اطلاعات مهم پاسپورت امارات

اطلاعات مهم پاسپورت امارات

داماک در این مقاله  اطلاعات مهم پاسپورت امارات  را در اختیار شما عزیزان قرار می دهد.

گذرنامه امارات با پیشی گرفتن از کشورهای سنگاپور و آلمان به عنوان قوی ترین و معتبرترین پاسپورت شناخته شد.پاسپورت امارات در جدیدترین رده بندی انجام شده ، در صدر قوی ترین پاسپورت های جهان قرار گرفته است. شهروندان اماراتی با در دست داشتن پاسپورت امارات می توانند به ۱۶۷ کشور دنیا بدون ویزا سفر کنند. 

اعتبار پاسپورت امارات نشان دهنده اعتماد به نفس و مشارکت این کشور در سطح جهانی است. جالب است بدانید که وزارت امور خارجه امارات طبق برنامه ریزی هایش در نظر داشت تا سال ۲۰۲۱ کشور امارات را به یکی از معتبرترین کشورها و پاسپورت امارات را به یکی از  ۵ پاسپورت معتبر دنیا تبدیل کند. اما توانست ۳ سال زودتر به این هدف دست پیدا کند و به قوی ترین پاسپورت جهان تبدیل شود.

پاسپورت دبی یا امارات با عنوان عربی جواز السفر الإماراتي ویژه شهروندان امارات متحده عربی (UAE) ، به منظور مسافرت بین المللی صادر می شود. از لحاظ تعداد کشورهایی که دارندگان پاسپورت امارات آزادانه می توانند مسافرت کنند این پاسپورت جزء یکی از پنج پاسپورت برتر جهانی محسوب می شود.

اطلاعات مهم پاسپورت امارات

شهروندی و تابعیت امارات و بررسی اطلاعات مهم پاسپورت امارات

در این قسمت در مورد شهروندی و تابعیت امارات  و بررسی اطلاعات مهم پاسپورت امارات صحبت می کنیم که پس از انجام مراحل زیر به شخص تعلق خواهد گرفت:

1.بررسی و تأیید سوابق امنیتی فرد بوسیله دولت امارات

2.سوگند یاد کردن برای وفاداری به دولت و ملت امارات طی یک مراسم

ذکر این نکته ضروری است که از بین تمام افراد خارجی که تابعیت امارات در می آیند، فقط آن دسته که از طریق نژاد و تولد موفق به اخذ تابعیت و پاسپورت امارات شده اند، حق رأی و نامزد شدن در انتخابات پارلمان و دولت این کشور را دارند و بقیه دسته هایی که به غیر از نژاد به تابعیت امارات درآمده باشند، از چنین حقوق شهروندی محروم خواهند بود. نکته مهم دیگر آنکه اخذ شهروندی امارات تنها یک بار امکان پذیر است و در صورت لغو آن قابل بازگشت نخواهد بود.

پاسپورت امارات و وکیل معتبر برای امور مهم

برای اخذ شهروندی، تابعیت و پاسپورت امارات طرق مختلفی وجود دارد. اگر بخواهید برای هرکدام از طرق یاد شده که برای مهاجرت به این کشور وجود دارد یکی را برگزینید و برای آن اقدامی انجام دهید، پیش از آن می بایست برای انجام پروسه پیچیده اخذ ویزا و سایر پروسه های پر فراز و نشیب حقوقی و مهاجرتی از یک وکیل معتبر کمک گرفته و راهنمایی های لازم را دریافت نمایید. داماک مفتخر است که با داشتن مجرب ترین مشاورین مهاجرتی و بهترین وکلای متخصص در امور حقوقی ، شما را در خصوص  مهاجرت در زمینه اخذ تابعیت و پاسپورت امارات یاری کند.

در مطالب گذشته در مورد اعتبار گذرنامه امارات توضیح دادیم.

پاسپورت امارات از طریق تولد

کشور امارات در اعطای تابعیت از قاعده خون پیروی می نماید و شما بعنوان والدینی خارجی با به دنیا آوردن فرزند در خاک این کشور نمی توانید برای او تابعیت و پاسپورت امارات را بدست آورید. البته کشور امارات در اعطای تابعیت از طریق تولد در مواردی خاص از قاعده خاک پیروی می نماید.

بر اساس ماده شماره ۱۷ از ۱۹۷۲ قانون ملی امارات متحده عربی، مواردی که در زیر به آنها اشاره شده است، به صورت پیش فرض از طریق نژاد و تولد به عنوان شهروند و تبعه امارات محسوب می گردند:

1.هر خانواده عربی که در هر کدام از شیخ نشین های ( ایالات ) امارات در سال ۱۹۲۵ میلادی و قبل از آن بصورت منظم و پیوسته اقامت خود را تا قبل از اعمال این قانون تمدید و حفظ کرده اند.

2.هر کودکی که چه در داخل خاک امارات و چه خارج از قلمرو این کشور، از پدری اماراتی به دنیا آمده باشد.

3.هر کودکی که چه در داخل خاک امارات و چه خارج از قلمرو این کشور، از مادری اماراتی تبار به دنیا آمده است و وابستگی او به پدر قانونی نیست.

4.هر کودکی که چه در داخل خاک امارات و چه خارج از قلمرو این کشور، از مادری اماراتی تبار و پدری مجهول الهویه ( بی سرپرست ) به دنیا آمده باشد.

5.هر کودکی که در خاک امارات از پدر و مادری نامعلوم به دنیا آمده باشد ( قانون خاک نسبی )

در واقع کودکانی که از پدری اماراتی یا پدری ناشناس و مادری اماراتی به دنیا می آیند از طریق نژاد و نیاکان ( صرف نظر از محل تولد شان ) شهروند امارات متحده عربی محسوب می گردند.

مطالب مشابه:

جهش پاسپورت امارات       چگونه پاسپورت امارات دریافت کنیم؟

واریز ریالی از ایران برای خرید ملک در دبی

درباره داماک

داماک بزرگترین شرکت ساختمانی جهان با بیش از 70 هزار نمایندگی در 204 کشور

نشانی دفتر داماک

امارات متحده عربی - دبی - بیزنس بی - برج اداری داماک پارک تاورز

آخرین پست ها

پیوندهای مرتبط

خبرنامه داماک

برای اطلاع از آخرین اخبار عضو خبرنامه داماک شوید ...