حقیقت های شوکه کننده دبی

حقیقت های شوکه کننده دبی

داماک damac در این مقاله قصد دارد به حقیقت های شوکه کننده دبی بپردازد.

احتمالا هیچ شخص بومی ای در این شهر پیدا نمی کنید. از آن جایی که بیشتر کشورهای اطراف و سرمایه دارانی از مناطق دیگر در این شهر سرمایه گذاری و ساخت و ساز کرده اند و توریست های زیادی به آن سرازیر شده اند، احتمال این که در سفر به دبی با اماراتی ها بتوانید گفت و گو و صحبت کنید خیلی کم است.

ماشین های پلیس در دبی بی همتا هستند. یک ساعت قدم زدن در خیابان های دبی کافیست تا در جلویتان حجم بزرگی از ماشین های لوکس و آنچنانی ببینید و مطمئنا خیلی برایتان جالب است اگر بدانید که ماشین پلیس های دبی را لامبورگینی ها، فراری ها و بنتلی ها تشکیل می دهند. پدیده ای که فقط در دبی دیده می شود.

در سفر به دبی متوجه می شوید که تعداد مردان از زنان بیشتر است. از جمعیت ۲٫۵ میلیونی دبی، ۱٫۷ این جمعیت را مردان تشکیل می دهند که تقریبا حدود ۷۰ درصد کل جمعیت شهر است و فقط ۳۰ درصد از جمیعت آن را زنان تشکیل می دهند. سن مردمان دبی هم یکی دیگر از شگفتی هاییست که در مورد آن وجود دارد ، ۵۸ درصد جمعیت دبی را افراد ۲۵ تا ۴۴ تشکیل می دهند و فقط ۱۵ درصد از مردم بالا ی۴۵ سال سن دارند.

یکی از حقایق دیگری که درباره ی دبی باید بدانید این است که می توانید در این شهر اقامت کنید و روز به روز ثروتمندتر شوید چرا که افرادی که در این شهر زندگی می کنند لازم نیست تا حتما مالیاتی پرداخت کنند و درصد مالیات نزدیک به صفر است. در نتیجه می توانید در این شهر کار کنید و تمام درآمدتان را ذخیره کنید بدون آن که نیازی به پرداخت مالیاتی باشد.

حقیقت های شوکه کننده دبی

دیگر حقیقت های شوکه کننده دبی

دیگر حقیقت های شوکه کننده دبی عبارتند از:

 • 20 تا از جرثقیل های کل دنیا در زمان ساخت و ساز دبی و رونق گرفتنش در این شهر قرار داشت.
 • پالم جمیرا به قدری بزرگ است که برای ساختش 10.5 میلیون کامیون پر از شن و ماسه در آن خالی شد.
 • برج خلیفه با 828 متر ارتفاع به قدری بلند است که کسانی که در طبقه بالای آن اقامت دارند، در ماه رمضان باید دو دقیقه بیشتر برای افطار صبر کنند تا غروب خورشید را ببینند.
 • در مسابقات شترسواری دبی، به جای انسان ربات روی شترها کار گذاشته می شود تا با استفاده از ربات ها بتوانند شترها را در مسابقه هدایت کنند تا سلامت انسان ها به خطر نیفتد.
 • 1790 متر مربع ورقه طلای 24 عیار برای پوشاندن فضای داخلی برج العرب به کار رفته است.
 • مترو دبی طولانی ترین شبکه مترو تمام اتومات دنیاست و طول آن 75 کیلومتر است.
 • دبی در حال ساخت یک شهر سرپوشیده با مساحت حدود 4.6 کیلومتر مربع است! شهری که آب و هوای آن کاملا تحت کنترل است و خبری از گرمای دبی در آن نیست.
 • در دبی حیوانات وحشی، به عنوان حیوانات خانگی نگهداری می شوند و رانندگان ماشین های لوکس، حیوان خانگی خود را روی صندلی کناری خود می نشانند و در شهر گشت و گذار می کنند.
 • 40 درصد از تجارت های طلای فیزیکی در دبی اتفاق میفتد. جالب است که بدانید فقط در سال 2013، در دبی 70 میلیارد دلار طلای فیزیکی مبادله شد.
 • 85  درصد جمعیت دبی خارجی هستند و بیشتر آن ها از هند، پاکستان و بنگلادش برای کار به دبی مهاجرت کرده اند.
 • مرتفع ترین زمین تنیس دنیا در دبی واقع شده است. این زمین تنیس در بالای برج العرب واقع شده است و گاهی به عنوان محل فرود هلیکوپتر از آن استفاده می شود.

مطالب مشابه:

دبی

واریز ریالی از ایران برای خرید ملک در دبی

درباره داماک

داماک بزرگترین شرکت ساختمانی جهان با بیش از 70 هزار نمایندگی در 204 کشور

نشانی دفتر داماک

امارات متحده عربی - دبی - بیزنس بی - برج اداری داماک پارک تاورز

آخرین پست ها

پیوندهای مرتبط

خبرنامه داماک

برای اطلاع از آخرین اخبار عضو خبرنامه داماک شوید ...