اقامت در دبی برای کار

اقامت در دبی برای کار

اقامت در دبی برای کار موردی است که ذهن بعضی از افراد را به خود مشغول می کند و ما تصمیم گرفتیم در این مطلب آن را برای شما بازگو کنیم .

شهر دبی از جمله شهرهایی است که در سال های اخیر توانسته اقتصاد خود را بسیار گسترش دهد و در این خصوص از جمله شهرهای موفق آسیایی محسوب می شود. اقتصاد این شهر روز به روز رو به پیشرفت می باشد و به دلیل روند خوبی که در عرصه اقتصادی پیدا کرده است به نیروهای کاری تخصصی و مهارتی زیادی نیاز دارد و این موضوع باعث شده است که بسیاری از افراد به فکر کار در دبی باشند تا بتوانند یک موقعیت شغلی مناسب برای خود فراهم کنند.

اقامت در دبی برای کار

اقامت ازطریق کار در دبی و شرایط عمومی آن

 در این مطلب به اقامت از طریق کار در دبی و شرایط عمومی آن می پردازیم.قبل از اینکه بخواهیم در خصوص کار دردبی  و شرایط دریافت ویزای کاری صحبت نماییم، بهتر است کمی بیشتر با این شهرآشنا شویم.  شهر دبی درکشور امارات متحده عربی در جنوب غربی قاره آسیا و در شرق شبه جزیره عربستان واقع شده است. زبان رسمی آنها عربی است اما زبان انگلیسی در طی سال‌های گذشته در این شهر بسیار رواج پیدا کرده است.

مردم این شهرمسلمان هستند و واحد پولی آن درهم می باشد. اقتصاد اصلی شهر دبی بر روی درآمدهای حاصل از جذب توریست و صادرات نفتی خود استوار است و این شهر در کشوری قرار دارد که از جمله کشورهای ثروتمند آسیا محسوب می‌شود. نظام سیاسی آن پادشاهی می باشد. از جمله نکات مثبت شهر دبی، پایین بودن نرخ بیکاری در آن می باشد که حدوداً زیر ۳ درصد می باشد و این موضوع از جمله عواملی است که باعث شده افراد زیادی به فکر مهاجرت کاری به این شهرو کار در دبی باشند.

در مقالات گذشته در مورد اقامت دبی با خرید ملک ، اخذ اقامت 4 ساله ، شرایط اقامت در دبی و اقامت دبی برای ایرانیان صحبت کردیم.

کار در دبی و نرخ بیکاری در دبی

کار در دبی و نرخ بیکاری در دبی یکی از مهمترین موضوعاتی است که افرادی که قصد کار در آن را دارند باید بدانند. نرخ بیکاری هر شهر نشان دهنده ی میزان حضور سرمایه‌گذاران در اقتصاد آن شهر و پویا بودن اقتصاد آن شهر می باشد. هر مقدار اقتصاد یک شهرقوی تر باشد و سرمایه گذاران و کارفرما های بیشتری در آن به فعالیت بپردازد باعث می شود که همیشه موقعیت های کاری خوبی برای متقاضیان کار در دبی وجود داشته باشد.

همانطور که بیان شد، شهر دبی از جمله شهرهایی است که در سال‌ های گذشته توانسته رونق اقتصاد خود را بسیار افزایش دهد. از جمله موارد رو به پیشرفت این شهر، ساخت و سازهایی که در این شهرانجام می‌شود و همچنین، صنایع و کارخانه هایی که مربوط به موضوعات نفتی می باشد که باعث شده است همیشه موقعیت های شغلی برای متقاضیان کار وجود داشته باشد و این موضوع سبب گردیده است که نرخ بیکاری در این شهر زیر ۳ درصد باشد.

کار در دبی و مدارک مورد نیاز ویزای کار دبی

متقاضیان کار در دبی قبل از هرگونه اقدام باید نسبت به تکمیل کردن مدارک خود اقدام نمایند. مدارک مورد نیاز متقاضیان کار در دبی برای دریافت ویزای کاری دبی، باید دو نوع از مدارک را آماده نمایند. یک نوع از مدارک مربوط به شرایط هویتی متقاضی می باشد که شامل پاسپورت و فرم هایی می باشد که از طریق سفارت قابل دستیابی می‌باشد. نوع دوم مدارک، مدارک مربوط به رزومه و سابقه کاری مرتبط با رشته تحصیلی متقاضی است. متقاضی اصلی برای اینکه بتواند شانس ویزای خود را بالا ببرد باید تمامی مدارک را طبق اصول و کاملاً مرتب و منظم تهیه کند.

در ادامه با برخی از مهمترین مدارکی که برای این امر وجود دارد آشنا می شوید:

پاسپورت (حداقل 6 ماه اعتبار داشته باشد)

ترجمه آخرین مقطع تحصیلی

ارائه نامه تمکن مالی

ارائه سابقه کاری ( به صورت سابقه بیمه ای و یا نامه کاری )

تکمیل فرم های مربوط به سفارت

بیمه نامه مسافرتی

کار در دبی و وضعیت اقامت و اخذ تابعیت در دبی

مهاجرین معمولاً به دنبال آن هستند که بتوانند پس از حضور و کار در شهرمقصدشان، به اقامت و یا پاسپورت آن برسند. افرادی که جهت کار در دبی اقدام می کنند در ابتدا اقامت های کوتاه مدت و موقتی دریافت می کنند که مدت آنها بستگی به زمان قرارداد آنها دارد.

برای اطلاعات بیشتر با داماک در ارتباط باشید.

مطالب مشابه:

دریافت اقامت دبی از طریق ازدواج         اقامت دبی با ثبت شرکت

 

درباره داماک

داماک بزرگترین شرکت ساختمانی جهان با بیش از 70 هزار نمایندگی در 204 کشور

نشانی دفتر داماک

امارات متحده عربی - دبی - بیزنس بی - برج اداری داماک پارک تاورز

آخرین پست ها

پیوندهای مرتبط

خبرنامه داماک

برای اطلاع از آخرین اخبار عضو خبرنامه داماک شوید ...