قوانین مهاجرت به دبی

قوانین مهاجرت به دبی

ما در این مقاله به قوانین مهاجرت به دبی از طرق مختلف وهمچنین قوانین مهاجرت به دبی از طریق ازدواج . با داماک گروپdamacgroup  همراه باشید تا اطلاعات بیشتری را در این زمینه دریافت کنید.

اگر نگاهی به وقایع عصر جدید بیندازید متوجه می شوید که حوادث طبیعی و تغیرات اقلیمی و مشکلات قبیله ای و اختلافات قومی به صورت مخرب و خارج از قاعده آن در مناطق مختلف زمین دائما خطر آفرین می شوند.

 در سال های اخیر مهاجرت انسان ها به صورت قانونی و غیر قانونی و بسیار زیاد در چند منطقه از جهان بیشتر بوده است. به عنوان مثال و با توجه به آمار مردم قسمت هایی از شمال آفریقا و مناطق جنوب شرقی آسیا جزو در خطر ترین سرزمین ها هستند. مردم این دو سرزمین هدفشان مهاجرت به دبی است.

عوامل اصلی مهاجرت به دبی، پایین بودن هزینه سفر، رونق کسب و کار سهولت در ارتباطات بوده که باعث سریع تر شدن روند مهاجرت به این شهر شده است و برای مناطق ذکر شده که مردمشان با زبان انگلیسی آشنایی دارند روند مهاجرت به سمت دبی سریعتر بوده است.

قوانین مهاجرت به دبی از طریق ازدواج

اگر شخصی با یکی از افرادی که تابعیت دبی را دارد ازدواج کند می تواند اقامت و تابعیت دبی را دریافت کند. شرط لازم  آن است که یکی از طرفین تبعه دبی باشد. مسئله دیگر مذهب است. چون در دبی و دیگر کشور های منطقه ازدواج باید به صورت دینی در دادگاه شریعت برگزار شود.

 داماد باید مسلمان باشد. در زمان برگزاری مراسم اجازه پدر زن واجب است و اگر ایشان در قید حیات نبوده باشند یکی از مردان دیگر نزدیک به همسر می تواند حضور داشته باشد. در مورد سایر فرقه ها همه چیز بستگی به سنن دینی آن ها دارد.

اگر می خواهید از راه ازدواج به دبی مهاجرت کنید باید برای اثبات واقعی بودن ازدواج، مدارک لازم را تهیه کرده باشید و به مسئولین این امر در دبی ارائه دهید. این پروسه با تحویل نسخه کامل قباله به دادگاه شریعت و امور خارجه و دادگستری انجام می شود. مردانی که به دبی مهاجرت کرده اند می توانند همسران خود را هم به دبی بیاورند و با درخواست ویزای اقامت برای همسر توسط مرد این کار قانونی خواهد شد.

قوانین مهاجرت به دبی برای زنان متاهل

مردانی که تقاضای ویزای اقامت برای همسر خود در دبی را دارند باید بیش از سه هزار درهم در ماه درآمد داشته و مسکن مناسب نیز داشته باشند. اگر شوهر شاغل و واجد شرایط باشد درخواست را به نام خودش پر کرده و برای اقامت اقدام می کند. در راه دیگری شوهر می تواند ویزای اقامتی سفر برای همسرش بفرستد، و پس از ورود همسرش به دبی ظرف شصت روز باید کارهای قانونی را انجام دهند.

اگر شوهر برای ثبت اقامت اقدام می کند باید از کنسولگری کشور مقصد گواهی بگیرد که مشخص می کند او تنها حامی مالی همسرش است. البته این گواهی را وزارت خارجه نیز باید تایید کند .در صورتی که شخصی در کشور خودش ازدواج کرده  و همسرش بعد از او وارد کشور شود باید سند ازدواج قانونی به منظور دریافت ویزای اقامت برای همسرش داشته باشد.

کسی که قصد مهاجرت از طریق ازدواج را دارد تمام اسناد و مدارک ازدواجش باید توسط مقامات مسئول در کشور مبدأ تأیید شده باشد. اسناد او همچنین باید توسط دادگاه اداره مهاجرت، سفارت امارات متحده عربی در کشور مبدأ و وزارت امور خارجه آن کشور نیز تأیید شود.

قوانین کار حین تحصیل

دانشجویانی که برای تحصیل به دبی مهاجرت کرده اند، طبق شرایط دبی می توانند در صورت نیاز در هفته 10 ساعت کار کنند. مبلغی که برای این 10 ساعت دریافت می کنند ، کمک هزینه مناسبی برای تحصیل در دبی می باشد.

بسته به میزان تسلط به زبان انگلیسی و تجربه کاری می توانید کار پیدا کنید. زمان تکمیل دوره لیسانس در دبی هم چهار ساله است. تحصیل در مقطع فوق لیسانس دو سال طول می کشد. دوره فوق لیسانس به دو زبان عربی و انگلیسی ارائه می گردد. دانشجویان پس از فارغ التحصیلی چنانچه تمایل به ادامه تحصیل نداشته باشند، یک سال از دولت دبی فرصت دریافت می کنند که دنبال کار بگردند و شاغل شوند و ویزای تحصیلی خود را به ویزای کار تبدیل کنند.

دانشجویان مقطع دکترا هم می توانند در دانشگاه های دبی ادامه تحصیل دهند و یا به دانشگاه هایی بروند که از طرف کشورهای دیگر در دبی شعبه دارند. برای تحصیل در مقطع دکترا دانشجویان باید رزومه تحصیلی مناسبی در مقطع فوق لیسانس داشته باشند و از مدارج علمی بالایی برخوردار باشند. این دانشجویان حتماً باید مدرک زبان آیلتس یا تافل نیز داشته باشند.

اگر تابه حال به دبی مهاجرت نکرده اید این بار با داماک گروپ damacgroup  مهاجرت به دبی را تجربه کنید .

مطالبه مشابه :

مهاجرت به دبی برای تحصیل    مهاجرت به دبی از طریق ثبت شرکت

مهاجرت به دبی از طریق ازدواج 

واریز ریالی از ایران  جهت خرید ملک   

درباره داماک

داماک بزرگترین شرکت ساختمانی جهان با بیش از 70 هزار نمایندگی در 204 کشور

نشانی دفتر داماک

امارات متحده عربی - دبی - بیزنس بی - برج اداری داماک پارک تاورز

آخرین پست ها

پیوندهای مرتبط

خبرنامه داماک

برای اطلاع از آخرین اخبار عضو خبرنامه داماک شوید ...