پاسپورت

پاسپورت

گذرنامه یا پاسپورت ، دفترچه‌ای مشابه شناسنامه است و یکی از مدارک هویتی شخصی محسوب می‌شود که از سوی دولت‌ها برای

شهروندانشان صادر می‌شود تا بتوانند با اجازه دولت مقصد (یا به عبارت دیگر، ویزا) از طریق مرز زمینی، هوایی یا دریایی به کشور دیگری سفر کنند.

مراحل صدور پاسپورت :

  • قدم اول:گرفتن اجازه خروج از کشور برای کودک

قدم نخست این است که یک روز در ساعت کاری وقت بگذارید و با مراجعه به یکی از دفاتر اسناد رسمی اجازه خروج از کشور را برای کودک خود انجام دهید. این کار باید حتما توسط ولی قانونی کودک انجام گیرد.

حالت معمول ولی قانونی کودک پدر اوست. در صورت نبود پدر، قیم قانونی کودک این اختیار را دارد.

  • قدم دوم: داشتن عکس

شما به محض دریافت شناسنامه برای کودکتان می‌توانید برای دریافت گذرنامه اقدام کنید. البته متولدین خارج از کشور برای دریافت گذرنامه ایرانی باید مدارک نحوه ورودشان را نیز ارائه دهند.

  • قدم سوم : گرفتن فرم از دفاتر پلیس+10

با مراجعه به یکی از دفاتر پلیس+10 که تعداد شعبه‌ هایش نیز کم نیست، فرمی را دریافت می‌کنید که بعد از پر کردن مشخصات با بقیه مدارک کودک در پوشه‌ای قرار گرفته و پرونده گذرنامه او را شکل می‌دهد.

  • قدم چهارم: دریافت فیش واریزی

باید دو فیش با مبالغ مختلف برای اداره شهرداری و اداره گذرنامه واریز کنید. مبالغ این فیش‌ها زیاد نیست و شما می‌توانید در صورت امکان در همان دفتر پلیس+10 و از طریق دستگاه کارتخوان آنها را واریز کنید که در صف بانک معطل نشوید!

قدم پنجم: ارسال مدارک از طریق پست

بعد از تکمیل و ارائه مدارک و اظهار مشخصات گذرنامه فرزند شما  ، پاسپورت به آدرس پستی که قبلا اعلام کرده‌اید فرستاده می‌شود. پروسه صدور پاسپورت و رسیدن آن از طریق پست به دست شما با توجه به میزان درخواست‌ها انجام می‌گیرد. اما در حال حاضر این روند سرعت بیشتری یافته و به طور متوسط 10روز بعد گذرنامه‌تان را تحویل خواهید گرفت.

 مدارک  مورد نیاز برای گرفتن پاسپورت

1- اصل یا کپی کارت پایان خدمت یا معافیت هوشمند (کارت‌های قدیمی اعتبار ندارند) یا موافقت نامه سازمان وظیفه عمومی برای افرادی که برای تعویض کارت پایان خدمت یا معافیت قدیمی با هوشمند اقدام کرده‌اند، بعد از گذشت 24 ساعت از درخوست تعویض کارت، با ارائه برگه ثبت درخواست تعویض کارت به افسران گذرنامه مستقر در دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی می‌توانند درخواست صدور یا تمدید پاسپورت دهند.

– آقایان بالای 50 سال احتیاج به کارت پایان خدمت ندارند.

2- دانشجویان و دانش‌آموزان پسر برای خروج از کشور باید از محل تحصیل خود نامه دریافت کنند و به سازمان وظیفه عمومی تحویل دهند.

مدارک پاسپورت اختصاصی خانم‌ها

1- اجازه محضری برای خانم‌های متاهل از سوی همسر

– خانم‌های مقیم خارج از ایران در صورتی که همسر خارجی داشته باشند، نیازی به اجازه‌ی همسر ندارند و اقامت با پاسپورت ایران قابل قبول است.

– خانم‌هایی که همسر آن‌ها فوت کرده است، برای گرفتن پاسپورت باید اصل گواهی فوت همسر یا اصل شناسنامه‌ی باطل‌شده همسر را ارائه کنند. خانم‌های مطلقه هم باید اصل طلاق نامه را ارائه نمایند.

بعد از تهیه مدارک بالا، باید به دفاتر خدمات الکترونیک (پلیس+10) مراجعه کرده و فرم و شناسه گذرنامه تهیه کنید. سپس باید هزینه پاسپورت را از طریق دستگاه کارت‌خوان مستقر در دفاتر پلیس+10 پرداخت کنید.

هزینه پاسپورت ایران در حال حاضر به شرح زیر است:

– مبلغ 1000 تومان برای تهیه فرم و شناسه گذرنامه

– مبلغ 3750 تومان و 100هزار تومان به حساب نیروی انتظامی و شهرداری

نکته: هزینه گذرنامه باید از طریق دستگاه کارت‌خوان موجود در دفاتر پلیس+10 پرداخت شود و واریز هزینه از طریق اینترنت، عابربانک و فیش واریزی بانک، پذیرفته نمی‌شود.

اعتبار و تمدید پاسپورت

مدت زمان اعتبار گذرنامه ایران 5 سال است. برای تمدید پاسپورت باید همه‌ی مدارکی که برای گرفتن پاسپورت نیاز است را همراه داشته باشید و به دفاتر پلیس+10 مراجعه کنید.

خرید ملک در دبی 

یکی از ازرشمند ترین راه  برای سرمیه گذاری های خارجی خرید ملک در دبی می باشد زیرا با این کار می تواند اخذ اقامت دبی را دریافت نمایید.

دبی در ساحل خیلج فارس واقع شده است و همچنین این شهر به عنوان یک مرکز بازرگانی معروف است.

 خرید ملک در این شهر زیبای اماراتی  و اطلاع از شرایط خرید املاک برای شما شهروندان خارجی حائز اهمیت است.

خرید ملک از املاک معتبر داماک گروپ

شرکت داماک از برندترین سایت املاک دبی است که سابقه درخشانی در کارنامه خود به ثبت رسانده است شما با گرفتن پاسپورت و خرید ملک لوکس  برند از این شرکت معتبر اقامت خانوادگی خود را دریافت کنید .

ویلای آماده اقامت دبی

آپارتمان آماده اقامت دبی

آپارتمان آماده تحویل در دبی با اقساط بدون بهره

ویلای آماده تحویل در دبی با اقساط بدون بهره

آماده اقامت در دبی

اقامت به دبیمهاجرت به دبی

خرید ویلا در دبی     خرید آپارتمان در دبی     فروش ویلا در دبی      فروش آپارتمان در دبی 

آماده انتقال سند با پیش پرداخت و اقساط بدون بهره

آماده اقامت خانوادگی شما در دبی

ساخت ویلا دبی طبق سلیقه شما با داماک

 

مطالب مشابه:

آپارتمان های لوکس     ویلای لوکس    فول فرنیش 

  

(داماک گروپ آینده را امروز تجربه کنید )

 

 

درباره داماک

داماک بزرگترین شرکت ساختمانی جهان با بیش از 70 هزار نمایندگی در 204 کشور

نشانی دفتر داماک

امارات متحده عربی - دبی - بیزنس بی - برج اداری داماک پارک تاورز

آخرین پست ها

پیوندهای مرتبط

خبرنامه داماک

برای اطلاع از آخرین اخبار عضو خبرنامه داماک شوید ...