سند مالکیت هنگام خرید ملک در دبی

سند مالکیت هنگام خرید ملک در دبی

داماک در این مقاله به سند مالکیت هنگام خرید ملک در دبی اشاره می کند.

انتقال سند = با پیش پرداخت

منظور از بازداشت املاک چیست؟منظور از رفع بازداشت املاک چیست؟منظور از اعیان چیست؟

منظور از اصلاح حدود چیست؟منظور از اعتبار اسناد مالکیت چیست؟منظور ازاملاک  موروثی چیست؟

بنا به دلایل مختلف، املاکی که ثبت شده‌اند می‌توانند با تقاضای مراجع قضایی و همچنین دادسراهای عمومی بازداشت شوند که به این کار بازداشت املاک گفته می‌شود.

منظور از رفع بازداشت املاک چیست؟

به طور کلی تمامی املاک ثبتی و غیر ثبتی که توسط نهادی بازداشت شده‌اند، می‌توانند رفع بازداشت شوند. برای رفع بازداشت باید مهر و نشان مرجع قضایی و مشخصات کامل ملک (پلاک ثبتی و…) ذکر شود. ضمن اینکه باید در این رفع بازداشت به نامه قبلی که موجب بازداشت شده است نیز اشاره شود.

منظور از اعیان چیست؟

به طور کلی بر هر چیزی که بر روی زمین ساخته شود اعیان گفته می‌شود.در قانون ثبت منظور از اعیان ساختمان و یا بنایی است که بر روی زمین ساخته شده است.

منظور از دفترچه متمم اسناد مالکیت چیست؟

منظور از اصلاح حدود چیست؟

در صورتی که در وضعیت مجاورین املاک ثبتی تغییری ایجاد شود که در نهایت موجب  تغییر در وضع حدود اربعه ملک شود ، مالک می تواند در این شرایط درخواست اصلاح حدود دهد. به عنوان مثال تصور کنید که ابعادی از یک ملک به شخصی تعلق دارد که به خاطر تغییر گذرگاه و یا کوچه دچار تغییرات ناخواسته می‌شود. در این وضعیت مالک می‌تواند با مراجعه به اداره ثبتی نسبت به تغییرات حاصل شده اقدام نماید. به این کار اصلاح حدود گفته می‌شود که در چنین شرایطی مالک می‌تواند یک قطعه زمین را از مالک و یا شهرداری بخرد و آن را به ملک خود وصل کند.

سند مالکیت هنگام خرید ملک در دبی

توصیه های اقامت در دبی با داماک

توصیه های اقامت در دبی با داماک را در این متن بررسی می کنیم.

منظور از اعتبار اسناد مالکیت چیست؟

لازم است بدانید که تمامی املاکی که به وسیله ادارات ثبت سند زده می‌شوند، از اعتبار لازم برخوردار می‌باشند. لذا این گونه از اسناد ملکی را می‌توان تنها با حکم قطعی مراجع قضایی و یا قانون ثبت مصوب مجلس باطل کرد.

منظور از املاک موروثی چیست؟

در قانون ثبت کشور در صورتی که ملکی به نام شخصی باشد، در صورت مرگ وی ورثه از آن بهره مند خواهند شد. برای برخورداری از املاکی این چنینی، ورثه باید فرم تقاضای صدور سند مالکیت، فرم گواهی انحصار وراثت، فرم ۱۹ مالیاتی و اصل سند مالکیت متوفی  را در دست داشته باشند و نسبت به صدور سند مالکیت جدید اقدام نمایند.

توصیه داماک به شما قبل از گرفتن سند مالکیت

قبل از شروع هرگونه معامله خرید و فروش، بهتر است با انواع سند خانه و اعتبار قانونی آن‌ها آشنا شوید.

در ماده ۱۲۴۸ قانون مدنی در تعریف سند آمده است که سند عبارت است از هر نوشته که در مقام دعوی یا دفاع قابل استناد باشد.

به سندی که به صورت کامل به یک شخص تعلق داشته باشد، سند شش دانگ گفته می‌شود. این نوع سند رسمی یکی از معتبر ترین اسناد در بین اسناد ملکی است.

اسنادی که در اداره ی ثبت اسناد و املاک و یا دفاتر اسناد رسمی یا در نزد سایر مامورین رسمی، در حدود صلاحیت آن ها، بر طبق مقررات قانونی تنظیم شده باشند؛ رسمی است.

مزیت سند تک برگ

مزیت سند تک برگ در مقابله با سندهای قدیمی چند صفحه ای در درجه‌ی اول اصالت و در درجه‌ی دوم خوانا بودن و شفاف بودن آن است.

از دیگر انواع سند می‌توان به سند مشاعی اشاره کرد. ملک مشاع ملکی است که همه‌ی مالکان در تمام آن با هم شریک هستند و سند مشاعی دارند.

با وجود  داماک بهترین سرمایه گذاری را درشهر زیبا و پر از جاذبه و دیدنی های دبی انجام دهید.

سند وقفی سندی است که صاحبان ملک یا زمین یا خانه یا هر چیز دیگری، آن‌ها را وقف کرده و اداره این اموال با اداره‌ی اوقاف است.

وراثان می‌توانند با تسلیم نمودن مدارک به اداره ثبت مربوطه، به اندازه سهم الارث خود درخواست صدور سند مالکیت کنند.

مدارک مورد نیاز برای صدور سند خانه وررثه‌ای عبارت است از تقاضای صدور سند مالکیت، گواهی حصر وراثت، فرم مالیاتی ۱۹ و اصل سند مالکیت مورث است.

اگر برای یک خانه مشخص با حد و حدود تعریف شده دو سند با نام ها و تاریخ متفاوت صادر شده باشد، به آن سند معارض گفته می‌شود.

در مورد ملک‌ رهنی،اگر وام گیرنده نتواند در موعد مقرر وام خود را پرداخت کند بانکی که سند در رهن آن است، حق دارد که ملک را تصاحب کند.

 مطالب مشابه:

خرید ملک در دبی با سند مالکیت      هزینه به نام زدن سند ملک در دبی

واریز ریالی از ایران برای خرید ملک در دبی

درباره داماک

داماک بزرگترین شرکت ساختمانی جهان با بیش از 70 هزار نمایندگی در 204 کشور

نشانی دفتر داماک

امارات متحده عربی - دبی - بیزنس بی - برج اداری داماک پارک تاورز

آخرین پست ها

پیوندهای مرتبط

خبرنامه داماک

برای اطلاع از آخرین اخبار عضو خبرنامه داماک شوید ...