سند مالکیت دبی

سند مالکیت دبی

طبق سند مالکیت دبی درصورتی که خریدار و فروشنده طبق این چهار چوب معامله خود را پیش ببرند هیچ کدام از طرفین تحت هیچ شرایطی به مشکلی بر نخواهند خورد.

مرحله  اول : قول نامه یا MOU؛ توفق نامه ای است که بین خریدار و فروشنده امضاء می گردد و در آن تمام کلیات و جزئیاات معامله در آن باید مشخص گردد .

مرحله دوم : دریافت برگه NOC  از سازنده ملک؛ حدودا دو هفته قبل از تاریخ انتقال سند خریدار و فروشنده باید به اتفاق به دفتر سازنده ملک مراجعه نموده و در خواست صدور برگه NOC نمایند. مرحله آخر: انتقال سند و پرداخت وجه؛ حضور خریدار و فروشنده و نماینده مشاورین املاک در یکی از دفاتر سازمان املاک دبی جهت انتقال سند و پرداخت وجه معامله.

هیچ گونه وجهی بین خریدار و فروشنده تا روز انتقال سندمالکیت دبی   رد و بدل نمی شود. همچنین در روز انتقال سند حضور خود مالک در سازمان املاک دبی برای دریافت وجه و امضاء الزامیست.

سند مالکیت دبی  و انتقال ملک در دبی

روال سند مالکیت دبی وانتقال ملک در دبی بدین صورت است که سازنده ملک در دبی طرفین قرارداد را به دفتر خود دعوت نموده و سند انتقال در حضور خریدار جدید و فروشنده و سازنده ملک در دبی صورت می پذیرد . پس از اتمام انتقال سند مالکیت  در دبی ، سازنده قراردادی جدید با مالک جدید منعقد می سازد .

اشخاصی که اقدام به خرید ملک در دبی می کنند می توانند ملک خود را قبل از تکمیل به فروش برسانند . بیشتر سازندگان ملک در دبی به مالکین املاک خود اجازه فروش ملک های در دست ساخت خود را می دهند ، با این حال برخی سازندگان مبلغ کل ملک را قبل از فروش مجدد، از مالک در دبی مطالبه می کنند .

جهت فروش ملک در دبی ضرورتی به حضور فروشنده به منظور انتقال مالکیت ملک در دبی نیست . مالک می تواند وکالتی بمنظور انتقال ملک به کفیلی در دبی داده و این وکیل قادر خواهد بود این انتقال را در غیاب صاحب ملک انجام دهد . لازم به ذکر است که این وکالت نامه در سفارتخانه امارات و به مهر سفارت واقع در کشور مالک تنظیم می گردد .

سند مالکیت وهزینه های خرید ملک در دبی

سند مالکیت دبی  و هزینه های خرید ملک در دبی، پس  از خرید ملک در دبی ، خریدار ملزم به پرداخت آنهاست شامل : شارژ سرویس و نگهداری ملک ، هزینه تعمیر ساختمان یا برج ، هزینه نگهداری باغ و فضای سبز مجتمع و هرگونه امکانات مشتری می باشد .  

هزینه انتقال جزء هزینه های دیگر خرید ملک در دبی می باشد . اگر ملک دسته دوم در دبی خریداری نمائید ، مالک طرح درصدی حدود 2 تا 5 درصد مبلغ معامله را از خریدار مطالبه می کند که با مذاکره با فروشنده می توان وی را در پرداخت آن شریک نمود. .

همچنین خریدار و فروشنده ملک در دبی باید مبلغ بنگاه مشاور املاک را که حدود یک درصد قیمت فروش می باشد را نیز پرداخت نمایند .

اخذ وام برای خرید ملک

اخذ وام برای خرید ملک در دبی پنج  میلیون درهم می باشد و شرکتهای وام دهنده تا سقف 90درصد قیمت خرید مسکن در دبی به بومی های دبی و 80 درصد را به خارجی های مقیم دبی وام می دهند . خارجی  فاقد اقامت دبی برای خرید ملک در دبی 60 درصد می باشد.

اقساط وام مسکن در دبی بصورت ماهیانه و با دوره پرداخت حداکثر 25 سال است . نرخ سود وام مسکن در دبی با موارد بین المللی محاسبه می گرردد. با این وجود نرخ بهره برای خریداران  که اقامت دبی ندارند اندکی بیشتر است .

 جدیدا همه بانک ها وام مسکن نمی دهند ولی برخی نیز فقط برای برخی طرحهای توسعه این کار را انجام می دهند .

خرید مستقیم از مالک

خرید مستقیم از مالک مانند تمام خرید های مستقیم، تنها اسناد و نوشته های بیشتری را به همراه دارد. اول مطمئن شوید که از ملک خوشتان آمده بعد درباره قیمت بحث کنید. به محض توافق بر سر قیمت روند معمول این است که یک تفاهم نامه ای را امضا کنید. باید تفاهم نامه ای براساس آنچه که خریدار و فروشنده بر سر آن توافق کرده اند نوشته شود.

این توافقات می تواند درباره قیمت، زمان اقامت، آیا فروش باید مورد تایید بازرس یا مهندس قرار بگیرد یا خیر و یا اینکه آیا باید خریدار تضمین بدهد یا خیر باشد.برخلاف قرارداد های معمول خرید، تفاهم نامه هیچ تعهد قانونی را برای طرفین ایجاد نمی کند. ملک زمانی قانونا متعلق به شما می شود که در مرحله اول حداقل ۱۰% کل قیمت را بپردازید.

در آخر ، ملک زمانی که ۱۰۰% قیمت را پرداخت کرده باشید متعلق به شما می شود و سند آن به نام شما می خورد. باید تاکید کنیم که برای خرید ملک در دبی از وکیل کمک بگیرید مخصوصا قبل از امضای تفاهم نامه هزینه ای که به وکیل می پردازید شما را مطمئن می کند که تمام مراحل به درستی پیش می روند و متحمل ضرر و زیانی نخواهید شد.

قوانین خرید و فروش املاک دبی

اقتصاد مبتنی بر املاک در دبی صنعتی است که با سرعت چشمگیری در حال رشد و پیشرفت است. اما بحران‌های اقتصادی اخیر در جهان نیز به شدت بر توسعه املاک در دبی تأثیر گذاشته است که در نهایت قیمت املاک پایین آمد و خریداران و سرمایه گذاران شانس بهتری برای انجام معاملات خوب پیدا کردند. برای خریداران این بهترین زمان برای خرید املاک در دبی است.

هر خریدار جهت بستن یک قرارداد موفقیت آمیز باید قوانین خاص خرید، سند مالکیت دبی  و فروش املاک دبی را بداند .

مزایای زندگی در دبی

یکی از اولین مزایای زندگی در دبی معافیت از مالیات است. درآمد شما در این شهر مشمول مالیات نمی شود و همین موضوع افراد زیادی از جمله سرمایه گذاران را به این شهر عربی جذب می کند. آموزش و تحصیل در دبی از استاندارد بسیار بالایی برخوردار است و مدارس، کالج ها و دانشگاه های دبی هرساله بهترین فرصت برای ادامه تحصیل هستند.

استانداردهای زندگی در دبی بسیار بالاست و می توانید لذت زندگی در یک کلان شهر فوق مدرن و پیشرفته را تجربه کنید. سیستم حمل و نقل دبی بسیار کارآمد و در دسترس است و کرایه تاکسی در این شهر هم مقرون به صرفه است.

دبی در چند دهه اخیر از یک شهر کوچک عرب نشین به شهری بزرگ و چند فرهنگی تبدیل شده است. مهاجرت افراد از کشورها و قاره های مختلف به دبی باعث شده تا فضایی متنوع به وجود بیاید که پذیرش هرگونه اعتقاد، طرز فکر و نگرشی را داشته باشد. میزان جرم و جنایت در دبی بسیار پایین است و این شهر در عین بزرگی و وسعتی که دارد برای زندگی بسیار امن است.

اگر خواهان  سرمایه گذاری مطمئن جهت خرید ملک در دبی هستید از داماک گروپ damac group  بخواهید زیرا داماک گروپ  انتقال سند مالکیت دبی با پیش پرداخت از همان ابتدا ملک را به شما واگذار می کند .

درباره داماک

داماک بزرگترین شرکت ساختمانی جهان با بیش از 70 هزار نمایندگی در 204 کشور

نشانی دفتر داماک

امارات متحده عربی - دبی - بیزنس بی - برج اداری داماک پارک تاورز

آخرین پست ها

پیوندهای مرتبط

خبرنامه داماک

برای اطلاع از آخرین اخبار عضو خبرنامه داماک شوید ...