرایط را می‌پذیرند. تفاهم‌نامه‌ای با نام MOU بین خریدار و فروشنده تنظیم شده و هر دو طرف آن را امضا می ‌کنند.

طبق تفاهم‌نامه امضاشده، خریدار باید ۱۰درصد از ارزش ملک را پرداخت نماید. طرفین معامله در دفاتر مربوط به فروش ملک حاضر شده و درخواست گواهی عدم ‌اعتراض به فروش ملک می‌کنند. این گواهی به NOC معروف است. پس از آنکه NOC صادر شد، طرفین در اداره املاک و مستغلات امارات حاضر شده و فروشنده مالکیت خود را به خریدار واگذار می‌نماید.

مبلغ موردنظر در تاریخی که در توافق‌نامه بین طرفین ذکر شده به فروشنده پرداخت می‌شود. در نهایت هم پس از انجام مراحل و تشریفات قانونی، سند مالکیت برای خریدار صادر شده و به او تحویل داده می‌شود. شما می توانید طبق این فرایند خرید بدون دغدغه ملک در دبی را تجربه کنید.

نکات لازم برای خرید ملک در دبی

از خرید بدون دغدغه ملک در دبی که بگذریم به  نکات لازم برای خرید ملک در دبی می رسیم.برای آگاهی ازاین  نکات با ما همراه باشید. نکته مهم در فرایند خرید ملک در دبی این است که در برخی موارد ممکن است خریدار با دریافت تسهیلات مسکن اقدام به خرید ملک در دبی نموده باشد.

در این صورت ضروری است گواهی مشارکت بانک را همراه سایر مدارک مانند اصل گذرنامه معتبر ارائه دهد. برعکس این هم صادق است. برای مثال فروشنده از وام مسکن در ملک خود استفاده کرده است.  در این صورت خریدار موظف است وام فروشنده را پیش از صدور NOC به‌صورت کامل تسویه نماید. البته این امر پیچیدگی‌ها و ریسک بیشتری دارد.

هزینه صدور NOC بین 500 تا ۵هزار درهم است. پرداخت آن هم برعهده فروشنده است. مبلغ ۲درصد از ارزش ملک هم به‌عنوان کمیسیون مدیر املاک و مستغلات در معامله ملک دریافت می‌شود. سپس مبلغ ۴درصد از خرید ملک در دبی نیز به‌عنوان هزینه نقل و انتقال ملک محاسبه شده و باید به اداره املاک و مستغلات دبی پرداخت شود. حداکثر مبلغ این هزینه ۵هزار درهم تعیین شده است.

 مطالب مشابه:

خرید ویلا در دبی     خرید ملک در دبی مارینا

واریز ریالی از ایران برای خرید ملک در دبی

 

درباره داماک

داماک بزرگترین شرکت ساختمانی جهان با بیش از 70 هزار نمایندگی در 204 کشور

نشانی دفتر داماک

امارات متحده عربی - دبی - بیزنس بی - برج اداری داماک پارک تاورز

آخرین پست ها

پیوندهای مرتبط

خبرنامه داماک

برای اطلاع از آخرین اخبار عضو خبرنامه داماک شوید ...