برج چرخان دبی - امارات

آسمان خراش چرخان دبی

برج چرخان دبی

برج چرخان دبی یکی دیگر از جاذبه های اعجاب انگیز این شهر به حساب می آید که در تور دبی دیدن از آن خالی از لطف نیست. این برج گردان ۸۰ طبقه، مدام تغییر شکل می دهد. در واقع ساکنین این

برج هستند که تصمیم می گیرند کدام جهت را برای چشم انداز خود انتخاب کنند. آسمان خراش چرخان دبی چشم انداز ۳۶۰ درجه دارد.

در ادامه مطلب با داماک damac همراه باشید…

به نقل از شرکت معماری داینامیک گروپ (Dynamic Group): آسمان خراش متحرک دبی قرار است تا سال ۲۰۲۰ آماده شود.

آسمان خراش ۸۰ طبقه دبی، اولین برج جهان به شمار می رود که هر طبقه آن به صورت مجزا قابلیت چرخیدن دارد. طبقات گردان این برج به ستون مرکزی متصل هستند.

قابلیت گردش ۳۶۰ درجه برج چرخان دبی

اگر هنوز نمی دانید که برج چرخان چگونه کار می کند، تنها کافی است به نام آن رجوع کنید. ساکنان این آسمان خراش علاوه بر جهت دلخواه می توانند سرعت چرخش مورد نظر آسمان لوکس خود را نیز انتخاب کنند. دیگر نیازی نیست نگران آفتاب بعد از ظهر باشید. تنها کافیست ۹۰ درجه به چب بچرخید. آیا می خواهید سمت دیگری از شهر را ببینید، ۹۰ درجه به راست بچرخید

جهت سفر به دبی و بازدید از برج های آسمان خراش با داماک damacدر ارتباط باشید.

برج چرخان دبی، سازه ای از پیش ساخته شده

برج چرخان دبی اولین ساختمان از پیش ساخته شده جهان خواهد بود. به نقل از فیشر: ۹۰ درصد ساختمان، به استثنای ستون مرکزی، از قبل در کارخانه تولید شده و سپس به محل ساخت و ساز منتقل می شود. سپس هر آپارتمان به ستون مرکزی و به صورت تکه تکه وصل می شود. انجام این کار نه تنها هزینه های پروژه و تعداد کارگران مورد نیاز را کاهش می دهد، بلکه باعث می شود که ساخت برج تا ۳۰ درصد سریع تر انجام گیرد.

هزینه ساخت برج چرخان دبی

برآورد شده است که این پروژه در حدود ۱۲۱۲۰۰۷۵۰۰ درهم هزینه در پی خواهد داشت. یعنی بیش از ۱.۲ میلیون دلار.

فیشر معتقد است که معمار باید ساختمانی طراحی کند که با زندگی سازگار باشد و با محیط، عملکرد، نیازها و حتی درک ما از زیبایی ها مطابقت داشته باشد. این برج آغاز یک تغییر در نحوه تفکر مهماران درمورد شغلشان خواهد بود.

«برج‌های متحرک» كه به افتخار لئوناردو داوینچی مبتكر بزرگ و هنرمند فیلسوف و دانشمند ایتالیایی عنوان برج‌های داوینچی را برخود گرفته است.

این برج حداقل قیمتی در حدود ۳۵۰ میلیون دلار خواهد داشت تقریبا ۲۵ درصد گران‌تر از ساختمان‌های معمولی است. او اضافه كرد كه فروش این آسمان‌خراش به معاملات املاک «گوویلشی» كه یكی از عمده‌ترین و برجسته‌ترین‌ها در این زمینه در دبی شناخته شده است واگذار خواهد شد. نمونه پیش ساخته اولین آسمان‌خراش ساخته فیشر كه ۹۰ درصد آن تكمیل شده واقع در شهرک صنعتی «جبل علی» دبی است. در قسمت هسته مركزی خود قسمتی از تكیه‌گاه  اصلی كه حركت عمودی را مقدور می‌سازد دارد و تنها قسمتی است كه شكل تكنیک‌های قدیمی دورانی را یکجا دارد.

این آسمان‌خراش بلندی ۳۱۳ متر یا ۱۰۲۷ فوت ۸۰ طبقه خواهد داشت كه  تکه تکه به صورت پیش ساخته حاضر می‌شوند و به محل ساختمان منتقل و كامل خواهد شد.  به همراه سیم كشی الكتریكی و لوله‌كشی و سیستم‌های تهویه هوا و كولر، این مدل‌های پیش ساخته به صورت مكانیكی سرهم خواهد شد به نسبت ساخت، هر طبقه، هفت روز به طول می‌انجامد. فیشر گفت كه این طبقات پیش ساخت درجایی دیگر تولید می‌شود و سرهم كردن در محل انجام خواهد شد و ویژگی‌های خاص خود را داراست. به طور مثال اطمینان از كنترل كیفیت، امكان به دلخواه ساختن آپارتمان‌ها،‌ كاهش قیمت تولید و كاهش میزان تصادفات احتمالی و آسیب دیدگی در محل كار.

هر طبقه به صورت انفرادی قادر است به آهستگی چرخش ۳۶۰ درجه حول مرکز خود در هر لحظه داشته باشد، سرعت چرخش می‌تواند به ۶ متر بر دقیقه هم برسد به صورتی که این حرکت در داخل بدون نگاه کردن به بیرون قابل احساس نیست. به طور متوسط، چرخش هر طبقه ۷ روز به طول می‌انجامد و در این مدت می‌توان دیدی کامل به سراسر شهر دبی داشت. چرخش برج این امکان را فراهم می‌سازد که به عنوان مثال برای صرف نهار شما منظره‌های متفاوتی از جمله جزیره نخل را در دید خود داشته باشید. این چرخش می‌تواند طبق فرمان اهالی ساکن در یک طبقه باشد. برای هماهنگی حرکت طبقات می‌توان از یک ضرب آهنگ کلی برای چرخش هر طبقه استفاده کرد.

با زیباترین برج های گردان و آسمان خراش های دبی  توسط داماک damacآشنا شوید.

پروژه برج دینامیکی دبی، قرار است هم شامل هتل باشد و هم و آپارتمان. همچنین اولین برج چرخان در کل دنیا برج دینامیکی دبی است یا بهتر است بگوییم خواهد بود.

بنابر محاسباتی که انجام شده است، گفته می شود برج دینامیکی دبی، دومین برج بلند دبی خواهد بود.

جالب است بدانید که ساکنان هر طبقه در برج دینامیکی دبی، با یک سیستم هوشمند بر اساس صدا طراحی شده است. به نحوی که اشخاص ساکن می توانند با بیان کردن درخواست خود به طور لفظی، دستور به چرخش اتاق بدهند.

قسمت اصلی و بزرگ ساخت برج دینامیکی دبی، در کارخانه انجام می شود. به شکلی که تنها کمتر از ۱۰ درصد پروژه در محل ساخت برج، انجام می شود. برآوردها حاکی از این هستند که فرآیند نهایی برج دینامیکی دبی، در کمتر از یک ماه(حدودا ۲۲ روز) تکمیل می شود.

برای اطلاعات بیشتر به لینک های زیر مراجعه کنید .

آپارتمان های لوکس     ویلای لوکس    فول فرنیش 

damac            

خرید ویلا در دبی     خرید آپارتمان در دبی     فروش ویلا در دبی      فروش آپارتمان در دبی 

آماده انتقال سند با پیش پرداخت و اقساط بدون بهره

آماده اقامت خانوادگی شما در دبی

ساخت ویلا دبی طبق سلیقه شما با داماک

 

 

درباره داماک

داماک بزرگترین شرکت ساختمانی جهان با بیش از 70 هزار نمایندگی در 204 کشور

نشانی دفتر داماک

امارات متحده عربی - دبی - بیزنس بی - برج اداری داماک پارک تاورز

آخرین پست ها

پیوندهای مرتبط

خبرنامه داماک

برای اطلاع از آخرین اخبار عضو خبرنامه داماک شوید ...