مدارک لازم جهت دریافت پاسپورت کار در دبی

مدارک لازم جهت دریافت پاسپورت کار در دبی

مدارک لازم جهت دریافت پاسپورت کار در دبی عبارتند از:

گذرنامه معتبر برای حداقل سه ماه از تاریخ ورود برای مقاصد توریستی و شش ماه برای اهداف تجاری (بهتر است حداقل سه یا چهار فتوکپی به همراه داشته باشید)- حداقل شش قطعه عکس در اندازه پاسپورت- سند ازدواج (در صورت وجود)- شناسنامه برای تمام اعضای خانواده- کارگران ممکن است به کپی قرارداد کار / اجاره نامه نیاز داشته باشند که بهتر است با حامی مالی / کارفرمای خود در این باره مشورت کنند- کپی واضح از گذرنامه حامی مالی- بیمه سفری.

کارت کار و پاسپورت اقامت: تمام کارکنان خارجی نیاز به ویزای اقامت و کارت کار دارند. افراد برای اخذ این ها، باید اول مورد معاینه پزشکی قرار گیرند. به طور کلی بررسی های بیشتری در مورد متقاضیان غیر غربی نسبت به غربی ها صورت می گیرد. سپس پاسپورت اقامت و در نهایت کارت کار صادر می شود، که نوعی کارت شناسایی است و همیشه باید آن را همراه داشته باشید، چرا که گذرنامه شما نزد کارفرما باقی می ماند.

پاسپورت اقامت به مدت سه سال اعتبار دارد و تمدید آن راحت است. برای اخذ آن محدودیت سنی ۵۰ سال وجود دارد، اما در صورت ارائه دلایل مناسب می توان قائل به استثناء شد. ساکنان جدید باید برای شش ماه اول اقامت خود در دبی باشند.

رفت و آمد خارجیان در دبی شدیداً کنترل می شود و صدور پاسپورت و مجوزهای دیگر در روند ادرای بسیار دقیق بررسی می شود.کسانی که درخواست آن ها مورد پذیرش واقع نشود، فرصت کمی برای درخواست تجدیدنظر دارند. اکثر شرکت ها و موسسات بزرگ یا کوچک، یکی از کارمندان خود را به عنوان مسئول اخذ کارت کار و پاسپورت اقامت برای کارکنان خارجی و خانواده های آنها تعیین می کنند. این فرد همچنین در صورت لزوم می تواند در موارد مختلف راهنمای شما باشد.

مدارک لازم جهت دریافت پاسپورت کار دبی

مدارک لازم جهت دریافت پاسپورت کار در دبی و مراحل اخذ ویزای کاری دبی

داماک در این بخش از مقاله به مدارک لازم جهت دریافت پاسپورت کار در دبی و مراحل اخذ ویزای کاری دبی می پردازد.

اولین قدم برای اخذ ویزای کاری دبی و اجازه کار، گرفتن موافقت نامه از وزارت کار دبی می باشد. این موافقت نامه از آن جهت است که دولت دبی بررسی کند که آیا یک شخصی که اقامت دبی را دارد و بی کار است، صلاحیت به عهده گرفتن شغل مورد نظر شما را دارد یا خیر.

پس از گرفتن این موافقت نامه، به شما ویزایی داده خواهد شد مبنی بر اجازه ورود به دبی که ۲ ماه هم اعتبار دارد و به متقاضی این اجازه را می دهد که به مدت ۳۰ روز و حداکثر دو دفعه می تواند در دبی بماند.

پس از ورود شما به دبی، کارفرمای شما برای کارت کار (labor car) شما اقدام می کند. این کارت ۲ سال اعتبار دارد. توجه داشته باشید که شما تنها ۶۰ روز برای گرفتن ویزای کاری دبی فرصت دارید، بنابراین سعی کنید مدارک تان را در کمترین زمان ممکن کامل کنید.

مرحله بعدی در گرفتن ویزای کاری دبی گرفتن شناسه یا ID  اماراتی شماست. که برای گرفتن آن به پاسپورت و همان موافقت نامه ای که در مورد یک ذکر شد، نیاز است.

برای ویزای کاری دبی به تست های پزشکی هم نیاز است. باید به بیمارستان های دولتی دبی بروید و آزمایش های مربوطه را انجام بدهید.

پس از انجام تمام این مراحل و با در دست داشتن مدارک کامل، باید به (DNDR) اداره اقامت و مهاجرین بروید. در اینجا مهر ویزای کاری دبی بر پاسپورت شما خواهد خورد.

اگر قصد جدی برای کار در دبی دارید، لازم است بدانید که رقابت برای اخذ ویزای کاری دبی بسیار زیاد است و شما برای یافتن شغل مورد نظرتان نیاز به یک رزومه خوب دارید.

در مقاله های گذشته در مورد کار در دبی برای ایرانیان و تخصص های مورد نیاز در دبی صحبت کردیم با ما همراه باشید.

مطالب مشابه:

کار در دبی با جای خواب      یافتن کار در دبی        حقوق کار در دبی

واریز ریالی از ایران برای خرید ملک در دبی

درباره داماک

داماک بزرگترین شرکت ساختمانی جهان با بیش از 70 هزار نمایندگی در 204 کشور

نشانی دفتر داماک

امارات متحده عربی - دبی - بیزنس بی - برج اداری داماک پارک تاورز

آخرین پست ها

پیوندهای مرتبط

خبرنامه داماک

برای اطلاع از آخرین اخبار عضو خبرنامه داماک شوید ...