مهاجرت به دبی از طریق خرید ملک

مهاجرت به دبی از طریق خرید ملک

در فرایند مهاجرت به دبی از طریق خرید ملک ، شهر دبی دربین شهرهایی که در اطراف خاورمیانه قرار دارد دبی و مخصوصا دبی به رشد اقتصادی چشمگیری دست یافته اند. افرادی که اقدام به خرید ملک و ساختمان در دبی می کنند در حقیقت دارند نوعی سرمایه گذاری را انجام می دهند .

خرید ملک در دبی  و سرمایه گذاری در این شهر جزو آپشن های خوب و مثبت است زیرا که رشد روز افزون اقتصاد این شهر زبان زد می باشد . دولت دبی برای توسعه دادن به امور اقتصادی و تجاری ضوابطی را اخذ نموده که اتباع خارجی بتوانند با خرید ملک در دبی سرمایه گذاری انجام بدهند .

فواید مهاجرت به دبی از طریق خرید ملک در دبی

فواید مهاجرت به دبی از طریق خرید ملک در دبی، شهر دبی  در جهت رونق بخشیدن به فعالیت اقتصادی و تجاری شرطی را ایجاد نمود که شهرهای های دیگر بتوانند با خرید ملک در دبی و سرمایه گذاری و مهاجرت  کنند. دولت دبی برای اشخاصی  که  مالک املاک  در دبی باشند  شرایط  اخذ  پاسپورت برای مالک تسهل نمایند.

دریافت اقامت با خرید ملک در دبی

با خرید ملک در دبی با بیش از یک میلیون درهم،  اقامت دبی را بدست آورید. مدت اعتبار اولیه ویزا دو ساله می باشد .در این مدت نمی توانید به فعالیت های تجاری بپردازید اما بعد از دوسال می توانید برای دریافت اقامت دائم دریافت کنید و می توانید به فعالیت های اقتصادی و تجاری بپردازید.

شرایط خرید ملک در دبی

 1. تقاضا کننده باید حداقل یک میلیون درهم جهت خرید برای ملک هزینه نمایند.
 2. ویزای شش ماهه به کسانی که ملک خریداری کردند داده شده و هر شش ماه قابل تمدید می باشد. ضمنن این نوع پاسپورت  همراهان مجوز کار ندارند و در هنگام تمدید مجدد هزینه آن باید پرداخت شود.
 3. ملکی که  مورد خرید و فروش قرار می گیرد که پایان کار گرفته باشند. با شرایط پیش فروش نمی توان در دبی ملک خرید
 4. املاکی که دارای چند مالک ، سهم هر سهامدار باید حداقل یک میلیون درهم باشد
 5. ملک مورد نظر نباید در رهن باشد
مزایا  خرید خانه در دبی

شرکت داماک گروپ  براین باور است که مزایا ی خرید ملک دردبی  ،سود سرمایه گذاری و مهاجرت به دبی،  باعث میل بیشتر ایرانیان برای خرید ملک در دبی شده است .

ولی تعدادی از حقوقدانان می گویند صادر شدن پروانه اقامت برای اتباعی که بیگانه هستند را با شرط خرید املاک قبول ندارند و هم اکنون به دلیل افزایش قیمت های خانه و ملک در دبی ، ملک در این چهر سود آن چنانی ندارد. 

 فروش خانه‌های ویلایی  در دبی فقط به این شرط که شریک خارجی یا تبعه اصلی داشته باشند امکان پذیر است .

 تقریبا اکثر بنگاه های املاک و شرکت های ساختمانی که در این شهر قرار دارد از فروش مالکیت خانه به افراد پرهیز می کنند یعنی بی آنکه خریدار مطلع شود فقط ساختمان را به او می فروشند.

سرمایه گذاری با خرید ملک

برای سرمایه گذاری در دبی از راه خرید ملک، قراردادهای اجاره در گرو توانگران آپارتمان‌ها قابل امکان می باشد . اما در بسیاری از شیخ نشینان ساکن در دبی ، خرید ملک و گرفتن اقامت آن  امکان‌پذیر نیست.

 در دبی، شارجه و ابوظبی،امکان خرید ملک با داشتن مدرک اقامت وجود دارد. در بیشتر امیر نشین های دبی، به هیچ لحاظ شرایط خرید ملک برای سرمایه گذاران خارجی وجود ندارد.

 شرکت با مسئولیت محدود در دبی طرفدار و خواهان زیادی دارد . هزینه ثبت شرکت ها متفاوت می باشد اما به طور کل می توان با هزینه بسیار کم در دبی ثبت شرکت انجام داد. این نوع ویزای اقامت مختص افرادی است که گزینه اخذ وضعیت اقامت دبی را از طریق خرید ملک دارند .

انگیزه سرمایه گذاری در دبی

هفت امیر نشین  دبی برای ایجاد یک محیط  مطلوب تر برای سرمایه گذاران خارجی  اقدامات را انجام داده اند. دبی، قوانین قابل انعطاف پذیری  در مورد کسب مالکیت املاک  برای افراد خارجی دارند . دولت دبی  به تازگی قوانین جدید شرکت ها را  تصویب نموده است .

در حال حاضر قوانین برای رسیدگی به مسائل و مانع سرمایه گذاری خارجی افراد خارجی  در شهر دبی تدوین  شده است و صحبت هایی که  در مورد لغو قانون 51 درصد از سرمایه  گذاری شرکت خارجی به یک شخص که شهروند دبی  و همچنین در بخش  بانکداری و بیمه مطرح شده است ، ولی هنوز در مورد این موضوع تصمیمات لازم گرفته نشده است.

خرید ملک در دبی 

یکی از ازرشمند ترین راه  برای سرمایه گذاری های خارجی خرید ملک در دبی می باشد زیرا با این کار می تواند اخذ اقامت دبی را دریافت نمایید.

دبی ثروتمند  در ساحل خیلج فارس واقع شده است و همچنین این شهر به عنوان یک مرکز بازرگانی معروف است.

با خرید ملک  در این شهر زیبای دبیی اطلاع از شرایط خرید املاک برای شما شهروندان خارجی است. 

گران ترین ناحیه دبی برای خرید ملک ناحیه الهبتور سیتی میباشد و ارزانترین  ناحیه دبی اینترنشنال سیتی دبی می باشد؛ این ناحیه ها را انتخاب  نمایید.

اشخاصی که در خرید ملک در  شهر دبی خریداری می کنند در واقع نوعی سرمایه گذاری انجام داده اند.

یکی از مهمترین فواید خرید ملک در دبی این است که اقتصاد دبی در حال پیشرفت است که این موضوع می تواند سرمایه گذاری مناسبی در دبی باشد.

دبی یکی از جذابترین و زیباترین  شهرهای جهانی از نظر کسب وکار و محل اقامت می باشد؛ به همین دلیل است که  در این شهر خرید ملک و سرمایه گذاری بسیار مناسب است.

دولت دبی برای اشخاصی که در این شهر ملک داشته باشند شرایط اخذ ویزا را  برای مالک فراهم می کند.

حقایقی درباره خرید ملک در دبی

دبی به شهر طلا معروف است و بازار طلای دبی بیش از ۳۰۰ مغازه‌ی طلافروشی دارد. گفته می‌شود در این بازار همیشه حدود ۱۰ تن طلا وجود دارد.

در سال های اخیر چهل درصد تجارت طلای جهان در دبی اتفاق افتاده است. دبی با داشتن تعداد زیادی مرکز خرید، پایتخت خرید خاورمیانه  نامیده شده است.

دبی تقریبا ۱۶ متر از سطح دریا بالا بوده و زمین‌های باتلاقی و دریا بوده است که به زمین های خوب و قابل استفاده تبدیل شده‌اند.مردم رقبت زیادی به خرید ملک در دبی پیدا کرده اند .

راه‌های دیگر برای اخذ اقامت در دبی کدم‌اند؟

متقاضیان علاوه بر سرمایه‌گذاری از طریق خرید ملک، می‌توانند با اخذ ویزای ثبت شرکت در دبی اقامت 3 ساله و قابل تمدید به دست آورند. دبی به دلیل دارا بودن استانداردهای بانکی و سیستم برتر مالیاتی یک گزینه بسیار عالی برای بازرگانان و تجار خارجی به شمار می‌رود.

مراحل خرید املاک و مستغلات در دبی در بیشتر موارد ساده است.

 • خریدار و فروشنده شرایط را قبول دارند
 • تفاهم نامه (MOU) امضا شده و واریز (معمولاً 10٪) پرداخت می شود.
 • طرفین در دفاتر توسعه دهنده ملاقات می کنند تا برای فروش ملک درخواست گواهی عدم اعتراض ('NOC') کنند.
 • توسعه دهنده معمولاً راضی است که مبلغی را که به دلیل توسعه دهنده در قالب هزینه خدمات به طور کامل تسویه شده باشد ، NOC را در مقابل پرداخت هزینه بپردازد.
 • پس از صدور NOC ، شرکت کنندگان می توانند به دفتر اداره زمین دبی مراجعه کنند تا مالکیت رسمی خود را واگذار کنند. دپارتمان زمین دبی اصرار دارد مبلغ خرید را كه در قالب چك مدیری انجام شده است كه در تاریخ واگذاری آن را به فروشنده می پردازد ، پرداخت كند. پس از اتمام تشریفات ، عنوان جدیدی به نام خریدار صادر می شود.
 • اگر خریدار با وام خرید کند ، مشارکت بانک لازم خواهد بود. اگر فروشنده وام مسکن در ملک داشته باشد ، خریدار موظف است وام مسکن فروشنده را قبل از برنامه NOC به طور کامل تسویه کند. این خطر را برای خریدار افزایش می دهد و به این معنی که معامله پیچیده تر است.

مدارک مورد نیاز

 • خریدار شخصی:
 • گذرنامه اصلی
 • هزینه

اگر مشتاق سرمایه گذاری مطمئن در دبی با خرید ملک هستید داماک گروپ Damac group  بهترین انتخاب خواهد بود .

برای اطلاعات بیشتر جهت مهاجرت به دبی ، مهاجرت به دبی  برای کار، مراجعه کنید .

 مطالبه مشابه :

مهاجرت به دبی برای تحصیل    مهاجرت به دبی از طریق ثبت شرکت

مهاجرت به دبی از طریق ازدواج       واریز ریالی از ایران جهت خرید ملک

 

درباره داماک

داماک بزرگترین شرکت ساختمانی جهان با بیش از 70 هزار نمایندگی در 204 کشور

نشانی دفتر داماک

امارات متحده عربی - دبی - بیزنس بی - برج اداری داماک پارک تاورز

آخرین پست ها

پیوندهای مرتبط

خبرنامه داماک

برای اطلاع از آخرین اخبار عضو خبرنامه داماک شوید ...