مشاغل مورد نیاز در دبی

مشاغل مورد نیاز در دبی

داماکdamac در این مقاله مشاغل مورد نیاز در دبی را بررسی می کند.

صنعت آلومینیوم،صنعت تعمیر کشتی و ساخت قایق،صنعت ساخت و ساز،صنعت صیادی (صید ماهی)، صنایع دستی و منسوجات،صنعت نفت و پتروشیمی،IT (توسعه دهنده نرم افزار، طراح گرافیک)، معماری و مهندسی،بازاریابی و رسانه های اجتماعی،نماینده فروش و خدمات مشتری،مشاغل مربوط به زمینه های تخصصی رستوران، غذا و نوشیدنی،مشاور املاک، متخصصان حوزه بهداشت و درمان شامل زمینه های داروسازی، پزشکی، دندانپزشکی و پرستاری، کارمند حوزه مهمانداری و پذیرایی، نیروهای متخصص و کاربلد در بخش منابع انسانی.

در بخش های توریسم، تکنولوژی، اقتصادی و تدارک نیز مشاغل بسیار مناسبی در دبی یافت می شوند که درآمد بالایی را نصیب فرد شاغل می کنند. از سال 2018 میلادی که نرخ مالیات ارزش افزوده بر اساس مصوبه قوانین مالیاتی به 5% رسید، شغل مشاور مالیاتی نیز از دیگر مشاغل پرمتقاضی و پر مخاطب دبی  به شمار می رود و در نتیجه در لیست مشاغل مورد نیاز دبی قرار گرفته است.

مشاغل بسیار زیاد و مناسبی برای مهاجران در دبی  وجود دارد که البته درآمد بسیار بالایی نیز در قبال انجام این مشاغل دریافت خواهند نمود. در این راستا یک نظرسنجی انجام شده و بر طبق آن آمار متوسط دستمزد افراد در مشاغل مختلف بدین صورت به دست آمده است که برای مثال افرادی که در بخش مهندسی مشغول به کار می شوند، درآمد سالیانه آنها به 25.000 درهم می رسد.

بخش های املاک و مالی نیز هر کدام به ترتیب دارای درآمدی به میزان 35.000 درهم و 55.000 درهم در هر سال می باشند. افرادی که در زمینه هایی مانند فناوری اطلاعات (IT)، بهداشت و درمان و مدیریت خدمات مشغول کار هستند، به ترتیب دستمزد 20.000 ، 55.000 الی 80.000 و 40.000 درهم به صورت سالیانه دریافت می نمایند.

در مطالب گذشته در مورد اشتغال در دبی و 10 شغل پر درامد در دبی صحبت کردیم.

مشاغل مورد نیاز در دبی

شرایط کار در مشاغل مورد نیاز در دبی

در این بخش به شرایط کار در مشاغل مورد نیاز در دبی می پردازیم.

طبق قوانین کار در دبی، افراد شاغل بایستی به مدت 47 ساعت در طول هفته مشغول کار باشند که این تعداد ساعات کاری در هر روز از ساعت 8:30 الی 17:30 و یا 9:00 الی 18:00 بعدازظهر تعیین گردیده است. افراد شاغل در هر سال می توانند از 30 روز مرخصی مجاز استفاده نمایند که از این میزان تنها 22 روز آن به صورت مرخصی با حقوق می باشد.

 در صورتی که فرد شاغل مجبور به استفاده از مرخصی استعلاجی در سال باشد، تنها 15 روز آن با پرداخت حقوق، خواهد بود. کارمندانی که برای مدت بیشتر از یک سال مشغول کار هستند حق درخواست پرداخت ESG را دارند که در پنج سال اول به میزان 21 روز حقوق و برای هر سال بیشتر از آن، 30 روز حقوق تعیین گردیده است.

اکنون از شرایط کار در مشاغل مورد نیاز در دبی آگاهی پیدا کردید ، زمان آن رسیده تا جهت مهاجرت کاری خود اقدام نمایید.

ویزای کاری دبی

از مشاغل مورد نیاز در دبی که بگذریم به ویزای کاری دبی می رسیم. کار در دبی  در کنار مجوز کار، نیاز به ویزای کار نیز دارد و شخص در صورتی می تواند در دبی کار کند که اجازه ورود به شهر را داشته باشد. برای کار در دبی شخص نیاز به اقامت شهر دبی دارد. شخص پس از پیدا کردن کارفرمای خود می تواند درخواست اقامت خود را به سفارت ارسال کند.

مدارکی که جهت دریافت ویزا کار شهر دبی مورد نیاز است به صورت زیر می باشد:

پاسپورت،  دو فرم پر شده سفارت، دو  قطعه عکس پاسپورت، کپی پاسپورت، نامه کارفرما و دلیل استخدام شخص، مدرک پزشکی ( سلامت جسمانی )، پرداخت هزینه فرم سفارت (تنها به صورت نقدی)

اکثر جویندگان کار که به این شهر می آیند، قبل از ورودشان، کار موردنظر خود را از طریق موسسات کاریابی و یا روش های دیگر پیدا کرده اند. در دبی کارفرما باید مراحل درخواست ویزا را انجام دهد و مسئولیت کارهای اداری مربوط به آن را بر عهده بگیرد.

مطالب مشابه:

شرایط اشتغال در دبی   وضعیت اشتغال در دبی 

واریز ریالی از ایران برای خرید ملک در دبی

درباره داماک

داماک بزرگترین شرکت ساختمانی جهان با بیش از 70 هزار نمایندگی در 204 کشور

نشانی دفتر داماک

امارات متحده عربی - دبی - بیزنس بی - برج اداری داماک پارک تاورز

آخرین پست ها

پیوندهای مرتبط

خبرنامه داماک

برای اطلاع از آخرین اخبار عضو خبرنامه داماک شوید ...