اقامت دبی

اقامت دبی

ویزای اقامت دبی را می توان یه دو طریق دریافت کرد: 1. عادی ( طی 7 الی 10 روز) 2. اظطراری یا فوری ( طی 3 روز) . به دلیل عدم دخالت سفارت برای اخذ ویزای دبی  نیازی به مصاحبه حضوری نیست.

ویزای دبی در اعتبار های ۱۴ روزه،یک ماهه و سه ماهه صادر می شود که در زیر به انواع آن می پردازیم. ویزای ۱۴ روزه به دو صورت توریستی و سرویس می باشد و حداکثر ۱۴ روز اعتبار اقامت دارد که نوع توریستی آن قابل تمدید تا۳۰ روز هم می باشد.

ویزای یک ماهه دو نوع سینگل و مالتیپل دارد که ۳۰ روز اعتبار اقامت  دارند. ویزای سه ماهه نیز در دو  نوع سینگل و مالتیپل قابل اخذ است و اعتبار اقامت۹۰  روزه دارند. با توجه به مشکلاتی که برای هموطنان عزیز پیش آمده خاطر نشان می کنیم در صورتی که اقدام به ویزای اقامت دبی نمائید و به هر دلیل ریجکت شوید،  پس از آن حتی ویزای توریستی دبی هم نمی توانید بگیرید.

برای صدور ويزا به هر علتی مثل تجارت، سياحت و غيره، شخص، شرکت و يا سازمانی در دبی می بايست ضمانت تقاضا کننده ويزا را به عهده بگيرد و بدين ترتيب عملا و قانونا مسئول مسافر شناخته می شوند و بايد مسافر را در تاريخ مقرر از کشور خارج کنند. اين مسئول در دبی به نام "کفيل" معروف است. لذا برای صدور ويزا يک کفيل لازم است که واجد شرايط کفالت باشد.

کفيل در دو صورت می تواند برای مسافر ويزا درخواست نمايد. اول اينکه از نزديکان مسافر باشد که در اين صورت بايد فرم نسبيت از سفارت مربوطه دريافت کند و يا رابطه تجاری داشته باشد. در روش دوم بر اساس رابطه های کاری و تجاری، سازمانهای دولتی و شرکتهای خصوصی می توانند برای مسافر خود درخواست ويزا نمايند.

نکات مورد توجه برای دریافت اقامت دبی:

نکات مورد توجه برای دریافت اقامت دبی  ،سه نوع ویزای توریستی، ترانزیت، کار و تجارت وجود دارد. مراحل صدور ویزا از طریق کفیل (آژآنس مسافرتی، شرکت و …). وقت سفارت: ندارد مصاحبه و انگشت نگاری: ندارد .

مدارک لازم برای صدور ویزا: گذرنامه دارای اعتبار، عکس و چک ضمانت. مدت زمان لازم برای صدور ویزا: ویزای عادی هفت روزه و ویزای فوری سه روزه. سفارت/کنسولگری: دارد

در صورت مرفوض شدن ویزای دبی از سوی سفارت دبی ، مبلغ ویزا قابل برگشت نیست. در صورت عدم بازگشت مسافر و یا بروز هرگونه خسارت و تعلق جریمه، پرداخت کلیه‌ی جریمه‌ها بر عهده‌ی خود مسافر می‌باشد. کشور دبی  به افراد زیر 18 سالی که تنها سفر کنند، ویزا نمی‌دهد.

ویزای فوری اقامت دبی

ویزای فوری اقامت دبی، همان ویزای توریستی دبی است که 14 روز اعتبار اقامت دارد ولی برای افرادی صادر می‌گردد که نیاز به سفر فوری به دبی  داشته باشند. ویزای فوری از نظر نوع صدور و مدارک مورد نیاز با ویزای عادی دبی، تفاوتی ندارد و فقط زمان صدور این نوع از ویزا به جای 4 روز کاری، یک روز کاری است.

ویزای اقامت دبی  یا همان ویزای فوری دبی، مراحل نه چندان سختی دارد که به شرح زیر می‌باشد: تماس با کارشناسان بخش ویزا، فرستادن عکس از پاسپورت و یا حضور در دفاتر پرواز و تحویل پاسپورت برای اسکن، پرداخت هزینه ویزا، ارسال مدارک خواسته شده سفارت، تحویل ویزای فوری الکترونیکی دبی در یک روز کاری

قیمت ویزای دبی به صورت ریالی متغیر است اما به نوع ارز درهم، 370 درهم می‌باشد که این هزینه به همراه مدارک دریافت می‌گردد . البته هزینه ویزا رو هم می‌توانید به صورت ریالی و هم به صورت درهمی پرداخت نمایید. لطفا به این نکته توجه داشته باشید که یک روز کاری پس از پرداخت هزینه ویزا، محاسبه می‌گردد.

راهنمای اخذ ویزای دبی

اخذ ويزای دبی توسط اداره مهاجرت و وزارت کار صادر می شود و نه توسط سفارت خانه ها برای مليت های مختلف، همچنین قوانين مربوط به آن بدون اطلاع قبلی تغيير می کنند. لذا قبل از سفر حتما اطلاعات لازم را کسب نماييد و نسبت به تهيه ويزا اقدام نماييد.

 تمامی مسافران به جز افراد ساکن کشورهای عضو شورای همکاری خليج می بايست ويزا تهيه نمايند. برای صدور ويزا تجارتی، سياحتی و غيره، شخص، شرکت و يا سازمانی در دبی می بايست ضمانت تقاضا کننده ويزا را به عهده بگيرد و بايد مسافر را در تاريخ مقرر از کشور خارج کنند. اين مسئول در دبی به نام “کفيل” معروف است.

لازم به يادآوری است که ويزاهای توريستی و يا زيارتی توسط خطوط هوايی، هتل ها و يا آژانس های مسافرتی درخواست می شود .به همین علت آژانس های مسافرتی از کلیه مسافرین دبی خود ضمانت اخذ می نمایند.

برای دریافت اقامت دبی ، شرایط بسیاری جالبی وضع شده است! شرایطی که در ادامه برای شما آمده است، دقیقا طبق دستورالعمل‌های سفارت امارات  می‌باشد. شرایط اخذ ویزای دبی به شرح زیر می‌باشد: دختران زیر ۱۸ سال به هیچ عنوان نمی‌توانند برای اخذ ویزای دبی به صورت انفرادی اقدام کنند. آقایان زیر ۱۸ سال برای اخذ ویزای انفرادی دبی ، حتما باید شناسنامه پدر و مادر خود را نیز ارائه کنند.

در صورتی که مدت زمان اقامت شما کمتر از ۶ روز باشد، با درخواست شما موافقت نخواهد شد. اگر از هر فرودگاهی غیر از دبی وارد دبی  می‌شوید، باید در فرم درخواست ویزای دبی  این نکته را به افسران ویزا اطلاع دهید.

 انواع ویزاهای دبی

انواع ویزاهای دبی ، ویزای 14 روزه ی دبی: این نوع ویزا دبی به افرادی پیشنهاد داده می شود که تصمیم به اقامت کوتاه مدت در دبی یا دبی  دارند. افرادی که برای سفرهای مختلف، ملاقات های تجاری و کنفرانس ها، یا دلایل دیگر تصمیم سفر به این شهر را دارند می توانند از این نوع ویزا استفاده کنند. مدارک لازم برای دریافت این نوع ویزا بر اساس ملیت فرد متقاضی فرق می کند.

ویزای 30روزه ی یکبار ورود: اگر تصمیم سفر به دبی دارید و می خواهید در این سفر خود از اقوام، دوستان و یا خانواده تان در این شهر بازدید کنید، این ویزای دبی می تواند گزینه ی خوبی برای سفر شما باشد. مدارک مورد نیاز این ویزای 30 روزه بر حسب نوع ملیت شما تعیین می شود.

ویزای 30 روزه ی چندبار ورود: این نوع ویزا برای افرادی مناسب است که در طی یک دوره 30 روزه چندین بار وارد دبی می شوند و به این شهر سفر می کنند. در این نوع ویزا فرد اجازه دارد در مدت زمان 30 روز، چند بار به شهر دبی سفر کند و به این شهر برود.

ویزای 60 روزه ی یکبار ورود: این ویزای دبی را به افرادی می توان پیشنهاد داد که تصمیم دارند چیزی کمتر دو ماه را اقامت دبی  داشته باشند. با این نوع ویزای دبی می توان به دیدار اقوام و دوستان رفت و از جاذبه های شهر بازدید کرد. این نوع ویزا یک بار ورود می باشد و بعد خروج از شهر دبی، اعتبار ویزا باطل می شود.

ویزای 90 روزه یکبار ورود: افرادی تصمیم دارند مدت زمان بیشتری در شهر دبی بمانند می توانند از این نوع ویزا برای بازدید از اقوام و خویشاوندان خود استفاده کنند.

اقامت فوری دبی را از معتبر ترین شرکت داماک گروپ damac group بخواهید .

 

درباره داماک

داماک بزرگترین شرکت ساختمانی جهان با بیش از 70 هزار نمایندگی در 204 کشور

نشانی دفتر داماک

امارات متحده عربی - دبی - بیزنس بی - برج اداری داماک پارک تاورز

آخرین پست ها

پیوندهای مرتبط

خبرنامه داماک

برای اطلاع از آخرین اخبار عضو خبرنامه داماک شوید ...