فرنیش کردن چیست؟

فرنیش کردن چیست؟

فرنیش کردن چیست؟ در لغت یعنی مبله یا مبلمان است. این یعنی خانه یا آپارتمان را با سرویس کامل مبلمان و دیگر لوازم مورد نیاز منزل تجهیز می کنند.

این واژه به لهجه ی آمریکایی و دقیقا مانند نوشته خوانده می شود. در کنار این به فردی که در زمینه تجهیز وسایل و دکوراسیون منزل فعالیت دارد فرنیشر می گویند.

گاهی وقت ها این عملیات تنها در یک نقطه از منزل یعنی آپارتمان یا اتاق خواب و هر نقطه ی دیگری انجام می شود. زمانی که این فرآیند برای همه ی نقاط خانه انجام شود به آن فول فرنیش می گویند.

فرنیش کردن چیست؟

فرنیش کردن و تکنیکهای مناسب برای فرنیش و فول فرنیش کردن منازل

فرنیش کردن و تکنیک های مناسب برای فرنیش و فول فرنیش کردن منازل به این صورت است که:برای فول فرنیش کردن یک منزل قبل از هر چیز برنامه ریزی کنید. این برنامه ریزی برای بازه ای 7 تا 8 ساله است.

از تغییرات نهراسید، فراموش نکنید که مبلمان ها نقش بسیار مهمی در فول فرنیش کردن منازل بر عهده دارند. برای این کار عاقلانه تصمیم بگیرید.

می توانید سبک و طراحی مینمالیستی را گسترش دهید. در صورتی که از سبک مینیمال در فرنیش کردن منزل بهره بگیرید می توانید در هزینه ها صرفه جویی کنید.

استفاده از رنگ ها در طراحی داخلی یکی از رموز موفقیت محسوب می شود.شما با استفاده از انواع رنگ ها در فرنیش کردن منزل به یک ترکیب و هارمونی مناسب همچنین ارزان قیمت دست پیدا کنید.

یکی از اشتباهاتی که افراد هنگام انجام این فرآیند مرتکب می شوند طراحی چند باره و مجدد دکوراسیون داخلی است. اگر قرار است در هزینه هایتان صرفه جویی کنید بهتر است ابتدا وسایل اصلی را تهیه کنید سپس به تهیه ی وسایل جانبی بپردازید. ممکن است پس از خریداری وسایل اصلی منزل شما برای وسایل دکوری و جانبی فضایی نداشته باشد. این راه حل به شما امکان می دهد تا هنگام فرنیش کردن منزل از شر خرج های اضافه رهایی پیدا کنید.

فرنیش کامل خانه و آشپزخانه و پذیرایی  

فرنیش کامل خانه و آشپزخانه و پذیرایی به این گونه است که فرنیش کامل خانه شامل فرنیش آشپزخانه ، فرنیش فضای پذیرایی و نشیمن ، اتاق و سرویس های بهداستی است.

و فرنیش آشپزخانه به معنی لوازم و اثاثیه آشپزخانه و فرنیشر به معنی شخصیست که براساس نمای آشپزخانه به طراحی و تجهیز اثاثیه اشپزخانه می پردازد بیان می گردد.

این لوازم و اثاثیه می تواند از اجاق گاز ، هود ، سینک و یخچال باشد و یا به تکمیل اثاث مورد نیاز آشپزخانه و ظروف باشد.

در فرنیش آشپزخانه ممکن است به خاطر نوع نقشه ساخت طراحی مورد نظر نباشد و تنها منظور به فراهم و تجهیز امکانات و لوازم مورزد نیاز باشد اما از بهترین کالاها و برند های خارجی و ایرانی استفاده می گردد.

در فرنیش پذیرایی همراه با طراحی و دکور سازی است تا نمایی زیبا و دلنشین و فضا سازی مناسب را داشته باشد.

اثاثیه فرنیش پذیرایی شامل فرش ، مبل ، میز و صندلی ، تلویزیون و لوازم وابسته و ... است که بر اساس نوع طراحی و فضا سازی و از بهترین کیفیت ها انتخاب و مورد استفاده قرار می گیرد.

فرنیش اتاق و سرویس های بهداشتی نیز مانند دیگر بخش ها با دکوراسیون همراه بوده و امکانات کامل  و مورد نیاز را مورد بررسی و طراحی و استفاده قرار می دهند.

فول فرنیش یعنی چه؟

فرنیش کردن یک خانه می‌تواند تنها برای یک بخش خانه مثل آشپزخانه یا اتاق پذیرایی باشد و هم می‌تواند کل خانه را پوشش دهد. هنگامی که فرنیش کردن خانه برای تمام بخش‌های آن صورت می‌گیرد به آن فول فرنیش گویند. بنابراین هنگامی که به شما می گویند،آپارتمانی فول فرنیش است به این معنی است که این آپارتمان کاملاً مجهز بوده و دارای آشپزخانه فرنیش، اتاق پذیرایی فرنیش و … است.

یک خانه فول فرنیش چه ویژگی‌هایی دارد؟

به طور معمول اکثر خانه‌ها به صورت Unfurnish به فروش رسیده و یا به مستاجرها اجاره داده می‌شوند. یعنی شما یک خانه خالی که در برخی مواقع ممکن است تنها شامل سیستم گرمایشی مثل پکیج، هود آشپزخانه، گاز رومیزی و پنکه سقفی باشد را تحویل می‌گیرید.

البته ملزوماتی مثل کمدهای دیواری، شیرآلات و ظرف‌شویی و روشویی جزو مبلمان خانه محسوب نمی‌شوند و به صورت پیش فرض باید روی ساختمان وجود داشته باشند در غیر این صورت خانه آماده نشده (در مرحله آماده‌سازی) به حساب می‌آید. در وضعیتی که کار سفیدکاری، کفپوش (کاشی، سرامیک، لمینت و.)، رنگ دیوارها و سقف، نصب کابینت‌ها و سیم کشی‌ها نیز انجام نشده باشد می‌توان ساختمان را نیمه کاره دانست.

واریز ریالی از ایران برای خرید ملک در دبی

 

 

درباره داماک

داماک بزرگترین شرکت ساختمانی جهان با بیش از 70 هزار نمایندگی در 204 کشور

نشانی دفتر داماک

امارات متحده عربی - دبی - بیزنس بی - برج اداری داماک پارک تاورز

آخرین پست ها

پیوندهای مرتبط

خبرنامه داماک

برای اطلاع از آخرین اخبار عضو خبرنامه داماک شوید ...