شرایط سفر به دبی

شرایط سفر به دبی

داماکdamac قصد دارد در این مقاله به شرایط سفر به دبی بپردازد.

شما برای سفر به دبی به ویزا نیاز دارید . برای صدور ويزای دبی حتما باید شخص، شرکت يا سازمانی در دبی ضمانت تقاضا کننده ويزا را برعهده بگيرد و مسافر را در تاريخ مقرر از کشور خارج کند. اين مسئول در دبی به نام ” کفيل ” یا ” اسپانسر ” شناخته می‌‌شود. ویزای دبی را می‌توان به آسانی و با مراجعه به آژانس‌های مسافرتی و از طریق کارگزاران گرفت. شرایط و قیمت ویزای دبی بسته به آژانس مورد نظر و زمان تحویل متفاوت است.

به دلیل عدم دخالت سفارت برای صدور ویزای دبی، نیازی به مصاحبه حضوری متقاضی نیست. خانم‌های مجرد، دختران و پسرانی که ویزای آن‌ها به واسطه صدور ویزای همراهشان صادر شده است، بدون همراه خود نباید به دبی وارد شوند؛ در غیر این‌صورت جریمه سنگین و زندان در انتظار آن‌ها خواهد بود.

برای دریافت ویزای دبی، پاسپورت شما باید حتما بیش از 6 ماه اعتبار داشته باشد. پس اگر اعتبار پاسپورت شما تمام شده یا قصد گرفتن پاسپورت را دارید، اقدام به این کار کنید.  برای سفر به دبی لازم نیست حتما از تور استفاده کنید. اما اگر خودتان می‌خواهید هزینه سفر به دبی بدون تور را برگزار کنید، حسابی حواستان باید به مدیریت هزینه‌ها باشد.

برای گرفتن ارز مسافرتی حتما چند روز قبل از تاریخ سفر با در دست داشتن بلیط ، ویزا و  پاسپورت خود به بانک ملت یا بانک سامان مراجعه نمایید . در نظر داشته باشید اگر برای سفر کاری  یا تفریحی می روید برای این که بتوانید بهترین هتل در دبی را در منطقه مناسب انتخاب نمایید ، توجه داشته باشید در چه فصلی سفر می کنید تا بتوانید لباس های مربوطه را با خود حمل کنید.

شرایط سفر به دبی

شرایط سفر به دبی و نکات مهم سفر به دبی

شرایط سفر به دبی و نکات مهم سفر به دبی به شرح زیر می باشد.

در سفر به دبی اگر قصد سوار شدن به تاکسی را دارید باید بدانید که ورودی اش 5 درهم و بقیه آن نسبت به طول مقصد شما محاسبه خواهد شد البته به طور کلی بهتر است از مترو استفاده نمایید تا در هزینه صرفه جویی کنید.

با توجه به بالا بودن هزینه های درمانی ، حتما بیمه مسافرتی خود را از آژانس مربوطه دریافت نمایید . بهترین زمان سفر بین ماه های اکتبر تا آوریل و بهترین زمان برای خرید در شهر دبی ژانویه تا فوریه به دلیل فستیوال سال نو میلادی می باشد .

شما می توانید از گوشی همراه خودتان با استفاده از حالت رومینگ استفاده کنید ولی به دلیل هزینه بالایی که برای شما خواهد داشت پیشنهاد ما برای شما استفاده از سیم کارت های خود دبی خریداری و استفاده کنید ، شما می توانید در فرودگاه و مجتمع های خرید نمایندگی سیم کارت Du یا Etesalat را پیدا کرده و سیم کارت خود را در آنجا دریافت نمایید .

در دبی گزینه ای مبنی بر مالیات بر ارزش افزوده نداریم ولی با این حال در هتل های دبی و رستوران های دبی 10% مالیات شهرداری و 10% حق سرویس محاسبه می گردد. شما مسافران عزیز به هنگام ورود و خروج در فرودگاه بین المللی دبی حتما مطمئن شوید که ویزایتان همراهتان هست و مهر ورود خروج در ویزای شما درج می شود تا با مشکلات مربوطه مواجه نشوید.

ممنوعیت های دبی

نباید در ملاء عام ابراز علاقه کرد؛ در شهر دبی، نمایش عمومی علاقه نوعی قانون شکنی محسوب می‌شود و خلاف قوانین این شهر است، این تابوها شامل مواردی مثل بوسیدن، در آغوش گرفتن و ... است. انجام هرکاری فراتر از موارد گفته شده حتی می تواند منجر به زندانی شدن شود.

نباید در داخل شهر رقص و پایکوبی راه بیاندازید؛ هرگونه رقص و پایکوبی همراه پخش موسیقی با صدای بلند یک رفتار غیر قابل قبول در دبی محسوب می‌شود. این قانون شامل همه‌ی مکان‌های عمومی مثل‌ سواحل، پارک‌ها و اماکن تفریحی می‌شود.

نباید از دست چپ استفاده کنید؛ اگر قرار است غذایی را با دست بخورید سعی کنید از دست راست خود استفاده کنید (سخت است، اما می توانید انجام دهید) و به این نکته دقت داشته باشید که هرگز دست چپ خود را به سمت کسی نگیرید و با دست چپ کسی را به جایی دعوت نکنید. البته این یک قانون یا سنت سفت و سخت نیست ولی بهتر است آن را رعایت کنید.

نباید لوازم ممنوعه را با خود به دبی بیاورید؛ برای ورود به دبی، مراقب کالاهای ممنوعه باشید. از حمل مجلات مد و زیبایی با تصاویر برهنه، کتاب‌ها و محصولات غیراخلاقی، قرص‌ها و داروهای آرام بخش و کدئین‌دار و محصولات گوشت خوک به شدت بپرهیزید. اگر داروهای تجویزی دارید، باید نسخه را با خود همراه داشته باشید و مطمئن شوید که دارو به وضوح برچسب گذاری و تجویز شده است.

نباید بدون اجازه از کسی عکس بگیرید؛ وقتی که با مناظر باور نکردنی دبی احاطه شده باشید، ممکن است وسوسه شوید که از تمام مناظر عکس برداری کنید که البته هیچ اشکالی ندارد، اما تا جایی مشکلی نیست که بی‌اجازه از زنان و کودکان حاضر در محیط عکس نگیرید.

مطالب مشابه:

سفر به دبی با کشتی    راهنمای سفر به دبی

واریز ریالی از ایران برای خرید ملک در دبی

درباره داماک

داماک بزرگترین شرکت ساختمانی جهان با بیش از 70 هزار نمایندگی در 204 کشور

نشانی دفتر داماک

امارات متحده عربی - دبی - بیزنس بی - برج اداری داماک پارک تاورز

آخرین پست ها

پیوندهای مرتبط

خبرنامه داماک

برای اطلاع از آخرین اخبار عضو خبرنامه داماک شوید ...