مهاجرت به دبی برای تحصیل

مهاجرت به دبی برای تحصیل

در این فرایند مهاجرت به دبی برای تحصیل ، درس خواندن و تحصیل در دبی برای ایرانیان بسیار مورد توجه و محبوب است .

از دلایل محبوبیت آن  نزدیکی این شهر به ایران است . زبان رسمی دبی عربی می باشد با این وجود شما می توانید در دانشگاه هایی که انگلیسی زبان هستند به تحصیل بپردازید .

تعدادی از دانشگاه های مطرح دنیا نیز در این شهر شعبه دارند.  ولی ما باید این نکته را هم مد نظر قرار دهیم که  آیا تحصیل در دبی انتخاب درستی است یا خیر.  آیا این امکان وجود دارد که با صرف هزینه ای کمتر در شهرهای برتر اروپایی، آمریکایی و استرالیا تحصیل کرد؟

 با توجه به موقعیت استراتژیکی این شهر ، برای عده ی زیادی از مردم حائز اهمیت می باشد . دبی بسیار شهری پیشرفته است و مسیر رشد و پیشرفتش را همیشه سریع می پیماید به همان گونه در زمینه های آموزش ، تحصیل و سرمایه گذاری در حال رشد و توسعه است.

دبی با بالا بردن درجه ی کیفیت آموزش دانشگاه ها به جذب سرمایه گذاران داخلی و خارجی اقدام می کند . زبان تحصیل در دبی ، زبان انگلیسی می باشد و برای اینکه بتوانید در دانشگاه های دبی شروع به تحصیل کنید باید نمره آیلتس 6 را کسب کنید .

 افرادی که دوست دارند در دانشگاه های دبی شروع به تحصیل کنند ولی نداشتن مدرک زبان این اجازه را به آن ها نمی دهد ، می توانند اول کلاس ها و دوره های زبان را در این شهر سپری کنند و سپس به ادامه تحصیل بپردازند .

مقالات گذشته مهاجرت به دبی برای کار و تجربه مهاجرت به دبی  و مهاجرت به دبی  از طریق خرید ملک ،  مهاجرت به دبی   با شما مورد بحث قرار دادیم هم اکنون مهاجرت به دبی از برای  تحصیل برای شما فراهم می کنیم .

شرایط مهاجرت به دبی برای تحصیل

در فرایند  آشنایی با شرایط مهاجرت به دبی برای تحصیل ، به خاطر اینکه  دبی  یکی از موفق ترین شهر دبی است که در زمینه آموزش و پرورش پیشرفت روز افزونی داشته است . تعداد دانشگاه های معتبر بین المللی در دبی فراوان است. مهاجرت به دبی برای تحصیل از راه های راحت و آسان می باشد.

 زبان رسمی شهر دبی  عربی است ولی در امور تجاری از زبان انگلیسی استفاده می کنند. بنابراین دانشجویانی که قصد تحصیل در دبی را دارند باید دارای مدرک زبان آیلتس را داشته باشند. آن دسته از دانشجویانی که مدرک زبان ندارند می توانند با مراجعه به کالج های زبان در دبی  مدرک زبان خود را گرفته وسپس وارد دانشگاه شوند.

تعداد زیاد دانشگاه ها در دبی و همین طور داشتن رشته های مختلف به دانشجویان این فرصت را می دهد که رشته مورد علاقه خود را انتخاب کنند. دوره لیسانس در دبی چهار سال است .تحصیل در مقطع فوق لیسانس دو سال است و در این مقطع تحصیل به دو زبان عربی و انگلیسی ارائه می گردد.

بورسیه تحصیلی در دبی

شما این امکان را خواهید داشت که در بهترین دانشگاه های دبی با بورسیه تحصیلی مشغول به تحصیل شوید و مهاجرت به دبی کنید . در نظر داشته باشید که بهترین دانشگاه های این شهر از نظر رتبه علمی نیز شرایط بورسیه تحصیلی خوبی را فراهم ساخته است.

 شرایط برای بورسیه تحصیلی برای هر سه مقطع لیسانس و فوق لیسانس و دکترا به صورت دوره‌های 2 تا 5 سال دیده می‌شود.

 در صورتی که قصد مهاجرت به دبی برای تحصیل در دبی را دارید می‌توانید شرایط دریافت بورسیه را مطالعه کنید اول اینکه شما برای بورسیه مقطع کارشناسی ارشد در دبی باید مدرک لیسانس داشته باشید. مدرک لیسانس مهندسی و علوم و فناوری اطلاعات از گزینه هایی هستند که شانس برد بیشتری برای بورسیه تحصیلی فراهم می‌سازند.

 نیاز است که GPA شما برابر با 3 باشد در صورتی که این مدرک را ندارید می‌توانید مدارک معادل و معتبر آن را ارائه دهید.

آزمون های ورودی مقاطع مختلف در دبی

آزمون های ورودی مقاطع مختلف تحصیلی در دبی برای ورود به مقاطع بالاتر برگزار می شود. که البته به طور کلی شرایط مخصوص به خود دارد.

 این آزمون ها دروس ریاضی و فیزیک را اصلی ترین فضای کاری در نظر می‌گیرند. آزمون زبان انگلیسی نیز در برخی از دانشگاه های دبی پس از یک دوره یک ساله آموزش زبان صورت می‌گیرد. در نظر داشته باشید که یادگیری زبان انگلیسی در این شهر به طور کلی شرایط مخصوص به خود را دارد. آزمون های وابسته به المپیاد ریاضی از دیگر آزمون های بسیار عالی در دبی است که دارای شرایط تحصیل خاصی بوده و به طور کلی در رده بندی های مشخصی دنبال می‌شود.

بیمه و تسهیلات درمانی برای دانشجویان در دبی.

تسهیلات درمانی در دبی به طور کلی شامل بسیار عالی است، همه افراد در دبی دارای دفترچه درمانی هستند، پوشش 70 درصد از داروهای نسخه شده توسط دولت پوشش داده می‌شود، دانشجویان می‌توانند از بیمارستان های دولتی در این راستا استفاده نمایند. مشخص است که تسهیلات درمانی در دبی به طور کلی در فضای کاری دقیقی دیده می‌شود. کسانی که در بخش آزمایشگاهی دبی فعالیت می‌کنند.

 دارای شرایط خاصی بوده و به طور کلی از طرح های بیمه‌ای مشخصی استفاده می‌کنند. بیمه های درمانی در دبی از اعتبار بالایی برخوردار هستند.

خدمات بانکی و مالی برای دانشجویان در دبی

دانشجویان می‌توانند با ارائه رزومه تحصیلی خود به سادگی از برخی از خدامت بانکی و مالی برای دانشجویان در دبی استفاده کنند و از بانک های وابسته به دانشگاه مورد نظر وام دریافت نمایند. شرایط بازپرداخت وام های بانکی در سایر های اخیر تغییرات زیادی داشته است یعنی افراد می‌توانند خدمات ارز خود را نیز به سادگی در داخل بانک های قرارداد با دانشگاه فراهم سازند.

دانشگاه های برتر در دبی

دانشگاه دبی اولین و بهترین دانشگاه در دبی است که از سال 1976 تأسیس شده و فعالیت خود را آغاز کرده است، این دانشگاه بیش از 14 هزار دانشجو را در خود جای داده است و به طور کلی از دانشگاه هایی است که توانسته شاخص های علمی بسیار قوی را مدنظر قرار دهد، این دانشگاه بسیار مشهور است و رشته های تدریس شده در آن بیشتر در لاین مهندسی، کشاورزی، مواد غذایی و آی تی است، همینطور رشته های علوم اجتماعی، پزشکی و علوم پایه را پوشش می‌دهد.

جدیدترین رشته هایی که به این دانشگاه افزوده شده است، علوم بهداشتی است. در هر صورت هیئت علمی شاخصی برای زیر شاخه های هنری در دبی دیده می‌شود و خدمات گسترده‌ای نیز در این راستا دیده می شود.

خدمات تحصیلی در این دانشگاه در سال های اخیر تغییرات زیادی داشته است. دانشگاه ابوظبی در دبی یکی از دانشگاه های بی‌نظیر در جذب علوم و آموزش در سطح جهانی است به طوری که توانسته بیش از 7 هزار دانشجو را پوشش دهد. این دانشگاه زیر شاخه هایی از هنر و مدیریت و علوم کامپیوتر را پوشش داده است و در زمینه علوم اطلاعات نیز در آن تدریس صورت می‌گیرد.

به طور کلی 24 رشته برای مقطع کارشناسی ارشد و 10 رشته نیز برای مقطع دکترا در این دانشگاه دیده می‌شود. شما نیاز به مدرک زبان تافل دارید و به طور کلی ریز نمرات شما باید ارائه شود. کالج عالی اطلاعات فناوری یکی از کالج های بسیار پیشرفته در دبی است که توانسته در زمینه فناوری پیشرفته بسیار عالی عمل نماید.

 این کالج به طورکلی دانش محور بوده و پیشرفت زیادی در بخش علوم تدریسی از خود نشان می‌دهد.

نظام آموزشی در دبی

آشنایی با نظام آموزشی در دبی تحصیل در دبی از سن 6 سالگی آغاز می‌شود و البته که این دوره تحصیل در دبی اجباری است. تحصیل دانش‌آموز در مقطع دبستان 6 سال تحصیلی به طول می‌انجامد، این دوره تحصیلی تا 12 سالگی به صورت اجباری صورت می‌گیرد.

 تحصیل دانش‌آموزان دبی در این دوره رایگان است. در مدارس دولتی دبی پسران جدا از دختران تحصیل می‌کنند. به طور کلی دروس اصلی که در این مقطع تدریس می‌شود شامل علوم دینی و زبان عربی و انگلیسی است و همینطور دروس ریاضی و علوم نیز از موارد مهم تحصیلی محسوب می‌شوند.

فعالیت های هنر و فیزیک و موسیقی نیز بخشی از نظام آموزشی در دبی در این بخش محسوب می‌شود. درس خانواده نیز برای دانش‌آموزان این مقطع وجود دارد. طول تحصیل در این مقطع به طور کلی بین 34 الی 36 هفته اعلام شده است. دوره راهنمایی در دبی 3 سال زمان نیاز دارد و از 12 سالگی آغاز می‌شود این دوره تا 15 سالگی ادامه دارد، این دوره نیز مانند دوره ابتدایی اجباری است.

مهاجرت باورنکردنی به دبی از شرکت داماک گروپ damac group بهترین گزینه برای شماست .

مطالبه مشابه:

مهاجرت به دبی     مهاجرت به دبی از طریق تحصیل    انواع مهاجرت به دبی     قوانین مهاجرت به دبی

واریز ریالی از ایران  جهت خرید ملک   

درباره داماک

داماک بزرگترین شرکت ساختمانی جهان با بیش از 70 هزار نمایندگی در 204 کشور

نشانی دفتر داماک

امارات متحده عربی - دبی - بیزنس بی - برج اداری داماک پارک تاورز

آخرین پست ها

پیوندهای مرتبط

خبرنامه داماک

برای اطلاع از آخرین اخبار عضو خبرنامه داماک شوید ...