اطلاعات کامل اقامت دبی

اطلاعات کامل اقامت دبی

در این مطلب با اطلاعات کامل اقامت دبی آشنا می شویم.کار کردن با ویزایی غیر از ویزای کار و استخدام در دبی غیرقانونی است.

اما می‌توانید با ویزای توریستی بیایید و به‌ طور فعالانه دنبال کار در دبی باشید. تحت قوانین اخیر مربوط به ویزاهای اشتغال، کاندیداهای موفقی که موفق به استخدام توسط کارفرمایان دبی می‌شوند باید جهت گرفتن ویزای کار خود از امارت خارج شوند.
به‌ طور حتم هیچ کارفرمایی از شما درخواست نمی‌کند که فوراً یا بدون داشتن ویزای کار و به‌ صورت غیرقانونی کار خود را آغاز کنید.
۱- در صورت بروز اختلاف با کار فرما شانس استفاده از قانون کار یا وزارت کار را از دست می‌دهید.
۲- ریسک جریمه، اخراج و گرفتار شدن. شما می‌توانید طوری در لیست سیاه قرار بگیرید که دیگر هرگز نتوانید برای ویزای کار امارات اقدام کنید. در بسیاری از موارد، کارکنان غیرقانونی قبل از اخراج از آنجا زمانی را در زندان سپری می‌کنند و اسکن شبکیه چشم آن‌ ها در لیست سیاه فعال باقی می‌ماند.

آیا خودم می‌توانم برای ویزای کار درخواست کنم؟

خیر، این کار را به‌ تنهایی نمی‌توانید انجام دهید. یک کارفرما ، موردی مناسب برای درخواست کار و ویزای اقامت برای کارکنان است. این بدین معنی است که شما می‌بایست قبل از اینکه برای ویزای کار درخواست بدهید استخدام‌ شده باشید.

اطلاعات کامل اقامت دبی

سیستم حمایت مالی امارات چگونه کار می‌کند؟

سیستم حمایت مالی امارات چگونه کار می‌کند؟حامی تخصیص‌ یافته به کارمند برای ویزای اقامت، کارفرمای آن‌ هاست. بدون در نظر گرفتن اینکه درون یا بیرون زون‌ های آزاد کار می‌کند. اقامت دبی یا امارات موقت است و برای سه سال قانونی است اما قابل‌ تجدید است. ویزا بر روی گذرنامه شما مهر می‌شود.
قوانین امارات ملزم می‌داند که اقامت بیگانگان (ملیت‌ های خارجی) در ابتدا توسط دولت امارات حمایت شود (شهروندی). دولت امارات  حامی خصوصی مستقیم، مانند استخدام یک خدمتکار خانگی در امارات، یا حامیان غیرمستقیم مانند کارفرمایان در کسب‌ و کار است. کسب‌ و کارها قادرند کارکنان خود را حمایت کنند چرا که دولت امارات شریک، مالک یا سهامدار عمده حمایت کسب‌ و کار است.

علاوه بر اینکه می‌توانم توسط کارفرمای خود حمایت شوم چه راه دیگری برای گرفتن ویزای اقامت امارات وجود دارد؟

شما سه گزینه دارید:
۱- تنظیم و ثبت شرکت خودتان در دبی. سپس این کسب‌ و کار می‌تواند حامی شما باشد. به این نکته توجه کند که شما می‌بایست یک شریک محلی مانند یک شهروند اماراتی داشته باشید.
۲- تنظیم یک مشاوره منطقه آزاد برای دریافت اجازه اقامت و کار.
۳- خرید یک ملک که در توسعه ملک ، حامی خود برای اقامت می‌شوید. توجه کنید که این امر سبب اجازه کار شما در امارات نمی‌شود.

آیا کسی که حامی امارات متحده نیست می‌تواند مقیم شود؟

بله. این امر از طریق حمایت ثانویه امکان‌پذیر است. حامیان ثانویه معمولاً آن‌ هایی هستند که اقامت دارند، معمولاً مردان استخدام‌ شده‌ای که می‌خواهند همسر و فرزندانشان با آن‌ ها در امارات زندگی کنند.

آیا یک زن هم می‌تواند حامی ثانویه باشد؟

بله اگر زنی طلاق بگیرد یا بیوه شود می‌تواند حامی فرزندان خود باشد.

در مقالات گذشته در مورد اقامت دبی با خرید ملک ، اخذ اقامت 4 ساله ، شرایط اقامت دبی ، اقامت دبی برای ایرانیان صحبت کردیم.

اقامت موقت چه حقوقی را شامل نمی‌شود؟

اقامت موقت چه حقوقی را شامل نمی‌شود؟در اقامت موقت حق کار یا دنبال کار بودن هم‌ زمان وجود ندارد، هم‌ چنین ضمانتی برای استخدام هم نیست. کودکان زیر 18 سال حمایت‌ شده و افراد دارای ملک موروثی بالای ۶۰سال  که اقامت آن‌ ها توسط شرکت‌ های توسعه‌ دهنده ملک حمایت‌ شده و  برای استخدام در امارات واجد شرایط نیستند. سایر ساکنین ممکن است از طریق فرایندهای درخواست معمول به‌ طور قانونی استخدام شوند.

ممنوعیت چیست؟ و چگونه ممنوعیت می‌گیریم؟ممنوعیت مکانیزمی قانونی است که از ورود مجدد یک مقیم یا فرد شاغل به داخل کشور و یا پذیرش از طرف کارفرمای جدید  معمولاً برای مدت ۶ ماه جلوگیری می کند.
ممنوعیت اقامت دائم ممکن است بر مجرمان جدی کار، مانند کارگران فراری و غیرقانونی، بیگانگان غیرقانونی و یا تبهکاران محکوم، اعمال شود. نمونه‌های اثر انگشت و اسکن شبکیه چشم مربوط به افراد منع شده توسط وزارت فدرال مهاجرت نگهداری می‌شود.
ممنوعیت کار اجباری است. شما زمانی منع می‌شوید که قرارداد شما منقضی می‌شود و هیچ اقدامی از طرف کارفرمای شما صورت نمی‌گیرد یا هیچ درخواستی توسط کارفرمای دیگر برای شما ثبت نمی‌شود.قرارداد کار نامحدود شما قبل از تکمیل یک سال از خدمات خاتمه می‌یابد.قرارداد کار محدود شما قبل از انقضا تمام می‌شود.

چگونه دچار ممنوعیت نشویم؟

کارفرمای شما می‌ بایست عملکردی مناسب با وزارت کار برای ادامه استخدام شما را قبل از منقضی شدن قرارداد انجام دهد.
حامی شما می‌بایست به یک کارفرمای دیگر منتقل شود. برای این امر شرایط ویژه‌ای نیاز است. از طرف دیگر کارت کاری شما متوقف‌ شده و شما منع می‌شوید.

مطالب مشابه:

دریافت اقامت دبی از طریق ازدواج    دریافت اقامت دبی با ثبت شرکت     اقامت در دبی برای کار

واریز ریالی از ایران برای خرید ملک در دبی

درباره داماک

داماک بزرگترین شرکت ساختمانی جهان با بیش از 70 هزار نمایندگی در 204 کشور

نشانی دفتر داماک

امارات متحده عربی - دبی - بیزنس بی - برج اداری داماک پارک تاورز

آخرین پست ها

پیوندهای مرتبط

خبرنامه داماک

برای اطلاع از آخرین اخبار عضو خبرنامه داماک شوید ...