اقامت دبی از طریق سرمایه گذاری

اقامت دبی از طریق سرمایه گذاری

یکی از راه های زندگی در دبی دریافت اقامت دبی از طریق سرمایه گذاری می باشد.

قبل از هر موضوعی باید ببینیم که سرمایه گذاری در دبی به چه صورت بوده و چه راه هایی دارد و دبی چقدر ظرفیت برای سرمایه گذاری در حوزه های مختلف دارد. در مورد اقامت دبی از طریق سرمایه گذاری باید ذکر کنیم که با توجه به گزارش های جهانی از سرمایه گذاری های صورت گرفته در دنیا ، دبی رتبه 9 را به خود اختصاص داده است.

این نشان از جذب سرمایه بالا توسط این کشور است و می تواند خبر خوشی برای افرادی باشد که قصد دریافت ویزای سرمایه گذاری دبی را دارند. هزینه های انرژی پایین،دسترسی آسان به منابع نفتی، تمایل به ایجاد تنوع در اقتصاد، قدرت خرید بالا، وجود نداشتن مالیات از دلایل سرمایه گذاری در دبی می باشد.

همچنین در دبی به طور کلی تمایل به ایجاد تنوع در اقتصاد از رشد خوبی برخوردار بوده و قدرت خرید در این کشور به دلیل درآمد های بالا بسیار بالا می باشد، که خبری خوب برای افرادی است که قصد مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در امارات را دارند. کشور امارات در رتبه بندی تجاری سال 2017 در رتبه 26 قرار گرفته است که این آمار توسط بانک های جهانی اعلام شده است.

طبیعی است که شخص سرمایه دار قبل از هرگونه اقدامی در زمینه سرمایه گذاری در کشور های خارجی در ابتدا شرایط کلی و مباحث مربوط به امنیت کشور را بررسی نماید. سرمایه گذاری در دبی نیز نیازمند شناخت این کشور در مباحث امنیتی مالی و مصادره اموال می باشد.

شاخص های اقتصادی موثر برای سرمایه گذاری در دبی مواردی است مانند: تولید ناخالص داخلی، مالیات و سود و بهره بانکی که هرکدام نقش موثری در شناخت شرایط اقتصادی دبی دارند را در این بخش تحلیل می نماییم.

اقامت دبی از طریق سرمایه گذاری

شرایط اقامت دبی از طریق سرمایه گذاری

شرایط اقامت دبی از طریق سرمایه گذاری پس از یک دوره کمی آشفته بین سال های 2010 و 2013 به دلیل بحران اقتصادی جهانی و بی ثباتی های منطقه ای، به طور قابل توجهی بهبود یافته است. ثبات سیاسی و اقتصادی کشور سرمایه گذاران جدیدی را که از کشورهای با ثبات تری هستند را جذب می کند.

به دلیل استقبال بسیاری از مهاجران ساکن دبی ، این شهر  در سال 2018 اعلام کرد که اجازه اقامت طولانی مدت را برای افراد با ارزش بسیار بالا ارائه می دهند. این مجوزها دارای طول 5 یا 10 سال بوده و برای سرمایه گذاران و سرمایه گذاری در دبی ، کارآفرینان، دانشجویان برجسته، استعدادهای ویژه و محققان تأمین می شود. این اقدام برای حفظ استعداد و تقویت اقتصاد به کار گرفته شد.

در همین زمان دبی اعلام کرد مالکیت 100٪ در تجارت توسط بیگانگان از سال 2019 مجاز خواهد بود. تا آن زمان، بازرگان خارجی مجبور بودند با یک ملیت دبی وارد مشارکت شوند یا تجارت خود را در منطقه آزاد حفظ کنند. تاکنون صاحبان املاک و سرمایه گذاران مشاغل منطقه آزاد مجبور به درخواست مجوزهای سالانه یا مجوزهای 2 ساله ای بودند که نیاز به تمدید داشتند و عدم قطعیت آنها را به همراه داشت.

اکنون سرمایه گذاران مشاغل می توانند با سرمایه گذاری مطمئن در دبی مجوز 10 ساله دریافت کنند و اقامت دبی از طریق سرمایه گذاری و خرید ملک نیز با دریافت مجوز 5 ساله می باشد. حتی اگر هر دو فقط برای حداقل 3 سال موظف به نگه داشتن سرمایه گذاری باشند.

اجازه اقامت 10 ساله سرمایه گذار می تواند به همسر و فرزندان نیز تعلق بگیرد. اخذ پاسپورت یک روند ساده نیست .سایر اعراب پس از 7 سال می توانند واجد شرایط باشند، اما تعداد زیادی از خارجی ها توسط دبی تایید نمی شوند.

یکی دیگر از روش های دریافت اقامت دبی سرمایه گذاری و ثبت شرکت در دبی می باشد که در مقالات گذشته راجع به آن صحبت کردیم.

مطالب مشابه:

سرمایه گذاری و ثبت شرکت   سرمایه گذاری مطمئن

 

درباره داماک

داماک بزرگترین شرکت ساختمانی جهان با بیش از 70 هزار نمایندگی در 204 کشور

نشانی دفتر داماک

امارات متحده عربی - دبی - بیزنس بی - برج اداری داماک پارک تاورز

آخرین پست ها

پیوندهای مرتبط

خبرنامه داماک

برای اطلاع از آخرین اخبار عضو خبرنامه داماک شوید ...