اشتغال در دبی

اشتغال در دبی

در مبحث اشتغال در دبی ، فرصت های شغلی در شهر دبی در زمینه های مختلفی از جمله رشته های فنی ،درمان و سلامت ، صنعت توریسم ،شغل های مشاوره ای مانند خدمات هتلداری ، حسابداری و بسیاری از موقعیت های شغلی گونان فرصتی را فراهم آورده تا از سرتاسر جهان برای اخذ این فرصت ها مشتاقان زیادی فراهم شود.

دبی از نظر ساختار کلان شهری لوکس به حساب می آید از همین رو مقصد گردشگری ، اشتغال و اقامت در این شهرمحبوبیت زیادی دارد. شغل هایی که بازار خوب یا بهتری دبی دارند:

مدیریت حرفه گردشگردی از جمله هتلداری، مهارت های وکالت و دریافت و راهنمای اقامتی، مشاغل مربوط به آشپزی وخوراک ها، تخصص های پزشکی مانند پرستاری دندان پزشکی مامایی وحرفه های مدیریتی، تخصص های بازاریابی، رشته های مهندسی از جمله مهندسی نرم افزار و تجهیزات ارتباطی.

اشتغال در دبی و فرصت های شغلی

بر اساس اطلاعاتی که از سوی منابع رسمی وزارت کار دبی درباره اشتغال در دبی و فرصت های شغلی  منتشر گردیده است، سالیانه بیش از ۲۰۰ هزار روادید کار برای متقاضیان از سایر کشورها برای ورود به دبی  صادر می گردد. ظاهراً اکثریت درخواست ها برای  صدور روادیدی کار توسط تعداد معدودی از شرکت های معتبر تامین نیروی انسانی انجام می گیرد.

طبق مقررات دبی، به کسانی که به مقیمین غیر قانونی، کار ارجاع نمایند از ۳ تا ۱۰ هزار دلار، جریمه تعلق می گیرد و ممکن است به ۳ تا ۴ سال حبس نیز محکوم شوند. دولت امارات یکبار برای غلبه بر مشکل کارگران غیر مجاز در سال ۱۹۹۶ مبادرت به صدور عفو عمومی چهار ماهه برای خروج مقیمین غیر قانونی از شهر نموده است.

دریافت ویزای کار دبی

اولین اقدام برای اشتغال در دبی و  دریافت ویزای کار دبی، پیدا کردن کارفرماست که رزومه و قابلیت شما را نیاز داشته باشد. او باید دعوت‌نامه برای شما صادر کرده و موافقت وزارت کار در دبی را بگیرد. صلاحیت تکمیلی متقاضی استخدام را وزارت کار در دبی بر عهده دارد.

پس از صدور موافقت‌نامه وزارت مربوطه، روادیدی به منظور ورود به این شهر به شما داده خواهدشد  که زیر ۳ ماه اعتبار دارد. کارفرما پس از ورود شما به دبی، برای کارت کار اقدام کرده که ۲۴ ماه اعتبار دارد. برای گرفتن ویزای کار دبی، مدت شما محدود خواهد بود.

در دبی  شهروندانی که اجازه اقامت می‌گیرند، شناسه ملی به آن‌ها تعلق خواهد گرفت که ID‌ نام دارد و با این آی دی مثل کدملی ایران، شناخته خواهید شد و می‌توانید حساب بانکی باز کنید. برای گرفتن ویزای کار، تست پزشکی هم نیاز است و از طریق بیمارستان‌های دولتی دبی امکان پذیر خواهد بود.

اطلاعاتی برای کارجویان دبی

ما برای شما اطلاعاتی برای کارجویان دبی در مبحث اشتغال دردبی قرار می دهیم ، صنعت خدمات در دبی، از مدلینگ و طراحی لباس گرفته تا هتلداری، سال به سال با رونق بیشتری همراه می‌شود. خود را به تخصص و تجربه و مدرک صلاحیت حرفه‌ای در ایران مجهز کنید. از طریق  هشتگ دبی در اینستاگرام، به تماشای دیجیتالی دبی  از لنز دوربین گردشگران دبی گرد یا شهروندان این شهر بروید.

از طریق داماک گروپ با کارفرمایان و کارجویان و متخصصان مشغول به کار در این شهر آشنا شوید و از حقوق و دستمزد، بیمه، شرایط کاری، تسهیلات و خدمات مربوطه به روز آگاه شوید. هر اندازه سابقه کاری شما و مدارک صلاحیت  شما بهتر باشد، ‌شانس استخدام شما در کارهای تخصصی با حقوق بالا بیشتر خواهد شد.

برای کارآفرینی و سرمایه گذاری در دبی، از راهنمایی‌های اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران نیز استفاده کنید . فعالیت‌های هنری، گالری گردی، حراجی آثار هنری و برگزاری دوره‌های‌ آموزش هنری در دبی در سال‌های اخیر روند صعودی پیدا کرده است. این سیگنال مهمی برای فعالان در حوزه هنرهای تجسمی است تا با راه اندازی کارگاه‌ها از اقتصاد هنر در دبی استفاده کنند.

کار در دبی برای ایرانیان

یکی از مهم ترین دلایل کار در دبی برای ایرانیان کسب درآمد و حقوق بیشتر در این شهر نسبت به ایران است . چون در ایران نوسانات ارز بسیار زیاد است و هر روز شاهد افزایش نرخ دلار هستیم . برای همین ایرانیان بسیاری شهر دبی را برای کار انتخاب می کنند.

کار در دبی برای افرادی که از تخصص بالایی برخوردارند به نوعی بهشت محسوب می‌شود. ایرانیان برای اشتغال در دبی  باید شرایط سختی را پشت سر بگذارند که تنها افراد متخصص، مسلط به زبان انگلیسی و تا حدودی عربی از پس آن برخواهند آمد. صرفا داشتن یک مدرک لیسانس نمی‌تواند تضمینی خوبی برای پیداکردن کار در دبی باشد اما بد نیست تلاش خود را بکنید.

شک نکنید که کار کردن در یکی از غنی‌ترین شهرهای جهان می‌تواند به یکی از شیرین‌ترین تجربه‌های زندگی شما تبدیل شود اما با توجه به این که هزینه زندگی در دبی بالاست باید به دنبال یک کار پردرآمد باشید، چراکه درصورت شاغل شدن در یک کار ساده و کم درآمد باتوجه به هزینه‌های بالای زندگی در دبی براحتی ۷۰ درصد حقوق شما را خواهد بلعید.

مهمترین قدم برای شروع کار در دبی پیداکردن یک کارفرمای در این شهر است که با یافتن شغل در دبی این امکان را خواهید داشت تا برای ویزای کار دبی اقدام کنید. به هیچ عنوان نمی‌توانید ویزای کار دریافت کنید و بعد به دبی سفر کنید و به دنبال کار باشید. در واقع کارفرمای شما باید برای اخذ ویزای کار دبی اقدام کند و خودتان نمی‌توانید شخصا برای دریافت آن اقدام کنید.

شغل های مهم دبی

در این بخش به شغل های مهم در دبی می پردازیم. دبی، مقصد لاکچری گردهای خاورمیانه و آسیا است. کسب و کارهایی که به صورت مستقیم و غیر مستقیم با صنعت گردشگری در اتباط هستند، به نوعی با درآمد پایدار روبرو بوده و می‌توان انتظار داشت که فعالان این عرصه، تا حدی با ثبات شغلی مواجه باشند.

از طرفی، چون دبی یکی از بزرگ ترین تولید کنندگان  نفت در خاورمیانه است، لذا شغل های مربوطه به صنعت نفت، گاز و پتروشیمی، در سطوح پایین دستی، بالادستی،‌فراساحل و امثالهم، می تواند در جذب متخصصان این حوزه از خارج شهر، موثر باشد.

چون صنایع غیر نفتی، بیش از نیمی از صنایع دبی را شامل می شود، لذا هر کسب و کاری که به نوعی با این حوزه  در ارتباط باشد، شانس بقا و فعالیت دراین شهر دارد.صنعت خدمات، صنعتی مهم و پول  ساز در دبی است که برای تازه واردانی که قصد سرمایه گذاری در این شهر دارند، پیشنهاد می شود.

صنایع نفتی، مخابراتی، حمل و نقل و گردشگری، نیازمند ده ها حوزه خدماتی از تامین نیروی انسانی تا مدیریت منابع و استقرار سیستم های مدیریت کیفی وغیره هستند که شرکت های خدماتی و مشاوره ای، نیازهای آنان را بر طرف می کنند.

در دبی، شاهد تجمع صنایع هستیم. از ساخت و ساز گرفته تا صنعت گردشگری (از SPA تا ارتفاع گردی) و صنایع ذوب آلومینیوم. اگر به دنبال فرصت های کاری در دبی هستید، به بندر منطقه آزاد جبل علی (JAFZA) رفته و با کسب و کارهایی که در آنجا فعال است آشنا شوید.

منطقه آزاد ام القین در پنجاه کیلومتری شمال دبی نیزف  یکی از بزرگ ترین مراکز تعمیر کشتی جهان است. فرصت های شغلی خوبی برای مهندسان مکانیک، صنایع، برق، الکترونیک، کشتی سازی، فناوری اطلاعات و ساخت و تولید دارد.

اشتغال در دبی را با خرید املاک تجاری و لوکس با شرکت داماک damac group  تکمیل کنید.

درباره داماک

داماک بزرگترین شرکت ساختمانی جهان با بیش از 70 هزار نمایندگی در 204 کشور

نشانی دفتر داماک

امارات متحده عربی - دبی - بیزنس بی - برج اداری داماک پارک تاورز

آخرین پست ها

پیوندهای مرتبط

خبرنامه داماک

برای اطلاع از آخرین اخبار عضو خبرنامه داماک شوید ...