تجربه مهاجرت به دبی

تجربه مهاجرت به دبی

اگر شما تجربه مهاجرت به دبی را پیدا کرده باشید می دانید که دبی شهری فوق مدرن و لوکس است که با آسمان خراش های سر به فلک کشیده و مراکز خرید مدرن و پیشرفت های شگفت انگیزی که در چند دهه اخیر داشته به یکی از محبوب ترین مقاصد گردشگری تبدیل شده است.

هر ساله تعداد زیادی مسافر از طریق تور دبی یا خرید بلیط هواپیما دبی خود را به این شهر لوکس و مجلل می رسانند تا سفری فوق العاده را تجربه کنند. اما پیشرفت های این شهر عربی باعث شده تا بسیاری از افراد به فکر زندگی در دبی بیفتند. آمار مهاجرت به دبی بسیار بالاست و افراد زیادی برای کار، تحصیل و زندگی به شهر دبی مهاجرت می کنند.

دبی شهری قدرتمند در زمینه صنایع و پروژه های عظیم محسوب می‌شود و به طور کلی فرصت تجارت و صنعت در این کشور بسیار زیاد است به طوری که افرادی جویای کار در این کشور می‌توانند در زمینه های مختلف ورود به کار داشته باشد.

یکی از روش های مهاجرت به دبی وصلت با شهروندان ساکن در دبی می باشد. این روش علاوه بر اینکه بسیار جذاب به نظر می رسد با سهولت نیز انجام می پذیرد . مطابق قانون شریعت که در امارات  وجود دارد در ازدواج اتباع خارجی با شهروندان اماراتی هیچ مشکل و مانعی وجود ندارد.

شهر دبی دارای امکانات زیاد رفاهی است  که این امر باعث شده افراد زیادی را به خودش جذب کند . زندگی در دبی متفاوت و خاص است زیرا در این شهر درجه حرارت دما بالا می باشد و هنگامی که این درجه خیلی زیاد شود ساعات کاری افراد از 16:00 تا 19:00 می شود .

تجربه مهاجرت به دبی و زندگی در آن

اگر می خواهید در این شهر زندگی کنید باید با تجربه  مهاجرت به دبی و زندگی در آن آشنا شوید، که کسانی که اقامت دبی را دارند معاف از مالیات می باشند. اما افرادی که از کشورهای دیگر به این شهر جهت اقامت رهسپار می شوند شرایط سختی را باید تجربه کنند زیرا مالیات های سنگین و تجملات ممکن است فرد را به ورشکستگی بکشاند.

در چند وقت اخیر به علت رکود فراگیر در جهان هزینه در دبی پایین تر آمده و ثابت مانده است ولی همین چند سال قبل بود که دبی یکی از گران ترین شهرهای جهان برای زندگی به شمار می آمده است. استانداردهای زندگی در دبی بسیار بالاست و می توانید لذت زندگی در یک کلان شهر فوق مدرن و پیشرفته را تجربه کنید.

دبی در چند دهه اخیر از یک شهر کوچک عرب نشین به شهری بزرگ و چند فرهنگی تبدیل شده است. مهاجرت افراد از کشورها و قاره های مختلف به دبی باعث شده تا فضایی متنوع به وجود بیاید که پذیرش هرگونه اعتقاد، طرز فکر و نگرشی را داشته باشد.

شهر دبی جزو  یکی از شهرهای مدرن دنیا به‌حساب می‌آید که روزانه به جمعیت این شهر از سرتا سر  دنیا  به ویژه از ایران ، هند ، چین و ... افزوده می‌شود .نکته‌ای که در مورد زندگی در دبی وجود دارد این است که افراد وطنی دبی معاف می باشند که هر گونه مالیاتی را پرداخت کنند .

که این روش باعث آسان تر شدن زندگی برای افرادی شده که مقیم دبی هستند. ولی افرادی که به این شهر مهاجرت می کنند و به اصطلاح مهاجر نامیده می شوند، باید تمام مالیات را پرداخت کنند. همچنین دولت مزایای بسیار زیادی برای افراد مقیم در دبی در نظر می گیرد که افراد مهاجر از آن محروم می باشد.همچنین مهاجرت به دبی با خرید ملک یک میلیون درهم امکانپذیر است در قسمت های قبل مقاله اشاره کرده ایم .

هزینه اجاره خانه در دبی بسیار چشم گیر و بالا می باشد که بستگی به محله سکونت شما دارد یعنی هزینه هر منطقه با منطقه ای دیگر متفاوت است . هزینه اجاره خانه در دبی به صورت سالانه می باشد یعنی مستاجر باید کل هزینه اجاره یکسال را به طور کامل و در همان زمان بستن قرارداد پرداخت نماید.

شرایط فرهنگی دبی

سنت اسلامی اعراب در فرهنگ شهر دبی نیز نقش اساسی و مهمی را ایفا می کند با شرایط فرهنگی دبی آشنا می شویم ، یک شهر توریستی محسوب می شود و شهرت جهانی دارد و در تمام سال توریست  و گردشگر علاقه مند را به وفور می توان دید ، بنابراین مسافران و پیروان ادیان دیگر در انجام مراسم مذهبی خود آزاد می باشند ، پوشیدن لباس آزاد و به دلخواه هر شخصی است ، الکل در هتل ها و کلابها سرو می شود ولی در خیابان نمی توان به صورت آزادانه مصرف کرد.

هرچند دبی به دلیل توریستی شدن در برخی قوانین اسلامی سهل انگارانه تر برخورد می کند، با این حال هنوز هم یک شهر کاملا مسلمان به حساب می آید و مردم محلی هم تا حد زیادی معتقد به قوانین اسلامی هستند.

در هر محله و منطقه ای مسجد و مساجد مختلفی وجود دارد که یکی از زیباترین آن ها، مسجد جمیره است. بنابراین افراد غیرمسلمان که قصد مهاجرت به دبی را دارند باید این موضوع را مدنظر داشته باشند. البته برای ما ایرانی های مسلمان که از کودکی با قوانین اسلامی انس گرفته ایم مطمئناً زندگی در این شهر بسیار راحت و بدون مشکل خواهد بود.

آداب و رسوم مردم دبی

آداب و رسوم مردم دبی :یکی از سنت های رایج که در هر شهر و یا کشوری متفاوت است، سنت برپایی جشن ها و مراسمات عروسی است که به طور قطع زیباترین جشن عروسی را می توان در دبی  مشاهده کرد . عروسی در دبی با جشن های چند روزه و لامپ های سفید رنگ بر روی خانه و یا سالن ها همراه است و رقص های سنتی مانند رقص شمشیر نیز در آن ها دیده می شود.

 نکته جالب این جا است که برای برپایی این عروسی ها دولت دبی کمک هزینه ای در حدود 50 هزار درهم برای جوانان خود در نظر گرفته است و با عروسی های بسیار با شکوه و افراطی به شدت برخورد می کند .

بعد از سنت های جالب در مورد عروسی بهتر است کمی هم به روزهای ملی و جشن های ناشی از آن بپردازیم ، در دبی چندان روز تعطیل و یا جشن ملی به چشم نمی خورد و مهم ترین تعطیلات آن ها روز عید فطر و یا سالگرد شکل گیری امارات متحده عربی می باشد.

بد نیست بدانید که علاوه بر این جشن ها که موجب تعطیلی عمومی شهر دبی می شوند مراسم ها و جشن های وجود دارند که توانسته افراد بسیاری را هر ساله به سمت خود بکشانند و از جمله این ها می توان به فستیوال خرید دبی که در 2 ژانویه هر سال برپا می شود و یا جشنواره های 2 آگوست که فستیوال سورپرایزهای تابستانی دبی نام دارد اشاره کرد .

آداب لباس پوشیدن در دبی

آداب لباس پوشیدن در دبی :دبی را نمی توان محافظه کار نامید. بعلاوه ، این یکی از شهرهای جهان است که تقریباً همه مارک های اصلی و فروشگاه های جهانی را دارد.بنابراین وقتی در شهر می خواهید برای گشت و گذار در یک سفر دریایی و یا حتی سافاری کویر خصوصی بروید ، می توانید بهترین لباس شیک خود را بپوشید.

با این حال ، شما باید مطمئن شوید که شانه ها ، شکاف ، بازوها و پاهای بالاتر از زانو در حالی که شما در ملاء عام هستید پوشیده شده است. هیچ نوع لباس در بارها و دیسکوها در دبی وجود ندارد. به عبارت دیگر ، شما می توانید هر آنچه را می خواهید بپوشید.

مطمئن شوید که هنگام سفر به اماکن مختلف یک شال یا ژاکت را با خود ببرید تا بتوانید خود را بپوشانید.جدای از این ، شما می توانید لباس شنا را در حالی که در ساحل یا در قسمت کنار استخر هستید ، بپوشید.

اگر قصد مهاجرت به دبی را دارید داماک گروپ damacgroup بهترین گزینه برای شماست .

برای اطلاعات بیشتر جهت، مهاجرت به دبی  برای کار، مهاجرت به دبی ازطریق خرید ملک  ، مهاجرت به دبی  و  مراجعه کنید .

 مطالبه مشابه:

مهاجرت به دبی    مهاجرت به دبی از طریق تحصیل   انواع مهاجرت به دبی     قوانین مهاجرت به دبی

 واریز ریالی از ایران  جهت خرید ملک   

 

درباره داماک

داماک بزرگترین شرکت ساختمانی جهان با بیش از 70 هزار نمایندگی در 204 کشور

نشانی دفتر داماک

امارات متحده عربی - دبی - بیزنس بی - برج اداری داماک پارک تاورز

آخرین پست ها

پیوندهای مرتبط

خبرنامه داماک

برای اطلاع از آخرین اخبار عضو خبرنامه داماک شوید ...