نیروی کار در دبی

نیروی کار در دبی

داماک damac در این مقاله نیروی کار در دبی و شرایط آن را مورد بررسی قرار می دهد.

دبی با واردات آزادانه نیروی كار در حال شكل‌ دهی به اقتصاد آینده خود است. هیچ نقطه دیگری در روی كره زمین این گونه امكانی را ندارد.ارقام، كلید كشف ماهیت نیروی كار و اقتصاد دبی هستند. براساس گزارشی كه دولت دبی در سال ۲۰۰۵ منتشر كرد، ۱۳/۹۷درصد از مجموع نیروی كار دبی خارجی هستند.

پنج سال پیش، وضعیت با اكنون متفاوت بود چون دبی از جنبه بین‌المللی جایی تلقی می‌شد كه باید در آن سختی‌ها و دشواری‌های بسیاری تحمل می‌شد. مهاجران تنها به این دلیل به دبی مهاجرت می‌كردند كه دستمزدهای خوبی می‌گرفتند و این موضوع برای آن ها امكان پس‌انداز بیشتری را فراهم می‌كرد.

از سوی دیگر پنج سال پیش مهاجران به دلیل دیگری هم به دبی آمدند. به نظر آن ها دبی بهترین محل برای كار در خاورمیانه بود. هاینز یكی از مدیران شركت استخدامی كرشا لئونارد با ذكر این مطلب می‌گوید: «یك دلیل این بود كه امكان كسب تجربیات وسیعی در زمینه‌های مختلف در دبی فراهم بود».

اما اكنون دبی دیگر راهی برای دستیابی سریع به ثبات مالی كاركنان نیست. هاینز می‌گوید خارجیانی كه پیش از این در وطن خود به كار مشغول بودند این موضوع را كشف می‌كنند كه هزینه‌ها در دبی بسیار بالا است. كارفرمایان نیز گزارش می‌دهند كه مشكلات بیشتری برای استخدام و حفظ و آموزش مهاجران دارند.

افزایش هزینه‌ها به این معنا است كه اگرچه دستمزدها برای سبك زندگی در دبی كفایت می‌كند اما برای برنامه‌های بلندپروازانه پس‌انداز به هیچ وجه مناسب نیست. بنابراین آن هایی كه برای مدت كوتاهی به دبی می‌آیند، با ناامیدی به وطنشان باز می‌گردند.

به راستی که اگر امکانات به درستی مدیریت شود می‌تواند نیروی کار متشکل از خواص هل تفکر را از سر تا سر جهان جذب کند.

در مقالات گذشته در مورد تخصص مورد نیاز در دبی ، شرایط کار در دبی و مدارک مورد نیاز آن صحبت کردیم با ما همراه باشید.

نیروی کار در دبی

شرایط نیروی کار در دبی

برای این که بدانید شرایط نیروی کار در دبی به چه گونه می باشد تا پایان این مقاله همراه با ما باشید.

اما نیروی کار دبی چه از لحاظ کمیت و چه از لحاظ کیفیت در حال قدرتمند شدن است. اگر چه تعداد کارکنان طی چند سال اخیر به ناگهان جهش یافته است. تقاضا برای این نیروی کار هم حداقل با همان سرعت افزایش یافته است. هاینز می‌گوید: «نیروی کار با کیفیت در دبی وجود دارد اما باید باز هم سطح این کیفیت ارتقا یابد.» و در آینده این کیفیت همچنان باید به روند صعودی خود ادامه دهد شاید سریعتر از رشد اقتصادی این منطقهباشد و علت این است که اقتصاد دانان ،مشارکت کارکنان توانمند را برای رشد اقتصادی حیاتی می‌‌دانند.

هاینزمی‌گوید آنچه افراد تحصیل کرده را جذب دبی می‌کند، امنیت، آب و هوای خوب ، فعالیت‌های متنوع خارج از خانه آن است. اما فرصت‌های مناسب عامل اصلی است. او می‌گوید تک‌ تک افرادی که در دبی هستند مانند «خاکه‌های طلا» با ارزشند.

به عنوان مثال یک مدیر پروژه در دبی بعد از دو یا سه پروژه بزرگ می‌تواند به وضوح هم‌ نام خود را به شهرت برساند و هم فرصت‌های بهتری را برای خود فراهم آورد.

ریچارد فلوریدا،‌ نویسنده کتاب ظهور طبقه اجتماعی خلاق،‌ در نشریه هاروارد بیزینس ریویو در سال ۲۰۰۴ بر لزوم سرمایه‌گذاری روی این گونه افراد تاکید کرده است. تعریف فلوریدا از «طبقه اجتماعی خلاق» افرادی چون دانشمندان، مهندسان، معماران و کسانی است که ایده‌ها، تکنولوژی‌ یا متون نوخلق می‌کنند.

ارزش آن ها در این است که «هرگاه خلاقیتی تجلی می‌یابد و به طور وسیعتر هرگاه استعدادی مورد بهره ‌برداری قرار می‌گیرد، ابداعات و رشد اقتصادی بی شک از آن بهرمند می‌شوند.» فلوریدا می‌گوید تعجبی ندارد که مطالعات نشان‌دهنده این موضوع هستند که کشورهای دارای سهم بیشتری از کارکنان خلاق همان کشورهایی هستند که از سایرین رقابتی‌ترند.

 مطالب مشابه:

کار در دبی برای ایرانیان   حقوق کار در دبی    کار در دبی با جای خواب

واریز ریالی از ایران برای خرید ملک در دبی

درباره داماک

داماک بزرگترین شرکت ساختمانی جهان با بیش از 70 هزار نمایندگی در 204 کشور

نشانی دفتر داماک

امارات متحده عربی - دبی - بیزنس بی - برج اداری داماک پارک تاورز

آخرین پست ها

پیوندهای مرتبط

خبرنامه داماک

برای اطلاع از آخرین اخبار عضو خبرنامه داماک شوید ...