اجاره خانه ارزان در دبی

اجاره خانه ارزان در دبی

داماکdamac در این مقاله به اجاره خانه ارزان در دبی می پردازد. اجاره خانه ارزان در دبی به نظر مشکل می رسد.

از آن نظر که قیمت مسکن در این شهر بسیار بالا است پس بهتر است با اطلاعات کافی و چشمان باز مکان مورد نظر خود را انتخاب کنید. بیش از 70 درصد مردم در دبی اجاره‌نشین هستند و با شروع مجدد پروژه‌های عمرانی، انتخاب‌های بسیاری وجود دارد. در ادامه با داماک همراه باشید.

این نرخ های اجاره برای یک سال می باشد که به صورت چک های 3 ماهه پرداخت می شود. سوئیت چهل متری 40 تا 80 هزار درهم-یک خوابه 60 تا 100 هزار درهم-دوخوابه 75 تا 140 هزار درهم-سه خوابه 95 تا 160 هزار درهم-ویلا دوخوابه 120 هزار درهم-ویلا سه خوابه 150 هزار درهم-ویلا پنج خوابه 200 هزار درهم می باشد.

برخلاف خیلی از کشورهای دنیا، اکثر مالکان در دبی اجاره را به‌ صورت ماهانه دریافت نمی‌کنند. در واقع آن ها دو برگ چک برای کل اجاره‌ی یک سال از شما دریافت می‌کنند که ممکن است برای کسی که تازه به دبی آمده است کمی غیرمعقول باشد. همچنین هیچ قانون خاصی برای تعداد چک ها وجود ندارد و شما می‌توانید با مالک مذاکره کنید. پرداخت ۴ ماهه یا هر ۲ ماه هم گاهی اوقات امکان‌پذیر است ولی باید متذکر شد که خیلی از مالکان ممکن است اجاره‌ی کل را بر اساس تعداد چک ها افزایش دهند. بهترین حالت معامله این است که شما کرایه یک سال را جلو تر پرداخت کنید.

در مقالات گذشته در مورد خانه قسطی در دبی ، ویلا از دم قسط در دبی و ملک ارزان قیمت در دبی صحبت کردیم.

اجاره خانه ارزان در دبی

هزینه رهن و اجاره خانه ارزان در دبی

در این قسمت به هزینه رهن و اجاره خانه ارزان در دبی می پردازیم.

خیلی از جاها از مستأجر می‌خواهند که مقداری پول که معمولاً ۵ درصد کل اجاره یک سال است را به ‌صورت رهن و امانت پرداخت کنند. فارق از مقدار آن، پول رهن برای تضمین این است که شما ملک را در همان وضعیتی که وارد آن شده اید، تحویل خواهید داد.

بدانید که شما کاملا حق این را دارید که درخواست برگرداندن پول رهن خود را زمانی که ملک را تخلیه کردید، بدهید و اگر صاحب ملک از این کار سر باز زد شما می توانید به مراجع قانونی متوصل شوید. همچنین گزارشاتی نشان داده اند که بعضی از آژانس ها برای بازدید از یک آپارتمان هم درخواست پول رهن دارند.

 تا به این لحظه هیچ قانونی وجود ندارد که آژانس ها را از این کار منع کند ولی پیشنهاد ما  این است که اگر همچین موردی پیش آمد شما قبول نکنید. هزینه های مربوط به اجاره نامه و آژانس ها (منظور بنگاه های املاک) معمولاً توسط مالک پرداخت می‌شود ولی گاهی از اوقات از مستاجرین درخواست می‌ شود تا هزینه‌ها را بپردازند.

فسخ قرارداد

از اجاره خانه ارزان در دبی که بگذریم به فسخ قرارداد می رسیم که لازم است در این باره نیز اطلاعات کافی و لازم را داشته باشیم. مالک فقط زمانی می‌تواند مستأجر را بیرون کند که یا اجاره پرداخت‌ نشده باشد و یا مستأجر مفاد اجاره‌نامه را رعایت نکرده باشد. اگر لازم بود نظر آژانس تنظیم‌کننده بنگاه‌های املاک RERA  را بپرسید.

اگر مستأجر مایل به تخلیه کردن ملک بود، ممکن از بعضی از مفاد تغییر کند و یک مهلت ۳۰-۶۰ روزه به مستأجر داده شود. ولی اگر مستأجر می‌بایست ملک را تخلیه کند، هیچ تغییری در مفاد اجاره‌نامه قابل انجام نیست مگر اینکه با مالک به توافق برسد.

یک باور متداول وجود دارد که شما می‌توانید با شخصی از جنس مخالف که با او ازدواج‌ نکرده‌اید، در یک مکان زندگی کنید (و دولت این مسئله را نادیده می‌گیرد). درواقع، بر اساس قوانین شریعت و بند ۳۵۶ قوانین کیفری دبی ۲ نفر از جنس مخالف که باهم ازدواج‌ نکرده‌اند و باهم نسبتی ندارند، نمی‌توانند باهم زندگی کنند و مجازات انجام آن حداقل ۱ سال زندان است.

 مطالب مشابه:

خرید خانه قسطی در دبی           خرید و فروش ملک قسطی در دبی

واریز ریالی از ایران برای خرید ملک در دبی

 

درباره داماک

داماک بزرگترین شرکت ساختمانی جهان با بیش از 70 هزار نمایندگی در 204 کشور

نشانی دفتر داماک

امارات متحده عربی - دبی - بیزنس بی - برج اداری داماک پارک تاورز

آخرین پست ها

پیوندهای مرتبط

خبرنامه داماک

برای اطلاع از آخرین اخبار عضو خبرنامه داماک شوید ...