آپارتمان را توسط داماک damac

خصوصیات و محل سکونت صاحب آپارتمان را توسط داماک damac مورد بررسی قرار می دهیم.

اگر قصد اجاره ملکی را دارید، آپارتمان ‌هایی که مالک در آن ساکن نیستند را در اولویت قرار دهید. همچنین از همسایه‌ها درباره صاحب آپارتمان آینده و اخلاق او پرس‌و‌ جو کنید تا بعدها به مشکل بر نخورید.

                1. آپارتمان ‌های خالی در اولویت هستند.

اولویت را به آپارتمان ‌هایی اختصاص دهید که خالی هستند، این مسئله باعث می‌شود که دغدغه خالی شدن به موقع آپارتمان مورد نظر را نداشته باشید، همچنین معایب و ایراد های خانه در  آپارتمانی که وسیله‌ای در آن چیده نشده است راحت‌ تر مشخص می‌شود زیرا وقتی در خانه‌ای مستأجر سکونت دارد و آپارتمان مبله است بسیاری از معایب ممکن است از چشم شما دور بماند.

                2. تعداد واحدهای ساختمان

ساختمان‌های کم واحد و پر واحد هر کدام مزایا و معایب خاص خود را دارند، در ساختمان‌های پر واحد به دلیل وجود مدیریت ساختمان نیازی نیست که شما تمام مسائل مربوط به ساختمان را خودتان پیگیری کنید و بسیاری از کارها را می توان به مدیر ساختمان واگذار کنید، البته در نقطه مقابل ، ساختمان‌های کم واحد دارای سکوت و آرامش بیشتری هستند.

                3. ساکنان ساختمان

در بازدید از هر خانه و آپارتمانی به نمای بیرونیِ ساختمان و نظافت، حیاط، باغچه و راه‌پله و وضعیت آسانسور و… توجه کنید. این موارد می تواند نشان دهنده توجه یا بی توجهی ساکنان به امور ساختمان باشد.

زیاد به دنبال املاک نوساز نباشید، چون هم گران‌ تر است هم شاید مجبور باشید بخشی از امکانات را به آن اضافه کنید. طبق بررسی‌ها، آپارتمان ‌های ۳ تا ۱۰ سال می‌تواند گزینه خوبی برای شما باشد. از طرف دیگر هرگز سراغ آپارتمان ‌های خیلی قدیمی نروید، چون هزینه نگهداری زیادی دارد.

                4. نورگیری ساختمان

به طور کلی نورگیر ساختمان‌هایی که در مقابل یا مجاورتشان ساختمان‌های بلند ساخته نشده‌اند، مناسب‌ تر از ساختمان‌هایی است که در محاصره ساختمان های بسیار بلند هستند.

                5. جنوبی یا شمالی بودن ساختمان

باید نسبت به سلیقه و علاقه شخصی این مورد را برای خود تعیین کنید. معمولا ساختمان‌های شمالی نمای بیرونی بهتر و زیبا‌تر و ساختمان‌های جنوبی نورگیری و امنیت بیشتری دارند.

                6. مجاورت ساخت‌ و‌ ساز

هنگام بازدید از منزل دقت کنید آپارتمان مورد نظرتان در مجاورت ساخت و ساز، تعمیرات اساسی یا بازسازی ساختمان قرار نگرفته باشد، مخصوصاً اگر به دنبال آرامش هستید. وجود ساخت‌ و‌ ساز در نزدیکی آپارتمان باعث ایجاد سر و صدا در ساعات مختلف شبانه روز، گرد و خاک و عبور و مرور ماشین‌های سنگین و نیز تردد کارگران و افراد متفرقه در یک محله می‌شود.

               7. پارکینگ

اگر اتومبیل دارید حتما سراغ آپارتمان ‌هایی بروید که در سندشان پارکینگ اختصاصی قید شده است و پیش از عقد قرارداد ، جای پارکینگ خود را در حضور مالک مشخص کنید و اطمینان حاصل کنید که واحد دیگری نسبت به پارکینگ واحد شما ادعا ندارد. در انتخاب پارکینگ باید به نکاتی مانند شیب پارکینگ، جای پارکینگ، اندازه در پارکینگ، مسیر خودرو و کنترل از راه دور بودن در پارکینگ توجه کنید.

                8. درهای ساختمان

اندازه در ورودی اصلی ساختمان، اندازه در پارکینگ، در واحد و… اهمیت بسیار زیادی برای عبور و مرور به‌ویژه هنگام اسباب‌کشی دارند. در نتیجه حتماً سعی کنید آپارتمانی  انتخاب کنید که درهایش هنگام اسباب کشی شما را به زحمت نیندازد.

قبل از اینکه آپارتمانی را اجاره کنید به نکات زیر توجه کنید"

 البته چک لیست مطرح شده در این مطلب به طور کلی خدمتتان ارائه می گردد اما نسبت به منطقه و شهر مد نظر شما قابل تغییر یا انعطاف هست.

گاهی شناخت بومی منطقه بیش از هر نکته دیگری شما را در تهیه آپارتمان موردنظرتان کمک می کند و اگر قصد تهیه آپارتمان در منطقه ای جدید دارید کمی بیشتر باید جستجو کنید.

هر چه بیشتر آپارتمان ببینید ، احتمال پیدا کردن آپارتمان بهتر بیشتر می شود اما وسواس به خرج ندهید و همواره با توجه به میزان بودجه ای که در نظر گرفته اید از آپارتمان ای که به شما معرفی می شود انتظار داشته باشید.

در دبی بعد از دیدن ۷ الی ۱۰ آپارتمان در حدود بودجه خود می توانید تصمیم بگیرید که کدام یک برای شما مناسب تر است.

تهیه چک لیست قبل از اجاره آپارتمان، رهن و اجاره آپارتمان ، اجاره دفتر یا هر ملک دیگری به شما کمک می کند که بتوانید در مدت زمان کمتر و با صرف انرژی کمتر ملک مورد نظر خود را اجاره یا رهن کنید.

در این مطلب قصد داریم نکات کلیدی که می‌تواند میزان ریسک و ضرر را کمتر کند تا خدای نکرده بعد از معامله احساس پشیمانی نکنید و احساس رضایت داشته باشید را به شما بگوییم.

البته ما پیشنهاد می‌کنیم ترجیحا از طریق سایت damac و بدون واسطه منزل آینده خود را انتخاب کنید زیرا واسطه‌ها همواره سعی می‎کنند معایب احتمالی آپارتمان را از دید شما پنهان کنند.

مطالبه مشابه 

آپارتمان های لوکس     ویلای لوکس    فول فرنیش         کسب درامد داماک

   damac

خرید ویلا در دبی     خرید آپارتمان در دبی     فروش ویلا در دبی      فروش آپارتمان در دبی 

آماده انتقال سند با پیش پرداخت و اقساط بدون بهره

آماده اقامت خانوادگی شما در دبی

ساخت ویلا دبی طبق سلیقه شما با داماک

 

درباره داماک

داماک بزرگترین شرکت ساختمانی جهان با بیش از 70 هزار نمایندگی در 204 کشور

نشانی دفتر داماک

امارات متحده عربی - دبی - بیزنس بی - برج اداری داماک پارک تاورز

آخرین پست ها

پیوندهای مرتبط

خبرنامه داماک

برای اطلاع از آخرین اخبار عضو خبرنامه داماک شوید ...