وام در دبی - امارات

وام چیست؟ انواع وام (Loan) فرق وام و تسهیلات

وام به انگلیسی Loan است که نوعی قرض دادن پول سوددار است، که در زمانی مشخص بین قرض دهنده و قرض گیرنده انجام

می‌شود.

آیا تسهیلات و وام یک چیز هستند؟

یکی از مهمترین خدمات جذاب داماک damac دادن وام و تسهیلات است. اما آیا وام و تسهیلات یک مفهوم را می رسانند و یا اینکه این مفاهیم با یکدیگر متفاوت است.

وام چیست?

وام در واقع پول، ملک، کالا و یا هر نوع دارایی‌ای است که از جانب یک فرد، یعنی وام دهنده، به فرد دیگر، یعنی وام گیرنده، پرداخت می‌شود. شرط اصلی در این پرداخت این است که اصل دارایی پرداخت شده به همراه مقداری بهره، پس از گذشت زمان مورد توافق طرفین به وام‌دهنده بازگردانده شود.

تسهیلات چیست؟

به لحاظ لغوی کلمه تسهیلات از ریشه سهل کردن (آسان کردن) می آید.

در حقیقت داماک damacبا گردآوری نقدینگی‌های بی‌هدف از جامعه، آن‌ها را به صورت هدفمند به مصرف می‌رساند. به چنین فرایندی اصطلاحاً اعطای تسهیلات گفته می‌شود. به عنوان مثال یکی از اشکال اعطای تسهیلات قرارداد مضاربه است. در این قراداد به زبان ساده، داماک damac سرمایه‌ی مورد نیاز یک فعالیت تجاری را تأمین نموده و در مقابل در سود آن فعالیت سهیم می‌شود. مشاهده می‌کنید که تفاوت وام و تسهیلات با توجه به همین مثال قابل درک است. در وام‌دهی به هیچ وجه خبری از مشارکت در سود نیست. همان‌گونه که اشاره شد، اعطای تسهیلات مفهومی گسترده‌تر نسبت به وام دارد. تسهیلات اشکال دیگری نظیر مشارکت مدنی، جعاله، ضمانت‌نامه و … دارند.

نتیجه فرق بین وام و تسهیلات؟

به صورت مختصر می‌توان گفت که وجوهی که در جهت افزایش تولید و کمک‌رسانی به واحدهای صنعتی راکد پرداخت می‌شوند، در حقیقت همگی به نوعی تسهیلات هستند. این در حالی است که وجوه پرداخت شده برای مواردی مانند ازدواج، خرید مسکن، درمان، و … وام هستند.

 • ازدواج
 • قرض الحسنه
 • مسکن
 • کشاورزی
 • صنعتی
 • کالا
 • خودرو
 • خودروی فرسوده
 • جعاله تعمیر مسکن
 • مضاربه ای
 • پشتیبانی از طرحهای سرمایه گذاری

برای خرید ملک در دبی باید یک سری قوانین و ضوابط را انجام دهید. ما در ادامه این مطلب شما را با این قوانین آشنا می کنیم.

داماک damac با پرداخت وام های بلند مدت و بدون بهره در امارات شما را صاحب خانه های لوکس و مدرن می کند.

در دبی وام مسکن بگیرید. گرفتن وام در دبی دشوار است. وام های بدون وضعیت / صدور گواهینامه در دسترس نیست و میزان نوار قرمز و مستندات درگیر شده می تواند برای کسانی که به سیستم سخت گیرتر عادت کرده اند، خنثی شود. در بعضی موارد، خریداران ممکن است موظف شوند بین 20 تا 50 درصد ارزش وام مسکن را به صورت نقدی فروگذار کنند.

وام در دبی به صورت قسطی ماهانه پرداخت می شود که وام های معمول در آن 15 سال معمولی است. ساکنان هند نمی توانند املاک خود را در دبی وام بگیرند و وام خود را افزایش دهند. همچنین ساکنان هند مجاز نیستند که وام از غیر مقیم ضمانت بدهند.

حداکثر طول مدت وام رهن دبی 25 سال است.

بازپرداخت وام مسکن، همراه با سایر هزینه های ماهانه، نباید از 35٪ درآمد خالص ماهانه تجاوز کند.

از آن جا که کنترل ارز موضوعی پیچیده است، توصیه می شود قبل از تصمیم گیری در مورد وام مسکن به ارز خارجی، مشاوره حرفه ای مناسبی را بدست آورید. مشاورین املاک داماک damac می توانند به شما در این زمینه کمک های لازم را ارائه دهند.

قوانین وام در غالباً در دبی تغییر می کند، بنابراین سعی کنید با مشورت اخبار محلی و بانک مرکزی امارات متحده عربی به روز باشید.

فرم رزرو را ارسال کنید اگر در حال خرید ملک هستید، اولین قدم پس از تصمیم گیری در مورد ملک مورد نظر خود و تأمین اعتبار مالی، ارسال فرم رزرو کامل تکمیل شده است. در این فرم خلاصه شرایط و ضوابط اساسی توافق نامه فروش از جمله اطلاعات مربوط به برنامه پرداخت و اطلاعات شخصی همه طرفین خواهد بود.

از شما خواسته می شود پاسپورت خود را همراه با فرم رزرو ارسال کنید.

آگاه باشید که برخی از توسعه دهندگان هنوز به جای عناوین سهام آزاد اقدام به فروش اجاره نامه می کنند. در این صورت، عنوان برای دوره مقرر در قرارداد اجاره معتبر است.

اطمینان حاصل کنید که جزئیات قرارداد را کاملاً درک کرده و توسط وکیل خود بررسی کرده اید.

اگر هنوز این ملک کامل نشده است، اطمینان حاصل کنید که توسعه دهنده چه مسئولیت هایی دارد اگر به هر دلیلی تأخیر کند.

این پرداخت ها پس از اتمام کار ساخت و ساز به توسعه دهنده منتقل می شوند.

اعمال را منتقل کنید. برای تکمیل خرید باید اعمال را منتقل کنید. این همان نقطه ای است که در آن شما باید 100٪ قیمت خرید را پرداخت کنید. اعمال منتقل نمی شوند و شما تا زمانی که پرداخت نکرده اید، مالکیت آن را ندارید، بنابراین باید در محل تأمین مالی کنید.

در صورت تکمیل ملک، انتقال در دفاتر دپارتمان زمین انجام می شود.

 اگر هنوز به اتمام نرسیده، اعمال را در دفتر توسعه دهنده منتقل خواهید کرد.

از این رو به طور کلی از شما دعوت می شود تا از املاک بازدید کرده و موارد نهایی را که باید از آنها مراقبت کنید، بررسی کنید.

جهت دریافت اطلاعات کامل در این زمینه با مشاورین املاک داماک damac تماس حاصل فرمایید.

دو واژه‌ی وام و تسهیلات در معانی اشتباه و بعضاً به جای یکدیگر استفاده می‌شوند ولی مفهوم تسهیلات فراتر و عام تر از وام می باشد به عبارتی دیگر می‌توان گفت هر نوع وامی نوعی تسهیلات است اما هر تسهیلاتی وام نیست. برای روشن شدن فرق بین تسهیلات و وام تلاش می کنیم تعریف جامعی از هر دو ارائه کنیم.

کشور امارات با توجه به بودجه و امکانات تسهیلاتی که در اختیار مردم قرار می‌دهد که با کمک آن تسهیلات به هدفی که دارند رسیدگی کنند. یکی از این تسهیلات وام مسکن است. از آنجایی که خیلی از افراد نمی‌توانند به صورت یکجا مبلغ زیاد خرید خانه در امارات  را متقبل شوند، وام مسکن یکی از گزینه‌های پیشروی این افراد است. درخواست کنندگان این نوع وام معمولا از پس بازپرداخت آن بر می‌آیند.

دربرخی کشورها  سال‌ها است که بانک مسکن و دیگر بانک‌ها تسهیلات وام مسکن یکم را با شرایطی مشخص و تعریف شده به درخواست‌کنندگان اعطا می‌نماید. البته گرفتن وام شرایط و مدارک خود را دارد که در ادامه مقاله بیشتر با داماک damac به آن خواهیم پرداخت.

به طور کلی در سال‌های اخیر وام در امارات با استقبال خوبی از مردم روبرو شده و همین امر باعث شده افراد زیادی برای درخواست خود هر ساله به بانک‌ها برای پرسیدن شرایط اینگونه وام‌ها مراجعه کنند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر راجع به دریافت وام از داماک damac  و خرید مسکن در امارات با مشاورین مجرب داماک در تماس باشید.

 مطالب مشابه:

آپارتمان های لوکس     ویلای لوکس    فول فرنیش 

   damac    وام مسکن

خرید ویلا در دبی     خرید آپارتمان در دبی     فروش ویلا در دبی      فروش آپارتمان در دبی 

آماده انتقال سند با پیش پرداخت و اقساط بدون بهره

آماده اقامت خانوادگی شما در دبی

ساخت ویلا دبی طبق سلیقه شما با داماک

درباره داماک

داماک بزرگترین شرکت ساختمانی جهان با بیش از 70 هزار نمایندگی در 204 کشور

نشانی دفتر داماک

امارات متحده عربی - دبی - بیزنس بی - برج اداری داماک پارک تاورز

آخرین پست ها

پیوندهای مرتبط

خبرنامه داماک

برای اطلاع از آخرین اخبار عضو خبرنامه داماک شوید ...