مهاجرت به امارات

مهاجرت به امارات

مهاجرت به امارات و ورود به این کشور در سال های گذشته هدف افراد زیادی در راستای امر مهاجرت بوده است.

امارات متحده عربی، کشوری در حاشیه خلیج فارس و متشکل از ۷ شیخ نشین می باشد که این مناطق شامل ابوظبی به عنوان پایتخت این کشور، دبی، شارجه، عجمان، فجیره، راس الخیمه و ام القوین می باشد. کسانی که قصد مهاجرت به امارات را دارند باید بسته به شرایط خود از طریق یکی از مسیرها برای مهاجرت به امارات اقدام نمایند.

مهاجرت به امارات متحده عربی یک تحول بزرگ است و برای افرادی که آماده نیستند که فرهنگ کاملا متفاوتی را در نظر بگیرند، مناسب نیست.

تفاوت های زیادی برای غلبه بر این موضوع وجود دارد؛ در این کشور آداب و رسوم، زبان، آب و هوا و دین فرق دارد. می توان کشور امارات و شهر دبی را به عنوان یکی از مهاجر پذیر ترین کشور ها حساب کرد. اقتصاد امروزه دبی نه تنها بر پایه زمینه تجارت سنتی و یا منابع طبیعی است، بلکه در خدمات مالی، تدارکات، املاک، مهمان نوازی و گردشگری نیز می باشد.

همانند سایر کشورها برای مهاجرت به امارات چند روش وجود دارد که در زیر می توانید آن ها را مشاهده کنید:

  1. مهاجرت به امارات از طریق کار
  2. مهاجرت به امارات از طریق سرمایه گذاری
  3. مهاجرت به امارات از طریق تحصیل
  4. مهاجرت به امارات از طریق تولد
  5. مهاجرت به امارات از طریق سرمایه گذاری
  6. اخذ اقامت و تابعیت امارات از طریق ازدواج

 مهاجرت به امارات

مهاجرت به امارات از طریق کار و سرمایه گذاری

مهاجرت به امارات از طریق کارو سرمایه گذاری یکی از روش های اخذ اقامت این کشور می باشد. با توجه به نرخ بیکاری بسیار پایین در این کشور که عدد ۱٫۷ درصد می باشد، معمولا متقاضیان کار برای این کشور بسیار زیاد می باشد. شخص برای کار در کشور امارات نیاز به پیدا کردن اسپانسر یا کارفرما دارد و این کارفرما باید برای شخص درخواست مجوز کار از وزارت منابع انسانی امارات اخذ کند.

یکی از مزایای کار و مهاجرت کاری به امارات، حقوق های مناسب و عدم وجود مالیات بر درآمد در این کشور می باشد و اشخاص از پرداخت مالیات معاف می باشند،ولی از بزرگترین معایب کار در کشور امارات عدم امکان اقامت بلند مدت و تابعیت این کشور می باشد که اشخاص پس از اتمام مدت قرارداد کاری مجبور به بازگشت به کشور خود می شوند و نمی توانند درخواست شهروندی یا اقامت بلند مدت بدهند و همینطور همیشه به علت نیاز به تمدید ویزای کار این مشکل و استرس برای نیروهای کار خارجی وجود دارد که مجوز کار آنها تمدید نشود.

افرادی که برای کار در امارات اقدام می کنند از ابتدا نمی توانند همسر و فرزندان خود را همراه با خود به امارات ببرند و باید ابتدا خود شخص متقاضی کار به امارات برود و مجوز کار خود را دریافت کند و بعد همسر و فرزندان شخص می توانند به وی ملحق شوند. برخی مشاغلی که در کشور امارات از نظر کار شرایط مناسبی دارند عبارتند از: توریسم، صنعت نفت ، پرستاری و...

مهاجرت به امارات از طریق سرمایه گذاری بر خلاف مهاجرت به این کشور از روش هایی نظیر تحصیل و کار به اقامت بلند مدت منجر می شود.

سفر به امارات از طریق تحصیل و ازدواج و تولد

سفر به امارات از طریق تحصیل و ازدواج و تولد به این گونه است که اقامت امارات از طریق تحصیل یکی از روش های اخذ اقامت و زندگی در کشور امارات است. تحصیل در امارات هم به زبان عربی امکان دارد هم به زبان انگلیسی. در امارات در کنار دانشگاه های دولتی این کشور دانشگاه های بین المللی و آمریکایی نیز وجود دارند که اشخاص می توانند در این دانشگاه ها مشغول به تحصیل شوند. البته بسیاری از مراکز آموزشی معتبر نظیر آموزشگاه های طراحی لباس ، بازیگری و … در کشور امارات نیز به علت شرایط خوب اقتصادی مراکزی افتتاح نموده اند.

مهاجرت به امارات و اخذ اقامت این کشور از طریق ازدواج تحت شرایطی امکان پذیر خواهد بود. لازم به ذکر است که قوانین کشورها در خصوص ازدواج تقریبا مشابه می باشد و بر اساس قوانین حقوق بشر، زوجین با تابعیت جداگانه باید بتوانند در کنار هم زندگی کنند. مهاجرت به امارات از طریق تولد در صورتی اعطا می گردد، که کودک متولد شده از پدر و یا مادری زاده شده باشند که دارای تابعیت این کشور می باشند. اعطای تابعیت در کشور امارات مبنی بر سیستم خون می باشد و با تولد کودک در خاک این کشور نمی توان به اقامت این کشور دست یافت. البته در این میان استثنائاتی نیز وجود دارد به این صورت که اگر کودک از پدر و مادری نامعلوم زاده شود به کودک تابعیت اعطا می گردد. همچنین اگر پدر کودک نامعلوم و مادر تابعیت اماراتی داشته باشد به کودک نیز تابعیت اعطا می گردد. با توجه به  این قانون، مهاجرت به امارات از طریق تولد برای اشخاصی که به دنبال اقامت این کشور از طریق تولد فرزندشان می باشند امکان پذیر نمی باشد .

مزایا و معایب سفر به کشور امارات

مزایا:کشور امارات در چند سال اخیر رشد اقتصادی چشمگیری را تجربه کرده است ساخت وساز در این کشور به صورت مناسبی افزایش پیدا کرده است ، پویا بودن وضعیت عمرانی یک کشور تمام جهات اقتصادی یک کشور را به حرکت وا می دارد. پیشرفت هایی که در این زمینه ها ایجاد شده است مهاجرت به امارات را بسیار جذاب کرده است اما برای مهاجرت به هر کشوری باید تمام شرایط و زوایا را بررسی کرد. میزان درآمد در این کشور زیاد است و بسیاری از اشخاص اروپایی نیز برای کار به این کشور مهاجرت می کنند اما با توجه به نکاتی که در ادامه ذکر می شود هیچ وقت به عنوان مقصد دائمی انتخاب نمی شود.شاید در ابتدا ورود به این کشور، شرایط و زیبایی های فراوانی شما را جذب کند و ظاهر اولیه بسیار مناسب به نظر برسد. به عنوان جمع بندی کلی در مورد مهاجرت به امارات می توان گفت که این کشور به عنوان یک سکو پرتاب مناسب به نظر می رسد.معایب:نظام قضایی یک کشور بسیار مهم است و در هنگام مهاجرت حتما باید بررسی شود. با توجه به تجربه فراوان ما در زمینه مهاجرت به امارات معمولا اگر تعارضی بین فرد مهاجر و یک اماراتی صورت بگیرد رای دادگاه به نفع شما نخواهد بود.اولین نکته مهم نابرابری حقوق زن و مرد در این کشور است و با ازدواج با مرد اماراتی شما نمی توانید اقامت این کشور را بدست بیاورد و فقط برای فرزند اقامت امارات قابل دریافت است. این شرایط برای ازدواج با زن اماراتی نیز وجود دارد و عملا هیچ تابعیتی به شما تعلق نمی گیرد. این گفته به این معنی است که تا زمانی که برای این کشور سود داشته باشید می توانید در این کشور زندگی کنید و بعد از آن باید امارات را ترک کنید.همچنین امکان ادغام شدن در این کشور وجود ندارد و شرایط بسیار سختی در این مورد وجود دارد و دید از بالا به مهاجران و غروری که در بعضی از مناطق وجود دارد بسیار آزار دهنده است. شما باید در هنگام مهاجرت به امارات آرامش را به طور کامل لمس کنید و به دلیل جو مصنوعی که در این کشور وجود دارد در امارات این موضوع بسیار سخت است.

واریز ریالی از ایران برای خرید ملک در دبی

 

درباره داماک

داماک بزرگترین شرکت ساختمانی جهان با بیش از 70 هزار نمایندگی در 204 کشور

نشانی دفتر داماک

امارات متحده عربی - دبی - بیزنس بی - برج اداری داماک پارک تاورز

آخرین پست ها

پیوندهای مرتبط

خبرنامه داماک

برای اطلاع از آخرین اخبار عضو خبرنامه داماک شوید ...