آپارتمان را توسط داماک damac

خصوصیات و محل سکونت صاحب آپارتمان را توسط داماک damac مورد بررسی قرار میدهیم.

اگر قصد اجاره ملکی را دارید آپارتمان ‌هایی که مالک در آن ساکن نیستند را در اولویت قرار دهید. همچنین از همسایه‌ها درباره صاحب آپارتمان آینده و اخلاق او پرس‌و‌جو کنید تا بعدها به مشکل بر نخورید.

                1آپارتمان ‌های خالی در اولویت هستند

اولویت را به آپارتمان ‌هایی اختصاص دهید که خالی هستند، این مسئله باعث می‌شود که دغدغه خالی شدن به موقع آپارتمان مورد نظر را نداشته باشید، همچنین معایب و ایرادهای خانه در  آپارتمان ی که وسیله‌ای در آن چیده نشده است راحت‌تر مشخص می‌شود زیرا وقتی در خانه‌ای مستأجر سکونت دارد و آپارتمان مبله است بسیاری از معایب ممکن است از چشم شما دور بماند.

                2تعداد واحدهای ساختمان

ساختمان‌های کم واحد و پرواحد هر کدام مزایا و معایب خاص خود را دارند، ساختمان‌های پرواحد به دلیل وجود مدیریت ساختمان نیازی نیست که تمام مسائل مربوط به ساختمان را خودتان پیگیری کنید و بسیاری از کارها را می توان به مدیر ساختمان واگذار کنید، البته در نقطه مقابل ساختمان‌های کم واحد دارای سکوت و آرامش بیشتری هستند.

                3ساکنان ساختمان

در بازدید از هر خانه و آپارتمانی به نمای بیرونیِ ساختمان و نظافت، حیاط، باغچه و راه‌پله و وضعیت آسانسور و… توجه کنید. این موارد می تواند نشان دهنده توجه یا بی توجهی ساکنان به امور ساختمان باشد.

زیاد به دنبال املاک نوساز نباشید، چون علاوه هم گران‌تر است هم شاید مجبور باشید بخشی از امکانات را به آن اضافه کنید. طبق بررسی‌ها، آپارتمان ‌های ۳ تا ۱۰ سال می‌تواند گزینه خوبی برای شما باشد. از طرف دیگر هرگز سراغ آپارتمان ‌های خیلی قدیمی نروید، چون هزینه نگهداری زیادی دارد.

                4نورگیری ساختمان

به طور کلی نورگیر ساختمان‌هایی که در مقابل یا مجاورتشان ساختمان‌های بلند ساخته نشده‌اند مناسب‌تر از ساختمان‌هایی است که در محاصره ساختمان های بسیار بلند هستند.

                5جنوبی یا شمالی بودن ساختمان

باید نسبت به سلیقه و علاقه شخصی این مورد را برای خود تعیین کنید. معمولا ساختمان‌های شمالی نمای بیرونی بهتر و زیبا‌تر و ساختمان‌های جنوبی نورگیری و امنیت بیشتری دارند.

                6مجاورت ساخت‌و‌ساز

هنگام بازدید از منزل دقت کنید آپارتمان مورد نظرتان در مجاورت ساخت وساز، تعمیرات اساسی یا بازسازی ساختمان قرار نگرفته باشد، مخصوصاً اگر به دنبال آرامش هستید. وجود ساخت‌و‌ساز در نزدیکی آپارتمان باعث ایجاد سر و صدای در ساعات مختلف شبانه روز، گرد و خاک و عبور و مرور ماشین‌های سنگین و نیز تردد کارگران و افراد متفرقه در یک محله می‌شود.

                7پارکینگ

اگر اتومبیل دارید حتما سراغ آپارتمان ‌هایی بروید که در سندشان پارکینگ اختصاصی قید شده است و پیش از عقد قرارداد جای پارکینگ خود را در حضور مالک مشخص کنید و اطمینان حاصل کنید که واحد دیگری نسبت به پارکینگ واحد شما ادعا ندارد. در انتخاب پارکینگ باید به نکاتی مانند شیب پارکینگ، جای پارکینگ، اندازه در پارکینگ، مسیر خودرو و کنترل از راه دور بودن در پارکینگ توجه کنید.

                8درهای ساختمان

اندازه در ورودی اصلی ساختمان، اندازه در پارکینگ، در واحد و… اهمیت بسیار زیادی برای عبور و مرور به‌ویژه هنگام اسباب‌کشی دارند. در نتیجه حتماً سعی کنید آپارتمانی  انتخاب کنید که درهایش هنگام اسباب کشی شما را به زحمت نیاندازد.

قبل از اینکه آپارتمانی را اجاره کنید به نکات زیر توجه کنید"

 البته چک لیست مطرح شده در این مطلب به طور کلی خدمت تان ارائه می گردد اما نسبت به منطقه و شهر مدنظرشما قابل تغییر یا انعطاف هست.

گاهی شناخت بومی منطقه بیش از هر نکته دیگری شما را در تهیه آپارتمان موردنظرتان کمک می کند و اگر قصد تهیه آپارتمان در منطقه ای جدید دارید کمی بیشتر باید جستجو کنید.

هر چه بیشتر آپارتمان ببینید احتمال پیدا کردن آپارتمان بهتر بیشتر می شود اما وسواس به خرج ندهید و همواره با توجه به میزان بودجه ای که در نظر گرفته اید انتظار از آپارتمان ای که بهتون معرفی می شود داشته باشید.

در دبی بعد از دیدن ۷ الی ۱۰ آپارتمان در حدود بودجه تون می تونید تصمیم بگیرید که کدام یک برای شما مناسب تر است.

تهیه چک لیست قبل از اجاره آپارتمان، رهن و اجاره آپارتمان ، اجاره دفتر یا هر ملک دیگری به شما کمک می کند که بتوانید در مدت زمان کمتر و با صرف انرژی کمتر ملک مورد نظر خود را اجاره یا رهن کنید.

در این مطلب قصد داریم نکات کلیدی که می‌تواند میزان ریسک و ضرر را کمتر کند تا خدای نکرده بعد از معامله احساس پشیمانی نکنید و احساس رضایت داشته باشید را به شما بگوییم.

البته ما پیشنهاد می‌کنیم ترجیحا از طریق سایت damac و بدون واسطه منزل آینده خود را انتخاب کنید زیرا واسطه‌ها همواره سعی می‎کنند معایب احتمالی آپارتمان را از دید شما پنهان کنند.

مطالبه مشابه 

آپارتمان های لوکس     ویلای لوکس    فول فرنیش         کسب درامد داماک

   damac

خرید ویلا در دبی     خرید آپارتمان در دبی     فروش ویلا در دبی      فروش آپارتمان در دبی 

آماده انتقال سند با پیش پرداخت و اقساط بدون بهره

آماده اقامت خانوادگی شما در دبی

ساخت ویلا دبی طبق سلیقه شما با داماک

 

درباره داماک

داماک بزرگترین شرکت ساختمانی جهان با بیش از 70 هزار نمایندگی در 204 کشور

نشانی دفتر داماک

امارات متحده عربی - دبی - بیزنس بی - برج اداری داماک پارک تاورز

آخرین پست ها

پیوندهای مرتبط

خبرنامه داماک

برای اطلاع از آخرین اخبار عضو خبرنامه داماک شوید ...