پاسپورت دبی -امارات

 پاسپورت امارات نشان دهنده اعتبار و مشارکت این کشور در سطح جهانی است.

چگونه پاسپورت را تمدید کنیم؟

گذرنامه یا پاسپورت یکی از مهم‌ترین اوراق هویتی است که دارای اعتبار برای مدتی معین است و در صورت اتمام اعتبار، مفقود یا مخدوش شدن ، دارنده گذرنامه باید برای تعویض آن اقدام کند.

گذرنامه یا پاسپورت دفترچه‌ای مشابه شناسنامه است و یکی از مدارک هویتی شخصی محسوب می‌شود که از سوی دولت‌ها برای شهروندان‌ شان صادر می‌شود تا بتوانند با اجازه دولت مقصد (یا به عبارت دیگر، ویزا) از طریق مرز زمینی، هوایی یا دریایی به کشور دیگری سفر کنند.

در واقع، پاسپورت هویت شهروندان در سطح بین‌‌المللی است که دارای شکل و ساختار کمابیش یکسانی است و اطلاعاتی نظیر مشخصات فردی، عکس و... دارنده پاسپورت در آن درج می‌شود. صفحه‌های خالی اغلب برای درج مهر ورود و خروج و نیز برچسب ویزا مورد استفاده قرار می‌گیرند.

شاید مهم‌ترین وجه تمایز پاسپورت‌ها در جهان،  رنگ جلد آن‌ها باشد. در سراسر دنیا جلد پاسپورت‌ها تنها در چهار رنگ آبی، مشکی، قرمز و سبز عرضه می‌شود و هر کشوری دلایل خود را برای انتخاب یکی از این چهار رنگ دارد.

داماک damac آماده انتقال سند با پیش پرداخت بدون بهره.

تاریخچه پاسپورت"

یکی از اولین اشاره‌ها به استفاده از پاسپورت مربوط به ۴۵۰ سال پیش از میلاد مسیح و در کتاب مقدس یهودیان است. بنا بر عهد عتیق (تورات) نحمیا از یهودیان شناخته شده که در کاخ شوش مباشر اردشیر یکم هخامنشی بود، برای سفر به یهودیه از اردشیر یکم نامه‌ای دریافت می‌کند تا تضمینی برای به سلامت عبور کردن از اراضی تحت سلطه دیگر فرمانروایان باشد.

اما گذرنامه به‌ معنای امروزی آن، در اواخر سده رایج شد. کشور‌هایی مانند امپراتوری بریتانیا برای تسهیل سفر اتباع خود در سراسر قلمروشان، گذرنامه‌ای ایجاد کرد که تنها یک برگ داشت. این روند ادامه داشت تا اینکه در سال ۱۹۲۰ میلادی نخستین پیمان‌نامه جهانی در رابطه با استفاده از گذرنامه در سطح بین‌المللی مورد توافق اعضای جامعه ملل قرار گرفت و طبق مصوبه قرار بر این شد تا اطلاعات تمام گذرنامه‌ها به زبان فرانسوی  ثبت شود.

امروزه، تمام پاسپورت‌ها علاوه بر زبان رسمی کشور مرجع صدور به‌ صورت روی جلد آن‌ها نام‌گذاری می‌شوند و اطلاعات داخل آن‌ها نیز غیر از زبان محلی، حداقل باید به یکی از زبان‌های انگلیسی، فرانسوی یا اسپانیایی درج شده باشد.

البته پاسپورت نیز همانند سایر اوراق هویتی مانند گواهینامه، کارت ملی و... دارای مدت اعتبار معینی است و در موارد زیر باید دارنده گذرنامه برای تعویض آن اقدام کند؛

پایان یافتن اعتبار پنج ساله (آخرین روزی که در گذرنامه به‌عنوان اعتبار درج می‌شود، الزاما تاریخ انقضای آن نیست؛ از این‌رو، پیشنهاد می‌شود تا همیشه شش ماه قبل از تاریخ انقضا برای تعویض اقدام شود، زیرا سفارتخانه‌ها و نیز شرکت‌‌های حمل‌ونقل (خطوط هوایی، شرکت‌های کشتیرانی و...) برای مسافران با اعتبار گذرنامه‌ای محدود ویزا و بلیط هواپیما یا... صادر نمی‌کنند.

تیم پشتیبانی داماک damac همیشه همراه شماست.

پر شدن صفحه‌‌های گذرنامه"

تغییر یافتن نام، نام خانوادگی یا تاریخ تولد با استناد به شناسنامه ایرانی.

درخواست تغییر محل اقامت

مخدوش شدن گذرنامه (سوختگی، آب‌دیدگی و

درخواست تفکیک نام فرزندان از گذرنامه

مدارک لازم برای تعویض پاسپورت"

متقاضیان قبل از مراجعه به دفاتر پلیس+۱۰ باید مدارک زیر را به‌همراه داشته باشند:

مدارک مشترک برای بانوان و آقایان

۱. تهيه فرم و شناسه گذرنامه از دفاتر خدمات الکترونيک انتظامي (پليس+۱۰

۲. پرداخت وجوه مقرر از طریق دستگاه کارتخوان (POS) موجود در پیشخوان (واریز از طریق اینترنت، عابر بانک و فیش واریزی بانک به هیچ عنوان قابل قبول نیست.)

۳. اصل و کپی شناسنامه و کارت ملی يا تأئيديه ثبت احوال برای کليه متقاضيان.

۴. ارائه اصل آخرين پاسپورت (در صورت معتبر بودن)

۵. عکس بیومتریک:

 ۶ ماه از تاريخ انداختن آن نگذشته باشد.

 آقايان بدون کلاه و عينک کراوات و زيور آلات و آرایش مو و محاسن به‌طوری که پيشانی و گوش‌ها مشخص باشند. همچنین، رنگ لباس و زمینه یکسان نباشد.

 خانم‌ها با حجاب کامل بدون آرايش و زيورآلات، با استفاده از روسری یا مقنعه ساده و تیره به‌طوری که گردی صورت مشخص باشد. (برای دختران بالای ۶ سال با حجاب کامل

۶. اجازه محضری برای افراد زير ۱۸ سال از سوی پدر یا قیم قانونی.

۷. افراد بالای ۱۵ سال ضمن حضور در دفتر باید شناسنامه عکس‌ دار ارائه کنند.

۸. افراد زیر ۱۵ سال ضمن حضور در دفتر باید گواهی اشتغال به تحصيل، دفترچه بيمه يا گذرنامه عکس‌دار ارائه کنند.

نکته: برای افراد زیر ۶ سال، کودک باید در دفتر حاضر شده و ولی کودک یک قطعه عکس از کودک خود را ارائه کند.

۹. بازنشستگان نظامی که پنج سال تمام از بازنشستگی آن‌ها نگذشته است، ارائه نامه از حفاظت يگان مربوطه الزامی است.

بازنشستگان نظامی که پنج سال از بازنشستگی آن‌ها می‌گذرد، باید اصل و کپی کارت کانون بازنشستگان را ارائه دهند (نیازی به ارائه گواهی از سازمان متبوع وجود ندارد.

نظامیان شاغل باید نامه موافقت حفاظت یگان مربوطه را ابتدا به دبیرخانه اداره گذرنامه ارائه و پس از ثبت به دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی ارائه کنند.

مطالبه مشابه :

پاسپورت     مهاجرت به امارات     مهاجرت به دبی       

damac   

 خرید ویلا در دبی     خرید آپارتمان در دبی     فروش ویلا در دبی      فروش آپارتمان در دبی 

آماده انتقال سند با پیش پرداخت و اقساط بدون بهره

آماده اقامت خانوادگی شما در دبی

ساخت ویلا دبی طبق سلیقه شما با داماک

         

 

 

 

درباره داماک

داماک بزرگترین شرکت ساختمانی جهان با بیش از 70 هزار نمایندگی در 204 کشور

نشانی دفتر داماک

امارات متحده عربی - دبی - بیزنس بی - برج اداری داماک پارک تاورز

آخرین پست ها

پیوندهای مرتبط

خبرنامه داماک

برای اطلاع از آخرین اخبار عضو خبرنامه داماک شوید ...