مهاجرت به دبی

مهاجرت به دبی

دوستان عزیز اگر تمایل به مهاجرت به دبی دارید، بهتر است ابتدا راه های مهاجرت به دبی را بدانید.

از دیرین ترین زمان ها ، مهاجرت یک پدیده اجتماعی بوده و انسان ها و اقلیت ها و اقوام راه های مختلف برای مهاجرت را آزموده اند.

 پس مهاجرت یعنی افرادی که به اجبار یا اختیار خود جهت رفع نیازهایشان  اقدام به جابه جایی می کنند. علل و دلایل بسیاری می توان برای مهاجرت در نظر گرفت. که هر کدامشان ریشه در مسائل مهم برای زندگی شخصی و جوامع داشته است.

دبی در مسیر پیشرفت و توسعه بسیار پرسرعت در حال حرکت است و مهاجرت به دبی مشتری زیادی به خصوص در کشور های هم جوار دارد. در این مطلب با مسائل و شرایط مختلف و راهکارها و تمام امور مربوط به مهاجرت به دبی آشنا می شویم.

دلایل مهاجرت به دبی  چیست؟

دلایل و پارامترهای فراوانی برای مهاجرت به دبی عنوان می شود. یکی از آن ها عواملی هستند که باعث دور کردن مردم از سرزمینشان می شوند. دور کننده ها بیشتر مربوط به وجود جنگ، فقر، بیکاری، کمبود غذا و دارو، مسائل سیاسی، سوانح و بلا های طببیعی در کشور ها است.

 در جهت مخالف دور کننده ها، پارامترهای جذب کننده را داریم. گزینه هایی که می شود آن ها را بهترین جذب کننده ها نامید، آزادی های سیاسی و مذهبی  هستند و یا امکانات بهداشتی بیشتر، حتی آموزش بهتر و درامد بالاتر و مسکن بهتر بسیار در جذب مهاجر موثرند.

قرن هاست که چند عامل جزو مهم ترین دلایل مهاجرت است. امنیت و جایی برای زندگی، قحطی، جنگ، نا امنی و فقر و نبود امید بهبود دلایل مهم مهاجرت بوده اند; دلایل دیگری نیز وجود دارد که در لیست مهم ترین ها نبودند ولی باعث بسیاری از مهاجرت ها در طول تاریخ بوده اند. دلایل ذکر شده در عصر حاضر نیز از مهم ترین دلایل مهاجرت اند و متاسفانه بسیاری از آن ها هنوز در دنیا رفع نشده اند. با توجه به گذراندن اتفاقات زیادی در خاورمیانه بسیاری از کشور ها به دلیل مهاجر پذیر بودن ثروت زیادی کسب کرده اند.

 

انواع مهاجرت به دبی

مهاجرت به دبی از طریق کار

صنایع و پروژه های عظیمی در دبی به عنوان شهری از امارات وجود دارد که فرصت ها و موقعیت های شغلی بسیار خوبی را برای تجار، صنعت گران، سرمایه گذاری و افرادی که در جست و جوی کار و پیشرفت هستند، ایجاد نموده است. از این رو، اجازه ورود انحصاری و موقت به دبی برای افراد و کارکنان خارجی وجود دارد. شرایط کار در شهر دبی بسیار مطلوب است.

همچنین دستمزد و حقوق مکفی به آنان پرداخت شده و در پایان کار نیز به دلیل سعی و تلاشی که در انجام کار داشته اند، پاداش تعلق گرفته و مورد تقدیر و تشکر قرار می گیرند. وضعیت اقتصادی در دبی همواره در حال پیشرفت است. چنانچه قصد مهاجرت به دبی از طریق کار را دارید، بایستی از سوی کارفرما یا یک شرکت اماراتی پیشنهاد کار دریافت نمایید.

شرایط کار در دبی

افراد خارجی که قصد مهاجرت به دبی و کار در این شهر را دارند، در ابتدا باید نسبت به اخذ پاسپورت و ویزای کار دبی با مهلت اعتبار 3 ماهه اقدامات لازم را انجام دهند. ساعات کاری در شهر دبی، به مدت 9 ساعت در هر روز است و هر یک از کارمندان مجاز هستند که به مدت 30 روز در سال را مرخصی بگیرند که البته تعداد 22 روز آن با حقوق بوده، اما در صورتی که مرخصی به صورت استعلاجی باشد، حقوق و دستمزد پرداخت نمی گردد. درآمد افراد شاغل در دبی بر اساس تخصص، حرفه و مهارت آنان، متغیر است .

مهاجرت از طریق کار آفرینی

دبی طی چند سال اخیر پیشرفت های زیادی داشته است . به همین دلیل هر ساله تعداد افرادی که به دبی مهاجرت می کنند بسیار زیاد شده است.

مهاجرت به دبی از طریق تولد

در این روش مهاجرت به دبی از طریق تولد ، کارهای اقامت و کارهای اداری کودکی که در دبی متولد می شود یک سال طول می کشد و تمام مدارک باید توسط کنسولگری انجام شود پس همکاری این بخش برای گرفتن اقامت بسیار مهم است.  

مهاجرت به دبی از طریق ازدواج

از دیگر روش هایی که منجر به مهاجرت به دبی و اقامت در این شهر می گردد، ازدواج با فردی از شهروندان دبی است. فرآیند ازدواج در دبی به نوع دین و مذهب افراد بستگی دارد. به طور مثال اگر ازدواج به صورت اسلامی باشد، بایستی مراسم ازدواج در دادگاه شریعت انجام پذیرد. همچنین مرد بایستی مسلمان بوده و زن برای ازدواج با مرد اجازه پدر را دارا باشد.

 زوجین بایستی ازدواج خود را به اثبات برسانند. برای این منظور یک نسخه از گواهی ثبت ازدواج برای ارائه به مراکز معتبر دادگاه دبی وزارت دادگستری و وزارت امور خارجه الزامی است. مدت زمان اعتبار ویزای اقامت افراد مهاجر که به روش ازدواج وارد دبی شده اند، از 1 تا 3 سال می باشد.

مهاجرت تحصیلی به دبی

قوانین تحصیلی دبی به صورتی است که دانشجویانی که در دبی مشغول تحصیل هستند، به سهولت می توانند به دانشگاه های انگلیس، کانادا و آمریکا انتقالی گرفته و اقامت کشورهای مذکور را دریافت کنند. از این رو، شمار متقاضیان مهاجرت به دبی هر روزه در حال افزایش است.

زبان تکلم مردم دبی، زبان عربی بوده اما در امور مربوط به تجارت و کسب و کار به زبان انگلیسی صحبت می کنند. به همین دلیل ارائه مدرک زبان آیلتس برای دانشجویان متقاضی تحصیل در دبی مانند تحصیل دندانپزشکی در دبی الزامی است.

در غیر این صورت، ابتدا باید در کالج های زبان دبی شرکت نموده و دانش زبانی به دست آورند و سپس به دانشگاه ورود پیدا کنند. از مزیت های تحصیل در دبی، این است که دانشجویان پس از سپری نمودن 2 الی 3 سال تحصیل در دبی می توانند اقامت کشورهای کانادا، انگلیس و آمریکا را به دست آورده و ادامه تحصیلات خود را در این کشورها انجام دهند.

مهاجرت سرمایه گذاری در دبی

در شهر دبی قدرت خرید بالایی وجود دارد و این موضوع نشان از رتبه بالای روال های تجاری در شهر دبی است که می‌تواند رشد اقتصادی را به خوبی پیش ببرد. رتبه بندی تجاری شهر دبی  در سال 2018 حدود 21 بوده است و مشخص است که گردش مالی در این کشور نسبت به سایر کشورها بالاتر بوده است.

تنها نقطه ضعف سرمایه گذاری در شهر دبی این است که نباید بیش از 49 درصد از سهام یک شرکت محلی به یک فرد خارجی تعلق بگیرد. شما با ثبت شرکت در شهر دبی می‌توانید مجوز تجارت در مناطق آزاد این کشور را به خود اختصاص دهید؛ به این ترتیب امکان درخواست برای اقامت در شهر دبی به عنوان یک شریک تجاری در اختیار شما قرار می‌گیرد.

خرید ملک در دبی

برای افرادی که قصد خرید ملک در دبی را دارند، 2 نوع ویزا صادر می گردد که شامل ویزای 6 ماهه و ویزای 2 ساله است. متقاضیانی که قصد گرفتن ویزای 6 ماهه را دارند، بایستی برای خرید ملک در دبی، مبلغ 1000000 AED (درهم امارات) داشته باشند. همچنین اگر ملک مورد نظر دارای چندین مالک باشد، سهم هر یک از مالک ها مبلغ 1000000 AED خواهد بود. صرفا ملک هایی که دارای پایان کار هستند، مورد خرید و فروش قرار می گیرند.

 اگر قصد اخذ ویزای 2 ساله دبی را داشته باشید نیز بایستی مبلغ 1000000 AED دارا باشید. همچنین ملک مورد نظر نباید در رهن یا وثیقه قرار داشته باشد. از جمله مدارکی برای امر خرید ملک در دبی مورد نیاز است، شامل موارد زیر می گردد:

گواهی نامه خرید و فروش ملک که توسط بنگاه املاک در شهر دبی صادر می گردد.

  • کپی پاسپورت
  • کپی سند ملک مورد نظر
  • تعداد 6 قطعه عکس

اگر مشتاق مهاجرت به دبی هستید داماک گروپ Damac group    بهترین گزینه برای شماست .با ما همراه باشید .

 مطالبه مشابه

    مهاجرت به دبی برای کار       مهاجرت به دبی از طریق خرید ملک

واریز ریالی از ایران جهت خرید ملک   

درباره داماک

داماک بزرگترین شرکت ساختمانی جهان با بیش از 70 هزار نمایندگی در 204 کشور

نشانی دفتر داماک

امارات متحده عربی - دبی - بیزنس بی - برج اداری داماک پارک تاورز

آخرین پست ها

پیوندهای مرتبط

خبرنامه داماک

برای اطلاع از آخرین اخبار عضو خبرنامه داماک شوید ...