چگونه اقامت خانوادگی دبی را دریافت کنیم؟

چگونه اقامت خانوادگی دبی را دریافت کنیم؟

داماک damac در این مقاله می خواهد توضیح دهد که چگونه اقامت خانوادگی دبی را دریافت کنیم؟

به عنوان یک فرد مقیم خارجی، شما می توانید اسپانسر پاسپورت اقامت همسر خود باشید به شرط اینکه شرایط اصلی اسپانسری اعلام شده توسط اداره کل اقامت و امور خارجه (GDRFA) را تامین کنید. برای اسپانسری همسر خود، شما نیازمند ارائه سند ازدواج رسمی هستید که به زبان عربی ترجمه شده باشد. شما همچنین می توانید اسپانسر دختر یا دختران خود باشید به شرط اینکه آنها ازدواج نکرده باشند و نیز اسپانسر پسران خود شوید به شرط اینکه سن آنها زیر 18 سال باشد.

همچنین از شرایط پاسپورت همراه دبی آن است که مدت اعتبار این پاسپورت بسته به مدت اقامت اسپانسر 1، 2 الی 3 ساله می باشد. هزینه این پاسپورت برای صدور اولیه حدود 100 درهم بوده و پاسپورت نیز برای سال های بعدی امکان تمدید دارد. با این توصیف اکنون به بررسی لیست مدارک لازم برای دریافت پاسپورت همراه  دبی می پردازیم:

فرم درخواست آنلاین، کپی های پاسپورت همسر و فرزندان با اعتبار حداقل 6 ماه، عکس های همسر و فرزندان، گواهی سلامت پزشکی برای همسر و فرزندان بالای 18 سال، کپی قرارداد کار یا قرارداد شرکت همسر، گواهی درآمدی از کارفرمای مربوطه، سند ازدواج معتبر (برای همسر)، شناسنامه (برای فرزندان)، اجاره نامه ثبتی،آخرین قبض خانگی،رسید پرداخت هزینه درخواست پاسپورت.

چگونه اقامت خانوادگی دبی را دریافت کنیم؟

چگونه اقامت خانوادگی  دبی را دریافت کنیم؟ و شرایط اسپانسری والدین در پاسپورتی همراه دبی

با ما همراه باشید تا بدانید چگونه اقامت خانوادگی دبی را دریافت کنیم؟ و شرایط اسپانسری والدین در پاسپورت همراه دبی چگونه است.

علاوه بر همسر و فرزندان امکان اسپانسری اقامت دبی برای والدین نیز وجود دارد. اما شرط اسپانسری والدین جهت اخذ اقامت یک ساله دبی پرداخت پس انداز به عنوان ضمانت برای هر کدام از والدین می باشد. همچنین این کار به شرطی امکان پذیر است که شما به اداره مهاجرت دبی مدارک کفالت ارائه داده و ثابت کنید که شما تنها نگهدار آنها هستید.

 در این زمینه علاوه بر اخذ دفترچه بیمه پزشکی برای والدین خود همچنین شما بایستی سطح حداقل درآمدی حدود 20000 درهم را نیز ثابت کنید. در غیر این صورت، اثبات حقوق ماهانه 19000 درهم به علاوه برخورداری از خانه دو خوابه جهت اسپانسری پاسپورت والدین الزامی است.

در ادامه لازم است بدانید که پاسپورت اقامت خانواده به پاسپورت اقامت خود اسپانسر متصل است. پس در صورت کنسلی پاسپورت اسپانسر، پاسپورت همراهان نیز کنسل می شود. قوانین مهاجرتی کشور امارات به همراهانی که مدت اعتبار پاسپورت آنها به اتمام رسیده 30 روز مهلت اضافی برای تمدید پاسپورت خودشان می دهد. اما اگر چنانچه اسپانسر در تمدید پاسپورت همراهان خود با شکست مواجه شود، در آن صورت آنها به عنوان مقیم های غیرقانونی شناخته شده و مستوجب مجازات های قانونی قرار می گیرند.

در دبی، زنان می تواند به شرط اثبات سطح درآمد ماهیانه بیش از 10000 درهم، اسپانسر اعضای خانواده خود باشد. البته در این مسیر اخذ مجوز ویژه از اداره کل اقامت و امور خارجه (GDRFA) نیز لازم است. مادر در دبی می تواند اسپانسر فرزند خود باشد.

اقامت اعضای خانواده در دبی

متقاضیان باید شرایط خاصی داشته باشند تا بتوانند اعضای خانواده را به دبی بیاورند. دریافت اقامت اعضای خانواده و اخذ پاسپورت با داشتن بعضی شرایط و امتیازات امکان پذیر است. اعضای نزدیک خانواده متقاضی می توانند تحت الزاماتی که وجود دارد به دبی مهاجرت کنند .

اگر متقاضی قصد آوردن والدین خود به دبی را داشته باشد ، کارفرما باید اسپانسر او شود و در عین حال باید حداقل حقوق حداقل ده هزار درهم را داشته باشد. اقامت اعضای خانواده رابطه ی مستقیم با میزان حقوق ماهیانه  متقاضی دارد.

کسی که می خواهد اعضای خانواده خو را به دبی بیاورد ابتدا باید از طرف خانواده ی خود درخواست پاسپورت ورودی را بدهد. و یکی از مراحل این بخش ارائه مدارک و اسناد لازم می باشد.

در مطالب گذشته در مورد اقامت خانوادگی صحبت کردیم با ما همراه باشید.

مطالب مشابه:

اقامت خانودگی در دبی      اقامت دبی برای اعضای خانواده

واریز ریالی از ایران برای خرید ملک در دبی

درباره داماک

داماک بزرگترین شرکت ساختمانی جهان با بیش از 70 هزار نمایندگی در 204 کشور

نشانی دفتر داماک

امارات متحده عربی - دبی - بیزنس بی - برج اداری داماک پارک تاورز

آخرین پست ها

پیوندهای مرتبط

خبرنامه داماک

برای اطلاع از آخرین اخبار عضو خبرنامه داماک شوید ...