یافتن کار در دبی

یافتن کار در دبی 

یافتن کار در دبی یکی از علت هایی  است که افراد زیادی از مسافران  به دبی سفر می کنند.

مهم ترین دغدغه افراد برای شروع زندگی در هر جای دنیا ، مهیا نمودن یک منبع کسب درآمد مناسب برای پرداخت هزینه های زندگی و تحصیل است .

 تقریبا اشتغال در تمامی کشورها نیازمند رعایت قوانین مشخصی می باشد. شهر دبی نیز از این قواعد دور نیست و برای مهاجران جویای کار ، قوانینی وضع نموده است .

اگر جویای کار در دبی هستید؛ اطلاعات خود را در نیازمندی های دبی ثبت کنید. دبی  از افرادی که درخواست فعالیت  در هر شغلی را دارند ، تقاضای ارائه مجوز کار می کند و این مجوز تنها زمانی به افراد داده می شود که مجوز اقامت قانونی در دبی  را داشته باشند .

یافتن کار در دبی

روال کسب مجوز برای یافتن کار در دبی

 روال کسب مجوز کار  برای یافتن کار در دبی به این صورت است که متقاضیان پس از کسب مجوز اقامت در دبی و تایید تقاضای کار توسط کارفرما ، مراحل صدور مجوز کار نیز به طور خودکار طی می شود . اما کارفرما نیز باید برای استخدام هر فرد ،  حمایت مالی خود از شخص مورد نظر را به دولت اعلام نماید .

برای این کار نیاز است تا کارفرما مدارکی جهت نشان دادن صلاحیت های شغلی مورد تایید وزارت خارجه و مدارک سلامت پزشکی متقاضی را به مقامات مسئول ارائه نمایند .

به کارفرمایانی که افراد بدون مجوز کار را استخدام نمایند ، طبق قانون نزدیک به 10 هزار دلار جریمه نقدی تعلق می گیرد و ممکن است به 3یا 4 سال حبس  هم محکوم شوند .

افراد متاهلی که قصد مهاجرت به دبی یا کشور امارات را دارند ، باید بدانند که مراحل قانونی استخدام و دریافت مجوز کار کمی طولانی است و باید چاره ای برا تامین خارج خانواده و فرزندان خود در مدت زمانی  کوتاه که اجازه کار کسب نکرده اند ، بیندیشند .

لازم به ذکر است که حقوق پرداختی به اتباع غربی بالا می باشد و این افراد از سطح زندگی مرفهی برخوردارند .

کاریابی در دبی برای ایرانیان

پیدا کردن کار در دبی در شرایط کلی نیازمند داشتن یک رزومه کاری قوی می باشد. البته در دبی مشاغل برای ایرانیان نیز وجود دارد و در برخی موارد درخواست استخدام برای ایرانی وجود دارد. در بخش هایی نظیر فروش در فروشگاه هایی که توریست ایرانی دارند، در آژانس های مسافرتی در بخش منشی و حتی در برخی رستوران ها درخواست استخدام در آگهی ها مشاهده می شود.

برای کاریابی در مرحله اول قبل از بررسی هر گونه موسسات معتبر کاریابی در امارات باید یک رزومه کامل و مناسب تهیه کنید. سطح زبان انگلیسی  به صورتی توصیه می شود در حد مناسبی باشد زیرا اکثر مشاغل برای ایرانیان نیاز به تسلط به هر دو زبان ایرانی و انگلیسی  نیز دارد.

ویزای کار در دبی

برای کار در دبی  تمام مهاجران به ویزای کار با حداقل سه ماه اعتبار از تاریخ ورود نیاز دارند. در صورتی که شما قبل از ورود به امارات شاغل بوده باشید، تمام امور مربوط به ویزای کار و مجوز توسط کارفرمای شما انجام می شود. علاوه بر این، اگر از مهاجرین دارای شغل تمام وقت یا نیمه وقت  باشید، همسر شما می تواند به راحتی برای شغل در دبی  اجازه کار بگیرد.

در مقاله های گذشته شرایط کار در دبی و تخصص های مورد نیاز در دبی را بررسی کردیم.

نکات مهم در مورد کار در دبی

  1. هر کارفرما و شرکتی مجوز کار خود را تامین می کند و نمی شود با استفاده از یک مجوز کار در شرکت های مختلف کار کرد.
  2. ویزای کار امارات برای 3 سال معتبر است، بعد از 3 سال کارفرما باید برای تمدید آن اقدام نماید.
  3. در صورت نداشتن حامی برای کار در امارات، فرد می تواند ویزایی موقت برای کار درخواست کند.

    داماک  damac با ارائه ویلاهای لاکچری ، سوئیت های لوکس، آپارتمان های فول فرینش با اقساط بدون بهره با تمامی امکانات در دبی فراهم میکند.

مطالب مشابه:

کار در دبی   تخصص مورد نیاز در دبی       

واریز ریالی از ایران برای خرید ملک در دبی

 

 

 

درباره داماک

داماک بزرگترین شرکت ساختمانی جهان با بیش از 70 هزار نمایندگی در 204 کشور

نشانی دفتر داماک

امارات متحده عربی - دبی - بیزنس بی - برج اداری داماک پارک تاورز

آخرین پست ها

پیوندهای مرتبط

خبرنامه داماک

برای اطلاع از آخرین اخبار عضو خبرنامه داماک شوید ...