جهش پاسپورت امارات

جهش پاسپورت امارات

جهش پاسپورت امارات جهشی قابل قبول است. امارات یکی دیگر از کشورهایی که طی ۳سال گذشته جهش قابل‌ توجهی در فهرست برترین پاسپورت‌های جهان داشته است.

پاسپورت امارات در سال ۲۰۱۷ با آزادی سفر به ۱۲۱کشور جهان بدون نیاز به ویزا در رده ۳۸ام جهان قرار داشت، اما در سال ۲۰۱۹ به رده ۲۱ این فهرست رسید و در حال حاضر با امکان سفر به ۱۷۱ کشور دنیا در رنکینگ ۱۸ برترین پاسپورت‌های جهان در سال ۲۰۲۰ قرار گرفته است.

جهش پاسپورت امارات

پاسپورت امارات و جهش و اعتبار آن

پاسپورت امارات و جهش و اعتبار آن به چه صورت می باشد؟

بسیاری تصور می کنند که قوی ترین و معتبر ترین پاسپورت جهان متعلق به آمریکا یا یکی از کشور های پیشرفته غربی است اما به گزارش passport index ، پاسپورت امارات در رنکینگ بین المللی پاسپورت ها به صورت بلامنازع در رده نخست قرار داشته و معتبر ترین پاسپورت جهان شناخته می شود. شما با داشتن پاسپورت امارات می توانید به ۱۷۱ کشور دنیا بدون نیاز به اخذ ویزا سفر کنید. البته لازم به ذکر است که برای مسافرت به ۵۵ کشور از این ۱۷۱ کشور نیاز به اخذ ویزای فرودگاهی یا به اصطلاح visa on arrival دارید. از جمله کشورهایی که می توان با داشتن پاسپورت امارات به آن ها سفر کرد می توان به تمامی کشورهای اروپایی، روسیه، اکثر کشور های قاره آمریکا نظیر کانادا، مکزیک، برزیل، آرژانیتن و … اشاره نمود. گفتنی است که در رده بندی مرجع دیگر پاسپورت ها یعنی Henely passport Index باز هم کشور های غربی در رده نخست اعتبار پاسپورت ها قرار نداشته و به ترتیب این مقام به کشورهای آسیایی ژاپن، سنگاپور و کره جنوبی اختصاص داده شده است.

هفتمین پاسپورت معتبر جهان متعلق به کجاست؟

هفتمین پاسپورت معتبر جهان متعلق به کجاست؟جواب آن امارات است زیرا اعتبار پاسپورت امارات باز هم بیشتر شده و رتبه هفتم جهانی را از نظر اعتبار پاسپورت به خود اختصاص داده است.

برای شهروندان امارات متحده عربی، اخبار خوبی منتشر شد و خبر حاکی از این بود که پاسپورت این کشور از لحاظ اعتبار جهانی، رتبه هفتم را کسب کرد این امر به این معناست که شهروندان این کشور می توانند به 159 کشور جهان تنها با ویزای بدو ورود سفر کنند. نمره اعتبار پاسپورت امارات در شاخص پاسپورت، 159 می باشد.

این اتفاق سه هفته بعد از جهش امارات به جمع هشت قدرت برتر جهان روی می دهد. شهروندان امارات متحده عربی این اجازه را دارند که بدون اخذ ویزا به 112 کشور و به 47 کشور با گرفتن ویزای بدو ورود سفر کنند. تنها در 39 کشور جهان از شهروندان امارات ویزا درخواست می کنند.

پاسپورت امارات متحده ی عربی
امارات متحده عربی در حال حاضر به همراه "استونی" با دارا بودن 159 امتیاز در رتبه هفتم قرار دارند. سنگاپور با امتیاز 165، رتبه اول این لیست را به خود اختصاص داده است. به این ترتیب، امارات متحده عربی همچنان قوی ترین پاسپورت در منطقه را به خود اختصاص داده . در رتبه ای بالاتر از کشورهای دیگر عربی و یا کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس قرار می گیرد.

افزایش اعتبار پاسپورت امارات  در پی امضای یک یادداشت تفاهم دیپلماتیک (MoU) که بین امارات و مکزیک درباره معافیت ویزا، به دست آمد. شهروندان با گذرنامه های عادی هردو کشور، اجازه ورود بدون ویزا را دارند. تفاهم نامه برای ورود بدون نیاز به گرفتن ویزا بین امارات و مکزیک از 31 اکتبر به اجرا در می آید. شهروندان می توانند به مدت 180 روز متوالی در هر کدام از این کشورها باقی بمانند.

مراحل دریافت  در امارات

مدارک لازم جهت اخذ گذرنامه (پاسپورت) چیست؟

اصل مدارک شناسایی ( کارت ملی + شناسنامه ) و یا برگه تعویض این مدارک

اصل آخرین گذرنامه

عکس بیومتریک،آقایان بدون کلاه و عینک کراوات و زیور آلات و آرایش مو و ریش به طوری که پیشانی و گوش‌ها مشخص باشند. خانم‌ها با حجاب کامل بدون آرایش و زیورآلات، با استفاده از روسری و یا مقنعه ساده و تیره به طوری که گردی مشخص باشد. اجازه قانونی و محضری افرادی که سن آن ها زیر 18 سال می باشد از پدر و یا قیم قانونی آن ها.

افرادی که سن آن ها بالای 15 سال است ، باید ضمن حضور در دفتر شناسنامه عکس دار همراه خود داشته باشند.

افرادی که سن آن ها زیر 15 سال می باشد،باید ضمن حضور در دفتر گواهی اشتغال به تحصیل، دفترچه بیمه و یا گذرنامه عکس دار همراه خود داشته باشند.

افرادی که سن آن ها زیر 6 سال می باشد، باید در دفتر حاضر شده و  یک قطعه عکس همراه خود داشته باشند.

افراد نظامی بازنشست که 5 سال تمام از بازنشستگی آن ها نگذشته است باید نامه از حفا یگان مربوطه همراه خود داشته باشند.

چگونه پاسپورت امارات دریافت کنیم؟

برای دریافت اطلاعات بیشتر با داماک همراه باشید.

مطالب مشابه:

چگونه پاسپورت امارات را دریافت کنیم؟     پاسپورت امارات

واریز ریالی از ایران برای خرید ملک در دبی

 

 

 

 

درباره داماک

داماک بزرگترین شرکت ساختمانی جهان با بیش از 70 هزار نمایندگی در 204 کشور

نشانی دفتر داماک

امارات متحده عربی - دبی - بیزنس بی - برج اداری داماک پارک تاورز

آخرین پست ها

پیوندهای مرتبط

خبرنامه داماک

برای اطلاع از آخرین اخبار عضو خبرنامه داماک شوید ...