کار در دبی

کار در دبی

کار در دبی واخذ اقامت کاری در دبی  به طور معمول نیاز به پیشنهاد شغلی دارد و شخص متقاضی کار در این شهر باید کارفرمای خود را قبل از درخواست اقامت کاری پیدا کند.

کارفرما یا اسپانسر شخص باید قرارداد کاری با شخص متقاضی کار امضا کند تا شخص از طریق قرارداد کاری بتواند درخواست مجوز کار بدهد و از آن طریق جهت اخذ ویزای کاری دبی  از سفارت این شهر اقدام کند.

 با ویزاهای توریستی شخص اجازه کار در شهر دبی  را ندارد. شخصی که در شهر دبی  مجوز کار دریافت کرده است می تواند پس از اخذ اقامت خانواده خود را نیز ملحق کند و همسر وی اجازه کار پاره وقت نیز دارد.

ویزاهای شهر دبی  موقت می باشد و به اقامت دائم یا تابعیت تبدیل نمی شود و این یکی از ضعف های بزرگ کار در این شهر می باشد.

البته از ۳ فوریه ۲۰۱۹ دولت دبی  انواع مختلفی از اقامت های بلند مدت ۱۰ ساله و ۵ ساله را نیز مشخص کرده است که این اقامت ها به طور خودکار تمدید نیز می شوند ولی این نوع اقامت ها تنها به سرمایه گذاران و یا نیروهای کار خاصی تعلق میگیرد که در این مقاله به آنها نیز اشاره شده است.

 کار در دبی در کنار معایبی نظیر عدم اخذ اقامت بلند مدت و محدودیت های اجتماعی در مقایسه با اروپا مزایایی نیز دارد که میتوان به معافیت های مالیاتی و برابر شدن حقوق و دستمزد زن و مرد از سال ۲۰۱۷ اشاره کرد.شرایط کار دردبی به شرح زیر است :

ساعت کاری در دبی

ساعت کاری در دبی  9 ساعت در روز از ساعت (8:30 صبح تا 17:30 بعد از ظهر یا 9 صبح تا 6 بعد از ظهر) می باشد. معمولا در دبی  مردم در هفته به مدت 47 ساعت کار می کنند.

مرخصی کاری در دبی

هر کارمند مشغول به کار در دبی  معمولا در سال دارای 30 روز مرخصی مجاز می باشد، به طور کلی 22 روز مرخصی با حقوق است. با این حال، کارکنان در طول دوره مرخصی استعلاجی در سال فقط 15 روز حقوق خواهند گرفت.

پرداخت حقوق

شرایط مختلفی مانند پایان خدمات در مورد کارکنان مهاجر در دبی  اعمال می شود. کارمندان مشغول به کار به مدت بیش از یک سال حق دارند، برای پرداخت حق ESG درخواست دهند که شامل 21 روز حقوق برای هر سال از پنج سال اول و 30 روز حقوق برای هر سال بیشتر است.

 

مدارک مورد نیاز کار در دبی

مدارک مورد نیاز  کار در دبی شامل :  پاسپورت (حداقل 6 ماه اعتبار داشته باشد).

متقاضی می بایست کمتر از 50 سال سن داشته باشد.گواهی تست پزشکی متقاضی از یک بیمارستان معتبر و دولتی.

یک کپی از فرم امضا شده درخواست ویزای کار دبی و نامه حمایت مالی کارفرما که توسط مقامات بالاتر امضا شده است. تائید صلاحیت مدارک،گواهی عدم سو پیشینه.عکس 6*4 متقاضی، مجوز ورود که توسط وزارت کار صادر شده است.

هر کارفرما و شرکتی مجوز کار خود را تامین می کند و نمی توان با استفاده از یک مجوز کار در شرکت های مختلف کار کرد.

ویزای کار دبی  برای 3 سال معتبر است، بعد از 3 سال کارفرما باید برای تمدید آن اقدام کند.

در صورت نداشتن حامی برای کار در دبی ، فرد می تواند درخواست ویزای کار موقت کند.

هر فرد برای زندگی در دبی  به حدود 20000 تا 40000 درهم دبی  در سال نیاز دارد.

در صورت دریافت مجوز کار و ویزای کار در دبی  فرد می تواند با همسر و فرزندان زیر 18 سال خود به این شهر مهاجرت کند، آن ها می توانند از مزایای زندگی و تحصیل در این شهر بهره مند شوند.

 کاردر دبی ، نرخ بیکاری در دبی

کار در دبی و نرخ بیکاری در دبی شرایط بسیار ایده آلی دارد. دبی شهر سرمایه دار ، کم مساحت و پر درآمد می باشد و شرایط کاری خوبی دارد و نرخ بیکاری این شهر در سالهای اخیر پائین بوده است.

 طبق آخرین آمار رسمی نرخ بیکاری شهر دبی ۱٫۷  درصد بوده است و این نشان دهنده این است که شرایط کار در این شهر خوب بوده و نیاز به نیروی کار در این شهر احساس می شود.

نرخ بیکاری این شهر به طور متوسط از سال ۱۹۸۵ تا سال ۲۰۱۷ که آخرین آمار رسمی منتشر شده است ۲٫۵۹ بوده است که بیشترین نرخ بیکاری این شهر در سال ۲۰۰۹ میزان ۴٫۲ درصد و کمترین نرخ بیکاری در سال ۱۹۸۵ بوده است که نرخ جالب ۱٫۱۵ بوده است. در اکثر آمارها شهر دبی جزو ۳۰ شهر برتر از نظر نرخ بیکاری بوده است که این امر نشان دهنده شرایط کار مناسب در این شهر است.

طرح پیشنهاد شغلی دردبی

طرح پیشنهاد شغلی در دبی از طریق جاب آفر و پس از آن دریافت ویزا امکان دارد.

 برای دریافت پیشنهاد شغلی شخص متقاضی کار ابتدا باید رزومه کامل خود را تهیه کند و از طریق موسسات کاریابی کارفرمای خود را پیدا کرده و قرارداد کاری مطابق قوانین دبی منعقد نموده و سپس از طریق کارفرما درخواست مجوز کار بدهد.

برای کار در دبی بر خلاف بسیاری از شهرها نیازی به اثبات اینکه شخص تبعه دبی در کار مربوطه است،  نیست ولی قرارداد باید طبق فرم وزارت کار باشد و توسط کارفرما امضا شود.

 امضا قرارداد هم می تواند در دبی صورت گیرد و  هم در شهر مبدا متقاضی کار،  ولی در خصوص اینکه اگر در شهر ثالثی این قرارداد کار امضا شود قانون مسکوت است.

لیست مشاغل مورد نیاز در سال 2020

کار در دبی در برخی مشاغل شرایط کاری مناسب تری دارد و در این رشته های شغلی درآمد و شرایط شغلی در سال 2020 بالاتر از دیگر مشاغل بوده است. صنعت عمده شهر دبی عبارت است از:

کار در دبی و لیست مشاغل مورد نیاز سال 2020

  • آلومینیوم
  • ساخت قایق و تعمیر کشتی
  • ساخت و ساز
  • صید ماهی
  • صنایع دستی و منسوجات
  • نفت و پتروشیمی

البته شهر دبی شهر توریستی نیز می باشد و در این بخش نیز شرایط کار بسیار خوبی دارد. به طور کلی مشاغل محبوب در دبی عبارتند از : ساخت و ساز – اقتصاد – تدارکات- تکنولوژی- توریسم

 

از سال 2020 با تغییر قوانین مالیاتی و آمدن نرخ ۵ درصدی مالیات بر ارزش افزوده، شغل مشاور مالیاتی نیز در این شهر جزو مشاغل مورد نیاز محسوب می شود.

فرصت های کاری در دبی :

هر ساله افراد زیادی خواستار اقامت از طریق کار در دبی  هستند و این اتفاق باعث رقابت بین متقاضیان کار در دبی  خواهد شد.

یافتن کار در دبی

برای یافتن  کار در دبی نیاز به یک حامی مالی دارید. این حامی می تواند شرکت یا فردی باشد که شما را دعوت به کار کرده است. برای اغلب کارکنان خارجی شرکت حامی آن ها می شود. متخصصان بیشتر بر روی پروژه های خاص در یک شعبه از دبی  کار می کنند. افراد جویای کار در دبی  می توانند بخش تبلیغات در روزنامه های محلی را بررسی کنند تا شانس خود برای پیدا کردن کار در دبی  را افزایش دهند. همچنین افراد می توانند از طریق تماس با شرکت های استخدام به جستجوی کار در دبی  بپردازند.

اقتصاد دبی 

همانند شهرهای دیگر، تنوع اقتصادی در دبی  حمایت می شود، به حدی که صنایع غیر نفتی در حال حاضر بیش از نیمی از تولید ناخالص داخلی را تامین می کنند. پروژه های عمده عبارت از پتروشیمی، پالایشگاه نفت، مخابرات، حمل و نقل هوایی و گردشگری هستند. دبی  دارای بالاترین درآمد سرانه در جهان عرب است. تنوع صنایع در دبی بیش از سایر ایالات دبی  است و مجموعه ای از پروژه های صنعتی، تولیدی، ساخت و ساز و خدماتی در حال انجام است.

صنعت گردشگری در دبی 

صنعت گردشگری به ویژه در سال های اخیر شاهد پیشرفت های زیادی بوده است و سعی بر آن شده تا فرصت های شغلی جدید برای مهاجران ایجاد شود. اقتصاد ایالت دبی در طی 10 سال گذشته رشد چشمگیری داشته است و فرصت های شغلی جدید برای افراد جویای کار در دبی ایجاد شده است. کسب و کارهای کوچک و متوسط به طور خاص تحت حمایت دولت است.

اگرقصد کاردر دبی دارید ، شرکت داماک گروپ damacgroup  بهترین گزینه برای شما جهت گرقتن اقامت خانوادگی دردبی جهت خرید ملک تجاری وسرمایه گذاری است .

 

 

درباره داماک

داماک بزرگترین شرکت ساختمانی جهان با بیش از 70 هزار نمایندگی در 204 کشور

نشانی دفتر داماک

امارات متحده عربی - دبی - بیزنس بی - برج اداری داماک پارک تاورز

آخرین پست ها

پیوندهای مرتبط

خبرنامه داماک

برای اطلاع از آخرین اخبار عضو خبرنامه داماک شوید ...