امارات

امارات

مساحت کشور امارات حدود 83.600 کیلومتر مربع اعلام شده است و از نظر وسعت رتبه 115 در دنیا را دارد.

امارات دارای آب و هوای بیابانی است و بخش شرقی آن کوهستانی و سردتر است. به دلیل شرایط گرمسیری که دارد، تابستان‌های آن داغ و مرطوب و زمستان‌های آن ملایم است. بارندگی در این کشور نادر و اغلب در ماه‌های زمستان رخ می‌دهد. در طول فصل زمستان وقوع توفان شن معمول است.اقتصاد امارت دومین اقتصاد بزرگ جهان عرب محسوب می‌شود، در نظر داشته باشید که صادرات نفت خام از این کشور به سایر کشورها بیش از 2 میلیون بشکه در روزاست.

وضعیت اقتصادی کشور امارات به طور چشمگیری پیشرفت داشته است و مشخص است که این کشور می‍‍‌تواند در سال های آتی به رشد خوبی دست یابد. در این کشور درآمد زیادی حاصل از فروش نفت و همینطور سایر محصولات طبیعی وجود دارد. ارزیابی های صورت گرفته مشخص شده است که این کشور می‌تواند به طور دقیق یک وضعیت درآمدزایی خوب را ایجاد نماید و در این زمینه تا حد زیادی موفق ظاهر شده است.

یک اصل مهم در زمینه ساخت و ساز در کشور امارات  این است که وابسته به ثبت شرکت بوده و بودجه های اقتصادی خوبی را مدنظر قرار می‌دهد. از یاد نبرید که این کشور توانسته در زمینه محصولات وابسته به ساخت و ساز بسیار خوب عمل نماید؛ در ارزیابی های صورت گرفته مشخص شده است که این کشور می‌تواند به طور دقیق یک وضعیت درآمدزایی خوب را ایجاد نماید و در این زمینه تا حد زیادی موفق ظاهر شده است.

از مسایل و مشکلات مهمی که این کشور همواره با آن دست به گریبان بوده، اختلافات مرزی میان شیخ نشین‌های هفتگانه از یک طرف، و میان هر یک از آن‌ها با دیگر کشورهای همسایه می‌باشد که حتی موجب درگیری‌های مرزی بنر شیخ نشین‌ها و همسایگان شده است. 

امارات

اقتصاد و منابع مالی امارات

اقتصاد و منابع مالی امارات بدین شرح است:

کشور امارات یک کشور کوچک با درآمدزایی بالا است. این کشور به طور کلی از سوی اقتصادانان زیادی مورد تحلیل قرار گرفته است و مشخص است که در سال‌های پیش روی می‌تواند به سودآوری خوبی دست یابد. این کشور مسیر پر پیچ و خم اقتصادی را به خوبی طی کرده است و مشخص است که وضعیت توسعه اقتصادی در این کشور به طور دقیق پیش می‌رود.

کشور امارات یکی از کشورهای قدرتمند در زمینه نفت محسوب می‌شود. رویکردهای عظیم اقتصادی که در کشور امارات در زمینه عمران و ساخت و ساز دیده می‌شود سبب شده که به یکی از کشورهای قدرتمند دنیا از نظر اقتصادی تبدیل شود. این کشور به طور کلی روش های دقیقی در زمینه سرمایه‌گذاری‌های خارجی زودبازده را مدنظر قرار داده و تا حد زیادی در این مسیر موفق ظاهر شده است.

این کشور از نظر فضای رقابتی بسیار عالی نشان داده شده است. در این کشور درآمد زیادی حاصل از فروش نفت و همینطور سایر محصولات طبیعی وجود دارد. نظام آموزشی در کشور امارات بسیار پیشرفته است و زیربناهای خوبی در این کشور دیده می‌شود. به طوری کلی کشور امارات بزرگترین سرمایه‌گذاری خود را در زمینه نفت و گاز داشته است و این کشور تبدیل به یک فضای توریستی و تجاری شده است.

امارات متحده عربی روزانه دو میلیون و ۵۴۰ هزار بشکه نفت تولید می‌کند که تمامی آن را صادر می‌کند. مصرف نفت این کشور روزانه ۳۷۲ هزار بشکه است که آن را وارد می‌کند. نرخ بیکاری در این کشور ۴/۲درصد است.  ۵/۱۹ درصد از مردم آن زیر خط فقر زندگی می‌کنند. در سال ۲۰۰۷ نرخ تورم ۱۱ درصد بود. سیاست نظارت بر ارز در این کشور وجود ندارد. بانک‌های تجاری بسیاری تحت نظارت بانک مرکزی فعالیت دارند. در این کشور مالیات شخصی دریافت نمی‌شود.

نوع حکومت و ساختار سیاسی امارات متحده عربی

نوع حکومت و ساختار سیاسی امارات متحده عربی به چه گونه است؟

شورای عالی حکام بالاترین نهاد سیاسی در امارات محسوب می‌شود که متشکل از امارت های هفت گانه خواهد بود. وظایف شورا در امارات تغییر سیاست کلی کشور، انتخاب ریاست جمهور، انتخاب نخست وزیر و همینطور انتخاب رئیس و قضات دیوان عالی است.

 امارات دارای ریشه های فرهنگ اسلامی دارد و به طور کلی روابط قوی با سایر جهان عرب در این کشور صورت می‌گیرد، این کشور دارای شکل های سنتی در هنر و فرهنگ بوده اما در زمینه سیاسی بسیار عالی عمل کرده است.

امارات متحده عربی دارای حکومت فدرال پادشاهی مشروطه است که از یک فدراسیون (۷ شیخ‌نشین) تشکیل شده‌است. هرکدام از شیخ‌نشین‌ها دولت محلی جداگانهٔ خود را دارند و می‌توانند قوانین خود را کاملاً مستقل تصویب کنند. امارات متحده عربی روابط دیپلماتیک و بازرگانی گسترده‌ای با دیگر کشورهای جهان دارد. این کشور در اوپک  و سازمان ملل نقش بسزایی ایفا می‌کند و یکی از اعضای بنیانگذار شورای همکاری خلیج فارس است.

 یکی از اولویت‌های سیاست خارجی امارات ایجاد روابط مبتنی بر همکاری دوجانبه با همهٔ کشورهای جهان است. این کشور در تمامی سازمان‌های بین‌المللی بزرگ اقتصادی عضو است و در بسیاری از سازمان‌های بین‌المللی سیاسی عضویت تأثیرگذار دارد.

پایتخت و شهر های مهم امارات

در این بخش به پایتخت و شهر های مهم امارات می پردازیم با داماک گروپdamac group باشید.

ابوظبی پایتخت امارات است که در بخش ساحل جنوبی خلیج فارس در این کشور قرار دارد، این شهر به طور کلی دارای دیدنی های وسیعی است و می‌تواند برای زندگی هم مناسب باشد. دبی یک شهر دیدنی و بسیار مدرن در امارات محسوب می‌شود که یکی از امیرنشین های هفت گانه امارات است. این شهر دارای جاذبه های طبیعی بوده و می‌تواند بهترین فضای گردشگری را فراهم سازد.

هزینه ی زندگی در این منطقه بسیار فراوان است . شارجه یکی دیگر از شهر ها و شیخ نشین های هفت گانه امارات متحده است که 16 کیلومتر از ساحل کشور امارات فاصله دارد .العین یکی از زیباترین شهرهای کشور امارات محسوب می‌شود که جاذبه های تاریخی و گردشگری آن در ذهن ها نقش می‌بندد. در نظر داشته باشید که این منطقه دارای فضای گردشگری خوب بوده و دارای چشمه های زیادی است.

عجمان 33 درصد از خاک کشور امارات را در بر می‌گیرد. این منطقه از نظر تاریخ دوستان بسیار دیدنی است. رأس‌الخیمه در ساحل خلیج فارس قرار دارد و طول این ساحل حدود 65 کیلومتر است. این‌طور که شواهد نشان می‌دهد این مجموعه بسیار خاص طراحی شده است و دارای فضای صخره‌ای و کوهستانی است. در نظر داشته باشید که به طورکلی این شهر از نظر مردم امارات از اهمیت زیادی برخوردار است.

فجیره در بخش شرقی شبه جزیره امارات قرار دارد و به طور کلی از نظر هزینه ارزان قیمت و مناسب است. ام‌القوین یکی از شهرهای امارات است که از نظر گردشگری محبوب است .خور فکان نام یک منطقه از امارات است که از خاک این کشور جدا افتاده است؛ این منطقه دارای بنادر اصلی زیادی است. دبا یک شهر و منطقه کشاورزی بسیار عالی محسوب می‌شود .

پیشرفت در امارات

می خواهیم بدانیم که پیشرفت در امارات به چه صورت می باشد. پیشرفت کشور امارات در زمینه پرداخت حقوق و شرایط پرداخت آن در دنیا زبانزد است به طوری که یک کارگر هم در کشور امارات از حقوق بالایی برخوردار است. یک کارشناس تخصصی در این کشور می‌تواند به سود اقتصادی بالایی دست یابد. زمان کاری در کشور امارات کم است چراکه کیفیت از کمیت ارزشمندتر است و کارفرمایان در این کشور معتقد هستند که کار می‌تواند در یک زمان محدود صورت بگیرد اما کیفیت بالایی داشته باشد.

 هزینه اجاره مسکن در کشور امارات بسیار بالا است اما دولت پیشرفت خوبی در زمینه ساخت و ساز در این کشور داشته است، به طوری که کیفیت ساخت آپارتمان های این کشور به طور خاصی در دنیا مشخص است. اینطور که شواهد نشان می ‌دهد هزینه ای که برای اجاره مسکن در این کشور دیده می‌شود حدود نیمی از حقوقی است که افراد دریافت می‌کنند. شرایط حمل و نقل در کشور امارات بسیار پیشرفته و مدرن است به طوری که تمام نواحی دبی را پوشش می‌دهد و شامل مترو و اتوبوس و تاکسی آبی و جاده‌ای بوده که به طور استاندارد طراحی شده است. اداره راه و ترابری کشور امارات پیشرفت خوبی داشته و در زمینه حمل و نقل بسیار عالی عمل کرده است.

 رشد آموزش و تحصیل در کشور امارات بسیار بالا اعلام شده است و یکی از دغدغه های اصلی و مهم این کشور محسوب می‌شود؛ به طور کلی استانداردهای تحصیلی در کشور امارات بسیار بالا است و مدرسه های این کشور طبق نیاز روز سیستم‌های آموزشی را فراهم ساخته‌اند. ارزیابی ها نشان می‌دهد که پیشرفت کشور امارات در زمینه تحصیل بیش از 71 درصد اعلام شده است. در این کشور کنترل خوبی بین چند فرهنگی صورت گرفته است افراد می‌توانند در یک فضای مسالمت‌آمیز در کنار هم زندگی نمایند.

واریز ریالی از ایران برای خرید ملک در دبی

درباره داماک

داماک بزرگترین شرکت ساختمانی جهان با بیش از 70 هزار نمایندگی در 204 کشور

نشانی دفتر داماک

امارات متحده عربی - دبی - بیزنس بی - برج اداری داماک پارک تاورز

آخرین پست ها

پیوندهای مرتبط

خبرنامه داماک

برای اطلاع از آخرین اخبار عضو خبرنامه داماک شوید ...