معرفی جاذبه های دبی

معرفی جاذبه های دبی

در شهر دبی جاذبه های زیادی وجود دارد که داماکdamac در این مقاله به معرفی جاذبه های دبی می پردازد.

بستاکیا  یا دبی قدیم: این محله‌ که به دبی قدیم معروف است در اواخر قرن نوزدهم میلادی بنا شد و تنها دلیل ساخته شدن این محله ، بازرگانان و تاجران ثروتمند ایرانی بوده اند که مروارید و پارچه خرید و فروش می کرده اند ، در حقیقت این محله ، محل اقامت این تجار ایرانی بوده است ؛ بستاکیا در قسمت شرق درامتداد نهر می باشد و ساختمان‌ها این منطقه که اکثرا دارای برج های بادی هستند ، ازآهک و مرجان ساخته شده اند .

موزه دبی: در سال 1787 قلعه ای با بلوک های مرجانی و آهکی برای دفاع از دبی ساخته شد که آل فهیدی نام گرفت و از آن استفاده هایی چون ، محل اقامت خانواده حاکم ، مقر دولت و پادگان و زندان می‌شد ،این قلعه که در سال 1971 مورد مرمت قرار گرفت ، در حال حاضر به عنوان بهترین موزه دبی شناخته می شود و چند قایق سنتی و خانه ‌ای با برگ درخت نخل با برج بادی امارت ، درحیاط قلعه قرار دارد .

نهر دبی: این شهر کویری بوسیله این نهر به دو قسمت " دیره " در شمال و " بور " در جنوب ، تقسیم می شود که یکی از جاذبه های گردشگری دبی به شمار می رود  ودر قدیم در اطراف این نهر روستاهای کوچکی پیدا شدند و رشد کردند و  جالب است بدانید که لنج هایی در این نهر وجود دارند که قدمت آن ها به بیش از صد سال می رسد ، شما مسافران می توانید از این نهر دیدن کنید.

پارک الممزر: این پارک خوش‌منظره با ده‌ها هکتار وسعت، یکی از گوهرهای پنهان و محبوب‌ترین دیدنی‌های دبی است.

معرفی جاذبه های دبی

معرفی جاذبه های دبی و ادامه آن

معرفی جاذبه های دبی و ادامه آن را برای شما شرح می دهیم.

پیست اسکی روی یخ و برف: پیست اسکی دبی‌ یکی دیگر از اماکن دیدنی دبی است.دارای 5 دور با ارتفاع و شیب متفاوت است که طولانی‌ترین دور ‌آن، 400 متر با سقوطی بیش از 60 متر می‌باشد. مهارت های خود را در اولین پیست اسکی بلند سرپوشیده جهان آزمایش کنید یا شیب های‌ آرام مبتدی را دور بزنید. اسکی‌بازها و اسنو‌بورد سواران در کلیه سطوح مهارتی از این شیب های‌ گوناگون لذت خواهند برد .

برج العرب: برج العرب یکی دیگر از اماکن دیدنی است که نباید دبی را بدون بازدید از آن ترک کرد. برج العرب با ارتفاع 321 متر جزء منحصر بفرد ترین هتل های دنیا است و در فاصله 280 متری از ساحل خلیج فارس قرار گرفته که تنها از طریق راهی منحنی شکل به شهر می رسد. این هتل اتاق های معمولی ندارد ،بلکه متشکل از 202 سویت دوبلکس است .

پارک آبی دبی، پارک آبی وایلد وادی: پارک آبی وایلد وادی یک پارک آبی بسیار بزگ با مساحت 5 هکتار و 23 نوع وسیله تفریحی مختلف است.  پارک آبی وایلد وادی را می توانید بین برج العرب و هتل ساحلی جمیرا ببینید. شما می توانید حالت بی وزنی را در سرسره سرعت در حالتی که با سرعت 80 کیلومتر در ساعت سر می خورید تجربه کنید. این سرسره بلندترین و پر سرعترین سرسره دنیا است.

سواحل دبی و تفریحات آبی دبی: سواحل دبی از مکان های تاپ و داغ توریستی شهر محسوب می شود، نقطه ای که در آن می توان نقطه از بهشت را دید. چرا سواحل دبی محبوب است؟ آب زلال و درخشان و تفریحات آبی متنوع و گسترده - دسترسی آسان و امنیت بالای سواحل - منظره نفس گیر سواحل -امکانات، رستوران ها و کافه های ساحلی مطرح. 

در مقاله گذشته در مورد گردشگری در دبی توضیح دادیم با ما همراه باشید.

مطالب مشابه:

گردشگری در دبی     جاذبه های گردشگری دبی

واریز ریالی از ایران برای خرید ملک در دبی

درباره داماک

داماک بزرگترین شرکت ساختمانی جهان با بیش از 70 هزار نمایندگی در 204 کشور

نشانی دفتر داماک

امارات متحده عربی - دبی - بیزنس بی - برج اداری داماک پارک تاورز

آخرین پست ها

پیوندهای مرتبط

خبرنامه داماک

برای اطلاع از آخرین اخبار عضو خبرنامه داماک شوید ...