قوانین خرید ملک در دبی

قوانین خرید ملک در دبی

گروه داماکDAMAC سعی دارد قوانین خرید ملک در دبی را برای شما شرح دهد. این روزها از سرتاسر دنیا خریداران و سرمایه گذاران علاقه‌مند به خرید املاک در دبی هستند.

دولت ایالتی دبی چند قانون املاک را برای خریداران و سرمایه گذاران املاک و مستغلات در سراسر جهان تدوین و اجرا کرده است. این قوانین و مقررات مسائل حقوقی زیادی را در رابطه با فروش، خرید املاک در بر‌می‌گیرد.

قبلا خرید املاک در دبی برای سرمایه‌گذاران و خریداران خارجی مراحل پیچیده‌ای را پشت سر می‌گذاشت. در طی این چند سال گذشته دولت دبی اجازه حق خرید مالکیت مطلق املاک دبی را به خریداران و سرمایه‌گذاران خارجی نمی‌داد.

از لحاظ ماهیت، قوانین مالکیت مطلق در دبی بسیار شبیه به حقوق مالکیت املاک در کشورهای دیگر است. اتباع خارجی‌ای که از حق مالکیت مطلق برخوردار می شوند می‌توانند برای همیشه از دارایی خود استفاده کنند. علاوه بر این، آنها مجاز به انتقال حقوق خود به شخص دیگر هستند.

وارثان مالکان مطلق پس از فوت مالک مطلق، حق استفاده از دارایی مورد نظر را دارند. خریداران به منظور گرفتن حق تملک مالکیت مطلق املاک در برخی از نواحی خاص باید موافقت و رضایت دولت حاکم را جلب کنند.

قوانین خرید ملک در دبی

دیگر قوانین خرید ملک در دبی

دیگر قوانین خرید ملک در دبی عبارتنداز:

قانون املاک و مستغلات دبی: طبق قوانین قبلی اداره املاک و مستغلات دبی، اتباع خارجی حق مالکیت زمین یا ساختمان در دبی را نداشتند. مدت اجاره برای املاک حدود ۹۹ سال است که باید به تایید دولت ایالتی دبی برسد.

قوانین املاک اجاره‌ای در دبی: برای املاک اجاره‌ای در دبی مانند آپارتمان‌ها و املاک مسکونی‌، معمولاً قرارداد مستاجر به مدت یک سال امضا می شود. صاحب املاک حق افزایش اجاره را ندارد. زمانی اجاره افزایش می‌یابد که اجاره نامه منقضی شود و قراداد به پایان برسد، در این صورت امکان تجدید نظر در مورد نرخ اجاره وجود دارد.

در صورت بروز اختلاف بین صاحب ملک و مستاجر باید طرفین دعوا پرونده را به کمیته کنترل اجاره شهرداری ارجاع دهند. این هیئت اختلافات را می‌شنود و بر همین اساس دعوا را داوری می‌کند که بدین ترتیب مستاجر و موجر موظفند از تصمیم این هیئت تبعیت کنند.

قوانین املاک وراثتی در دبی: قانون املاک وراثتی در مقایسه با دیگر قوانین املاکی در دبی کاملا پیچیده است. اگر صاحب دارایی متوفی اهل کشور دیگری باشد، قانون وراثت دبی نیز قانون آن کشور را در نظر می‌گیرد. اگر صاحب خانه تابعیت دوگانه به غیر از دبی داشته باشد تصمیم‌گیری در مورد صاحبان وراثت پیچیده ‌تر می‌شود.

در صورت عدم وجود وصیت‌نامه قانونی دادگاه بین المللی تصمیم می گیرد كه چگونه یك ملك باید بین گیرندگان تقسیم شود. به همین دلیل است که سرمایه‌گذاران خارجی و خریداران سرمایه‌گذاری در املاک و مستغلات دبی باید وصیت نامه معتبر داشته باشند تا دارایی خود را برای خانواده‌های خود پس انداز کنند.

مراحل خرید ملک در دبی

از قوانین خرید ملک در دبی که بگذریم به مراحل خرید ملک در دبی می رسیم که به شرح زیر می باشد. فروش املاک به اتباع خارجی در دبی به سبب نوپا بودن طرح، روند خاصی ندارد. پس ازامضاء قرارداد، اجرای کامل مفاد قرارداد الزامی است.

دراکثرمواقع، مالیات به املاکی که مالکیت مطلق دارد تعلق نمی گیرد. فقط مبلغ ۲۴% به عنوان حق الثبت دریافت می شود. بدلیل آنکه مقرراتی خاص برای خرید وجود ندارد حتما با شرکت‌ها و آژانس‌های معتبر معامله شود.

قوانین املاک دبی برای خریداران و سرمایه گذاران داخلی و خارجی بسیار مهم است. هرکسی که قصد فروش، خرید یا اجاره هر نوع املاکی را در دبی دارد، موظف است تا قوانین املاک دبی را رعایت کند. این قوانین نه تنها به آنها کمک می‌کند تا از دارایی خود در دبی بهره مند شوند بلکه می توانند مالکیت دارایی خود را به خواهر و برادر یا خانواده خود منتقل کنند.

مطالب مشابه:

خرید ملک در دبی     

واریز ریالی از ایران برای خرید ملک در دبی

  

 

 

درباره داماک

داماک بزرگترین شرکت ساختمانی جهان با بیش از 70 هزار نمایندگی در 204 کشور

نشانی دفتر داماک

امارات متحده عربی - دبی - بیزنس بی - برج اداری داماک پارک تاورز

آخرین پست ها

پیوندهای مرتبط

خبرنامه داماک

برای اطلاع از آخرین اخبار عضو خبرنامه داماک شوید ...