مهاجرت به دبی برای کار

مهاجرت به دبی برای کار:

مبحث مهاجرت به دبی برای کار در دبی موضوعی می باشد ، که با استقبال افراد زیادی روبه رو می شود .

دبی  شهری از  کشورهای آسیایی است که در جنوب غربی این قاره واقع گردیده است. زبان اصلی این شهر عربی و انگلیسی است، اما مردم این شهر به زبان های فارسی، هندی و اردو نیز صحبت می کنند.

از دیگر شرایط انجام کار و اخذ اقامت از طریق کار در دبی دریافت پیشنهادی کاری از سوی کارفرمایان در این شهر است. معمولاً افرادی که دارای مهارت کافی هستند موفق به اخذ دعوت نامه کاری از سوی کارفرمایان می شوند.

 

ویزای کار در دبی

دو نوع ویزای کار در دبی وجود دارد، ویزای جاب آفر و ویزای جاب سیکر: متقاضیان دریافت ویزا ی جاب آفر، ابتدا باید یک کارفرما در دبی پیدا کنند، که به نیروی کاری آنها اعلام نیاز نماید. در این صورت متقاضی باید با موسسات کاریابی یا سایت های بین المللی کاریابی ارتباط برقرار نماید تا بتوانند پروفایل های مخصوص خود را تشکیل دهند و بتواند با کارفرما ها ارتباط بگیرند.

 در این حالت، کارفرماها با بررسی شرایط متقاضی اصلی می تواند برای او پیشنهاد شغلی ارسال نمایند و فرد زمانی که این پیشنهاد را دریافت کرد می‌توانند برای اخذ ویزا اقدام نمایند و برای کار در دبی در این شهر حضور پیدا کنند. کارفرماها باید به اداره کار و مهاجرت امارات اثبات نمایند که چرا قصد استخدام یک نیروی خارجی را دارند.

بر اساس این ویزا متقاضیان اصلی می‌توانند در خاک این شهر حضور پیدا کنند و به طور مستقیم به کاریابی بپردازند. معمولاً زمانی که برای این ویزا در نظر گرفته می‌شود ۶ ماه تا یک سال می باشد و افراد در صورتی که بتوانند شغل مورد نظر خود را که مرتبط با تخصص و مهارت آنها باشد را دریافت نمایند، می توانند ویزای جستجوی کاری خود را به ویزای کاری تبدیل نمایند اما در حال حاضر کشوری مانند امارات، چنین ویزاهایی را برای ایرانی ها صادر نمی نماید و افرادی که قصد کار در امارات را دارند تنها می‌توانند از ویزای جاب آفر یا پیشنهاد شغلی استفاده نمایند. مدت زمان این ویزاها بستگی به مدت قراردادی دارد که کارفرما با متقاضی کار می بندد.

مهاجرت به دبی از طریق کار برای کارگران

برای مهاجرت به دبی از طریق کار برای کارگران ، به طور کلی در دبی با کارگران خارجی به خوبی رفتار می شود و دستمزد کافی به آنان تعلق می گیرد. از سوی دیگر، دولت از نیاز به ایجاد مشاغل مناسب با چشم انداز شغلی معقول برای شهروندان جوان و تحصیل کرده خود آگاه می باشد.

مسئله ی دیگری که باید در نظر گرفت فرهنگ دبی است . فرهنگ دبی ممکن است با شهر شما کاملاً متفاوت باشد؛ آیا با شیوه زندگی و به ویژه محدودیت های اعمال شده بر شما می توانید کنار بیایید یا خیر؟

آیا خانواده  و به خصوص فرزندان شما با مهاجرت شما موافق می باشند؟ مهاجرت چه تاثیری در چشم انداز تحصیلی و اشتغال آنان دارد؟ باید بدانید که شروع یک کسب و کار جدید می تواند برای شما دشوار باشد.

پس از اینکه اداره ی کار در دبی با فعالیت شما در این شهر موافقت کرد به شما ویزای دو ماهه داده می شود که می شود با آن اقامت یک ماهه نیز انجام داد تعداد زمان تمدید آن دو بار می باشد.

پس از اینکه مراحل قانونی و اداری را انجام دادید به شما اقامت دو یا سه ساله داده می شود انجام مراحل قانونی و اداری در شهر دبی اقامت 2 یا 3 ساله اعطا می شود.

بعد از این مدت باید نسبت به تمدید ویزا اقدام کنید. در مجموع می توان گفت که ظاهراً شرایطی برای اقامت کاری دائم در دبی وجود ندارد؛ البته با دریافت ویزاهای مدت دار هم می توانید از مزایای زندگی و تحصیل در دبی بهره‌مند شوید. بعد از دریافت مجوز کار و ویزای کار می توانید همسر و فرزندان زیر 18 سال را همراه با خود ببرید.

مهاجرت پرستاران به دبی

مهاجرت پرستاران به دبی ، یکی از مشاغل پرطرفدار در هر جامعه ای است که امروزه به دلیل تقاضای بالای آن و تقریبا تکمیل ظرفیت های کاری آن در بسیاری از شهر ها، افراد تمایل دارند تا به دیگر شهر ها مهاجرت کرده و با این شغل و حرفه در آن جا مشغول به کار شوند.

شهر های مختلف نیز معمولا از نیروی کار پرستار استقبال کرده و این نیرو ها را از هر شهری تحت دارا بودن شرایطی پذیرش می کنند. دبی نیز یکی از شهر هایی است که این روز ها به دلیل نزدیکی و شرایط آسان تر در مقایسه با شهر های اروپائی، اقدام به استخدام پرستار نموده است.

استخدام پرستار در دبی مراحلی دارد که از Job offer یا در واقع یک پیشنهاد کاری شروع شده و با دریافت ویزای اقامت پایان می پذیرد و پس از آن شما می توانید به راحتی به عنوان یک پرستار در دبی مشغول به فعالیت شوید. البته شایان ذکر است که برای استخدام شدن به عنوان پرستار در دبی، شما بایستی علاوه بر آشنایی زبان عربی، یکی از انواع مدارک زبان انگلیسی را نیز دارا باشید.

شرایط کار کارگران ساختمانی در دبی

شرایط کار کارگران ساختمانی در دبی : حتما شما هم دبی را با ساختمان ها، برج ها و آسمان خراش های متعددی می شناسید که مسیر بهبود را به سرعت طی کرده است و امروزه بیش از هر زمان دیگری به عنوان یک شهر عربی پیشرفته شناخته می شود.

 دبی که در چند سال اخیر با سرعت باور نکردنی پیشرفت کرده و همه روزه در حال ساخت و ساز ساختمان ها و برج های جدید است، بدون شک نیاز زیادی به کارگران ساختمانی دارد. بخاطر این موضوع است که مهاجرت به دبی در بین کارگران افزایش یافته است .

اگر چه که شرایط کار کارگران ساختمانی در دبی امروزه صرفا به تخصص شما در این حوزه محدود نمی شود و بایستی به زبان عربی و انگلیسی نیز مسلط باشید اما به طور کلی کارگران ساختمانی در این شهر از حقوق و مزایای زیادی برخوردارند و وضعیت اقتصادی مناسبی دارند.

لازم به ذکر است که برای کار به عنوان کارگر ساختمانی در دبی شما ابتدا بایستی پیشنهاد کاری از سمت یک شرکت معتبر ساختمانی داشته باشید تا بتوانید ویزای کاری دبی را دریافت نمایید. در واقع شما ابتدا باید یک کارفرما یا یک شرکت ساختمانی معتبر را از طرق مختلف پیدا کنید تا کارفرما برای دریافت ویزای کاری شما اقدام نماید.

نکات قابل توجه در مورد مهاجرت به دبی از طریق تخصص

قبل از مهاجرت به دبی  و ایجاد کار و سرمایه گذاری در ان جا باید این نکته را مد نظر قرار دهیم که در آن جا باید بیش از هر زبان دیگری به زبان عربی و انگلیسی تسلط داشته باشیم . و تنها زمانی اجازه کار در آن جا را به ما می دهند که ویزای کار در آنجا را دریافت کرده باشیم .در  این صورت ما را به شهر خود باز می گردانند .

مهاجرت به دبی از طریق سرمایه گذاری

علت های فراوانی برای مهاجرت به دبی از طریق سرمایه گذاری  وجود دارد. یکی از  آن ها عوامل دور کننده  است مثل جنگ، فقر، بیکاری، کمبود غذا و دارو، مسائل سیاسی، سوانح و بلا های طببیعی.  یکی دیگر از این موارد شرایط جذب کننده است که می خواهیم مهاجرت کنیم .مانند امکانات بهداشتی زیادتر، آموزش بهتر، درامد بیشتر ،مسکن بهتر و آزادی های سیاسی و مذهبی.

نا امنی و جنگ ، تلاش برای یافتن امنیت ، سال ها است که دلیل برای مهاجرت افراد بوده است  .  این ها دلایلی که هر دلیل دیگری را درون خود جا می دهند و تنها عواملی بودند که افراد را وادار به به مهاجرت می کردند. این دلایل که نام برده شد زمان حاضر رایج ترین دلایل مهاجرت هستند . 

 در سال های گذشته کوچ و مهاجرت انسان ها چه به صورت قانونی و چه به صورت غیر قانونی به به طرز چشمگیری در دو منطقه ی شرق آسیا و شمال آفریقا گسترش یافته است.

مدارک مورد نیاز برای اجازه کار :

عکس های متقاضی، ویزای اقامت، گذرنامه ی معتبر، گواهی سلامت معتبر،سه کپی از قرارداد استخدام یکی برای کارفرما، یکی برای کارمندان و یکی برای وزارت کار،  گواهینامه های تحصیلات و سایر مدارک مربوط به مدارک حرفه ای،مجوز تجاری معتبر شرکت حمایت مالی

اخذ مجوز کار یا در دبی کاملاً ساده است. اکثر مهاجران با اشتغال در دبی وارد این شهر می شوند.  این امر روند کار ویزا را ساده تر می کند زیرا بیشتر شرکت های دبی کلیه شرایط را کنترل می کنند.

دبی اولین طرح اقامت بلند مدت خود را با عنوان گلدن کارت منتشر کرد. این ویزا در درجه اول برای متخصصان استثنایی اعمال می شود.

شما با داماک damac  می توانید بهترین سرمایه گذاری را در شهر زیبا و پر از جاذبه ی دبی را داشته باشید . داماک damac با فروش آپارتمان های فول فرنیش ؛ سوئیت های لاکچری ؛ ویلاهای لاکچری و آپارتمان های لوکس و لاکچری با بهترین متد های ساختمان سازی با اقساط بدون بهره قصد دارد اقامت خوبی را در شهر دبی برای شما رقم بزند .

 مطالبه مشابه:

مهاجرت به دبی    تجربه مهاجرت به دبی      مهاجرت به دبی از طریق سرمایه گذاری

واریز ریالی از ایران  جهت خرید ملک   

 

درباره داماک

داماک بزرگترین شرکت ساختمانی جهان با بیش از 70 هزار نمایندگی در 204 کشور

نشانی دفتر داماک

امارات متحده عربی - دبی - بیزنس بی - برج اداری داماک پارک تاورز

آخرین پست ها

پیوندهای مرتبط

خبرنامه داماک

برای اطلاع از آخرین اخبار عضو خبرنامه داماک شوید ...