پاسپورت امارات -دبی

داماک گروپ damac بهترین سایت املاک در دبی است.

پاسپورت یا گذرنامه یکی از مدارک شناسایی رسمی است که از سوی دولت‌ها برای شهروندانشان صادر می‌شود. با این مدرک دولت مربوطه از دیگر دولت‌ها اجازه می‌خواهد تا به شهروندان مربوطه

اجازه گذر یا ورود به خاک آن کشورها را بدهند. به اجازه‌ای که به این منظور از دیگر دولت‌ها گرفته می‌شود روادید یا ویزا گفته می‌شود.

گذرنامه از یک سو مجوز خروج فردی است که دارای تابعیت سیاست داخلی آن کشور است و از سوی دیگر، تضمین‌کننده امنیت و حقوق مسافر در قلمرو دیگر کشورها به معنی پذیرش آن از سوی کشور مبدأ است. این موضوع، تابع قدرت سیاسی و بین‌المللی کشور صادرکننده پاسپورت است.

اگر کشوری بخواهد می‌تواند به فرد بدون پاسپورت نیز اجازه ورود به آن کشور یا مسافرت با شرکت هواپیمایی دولتی آن کشور را بدهد که این مورد بسته به روابط سیاسی دولت مبدا و مقصد و قوانین ویزا متغیر است. به طوری که دارندگان گذرنامه برخی کشورها جهت ورود به کشور دیگری نیازی به دریافت ویزا ندارند. به طور مثال شهروندان دارای گذرنامه ایرانی جهت ورود به کشور ترکیه نیازی به دریافت ویزا ندارند ولی جهت سفر به آن کشور داشتن گذرنامه الزامیست.

انواع مختلف پاسپورت با داماک damac

گذرنامه عادی (توریستی):

گذرنامه‌ای عادی است که به شهروندان هر کشور اعطا می‌شود. با استفاده از این گذرنامه می‌توان برای مقاصد گردشگری، تحصیل و تجارت به خارج از کشور مسافرت کرد.

گذرنامه دیپلماتیک:

همانطور که از نام آن پیداست این گذرنامه به دیپلمات‌ها و مقامات سطح بالای سیاسی اعطا می‌شود. گاهی اوقات سیاست‌های صدور ویزا برای دارندگان این نوع از گذرنامه با افراد عادی متفاوت است.

گذرنامه خدمت:

این گذرنامه برای کارمندان دولت به منظور سفرهای کاریشان در نظر گرفته شده‌است. قوانین مربوط به آن‌ها همانند گذرنامه‌های دیپلماتیک است.

تاریخ یا اعتبار پاسپورت:

اساسا باید دقت داشته باشید که آخرین روز اعتبار پاسپورت شما روزی نیست که روی آن ثبت شده بلکه پیشنهاد می‌شود که ۶ ماه زودتر از تاریخ انقضای پاسپورت نسبت به تجدید آن اقدام کنید، زیرا بسیاری از شرکت‌های حمل و نقل (خطوط هوایی، شرکت‌های کشتیرانی و …) مسافرینی با گذرنامه‌ای با مدت اعتبار محدود را نمی پذیرند. حتی در صورتی که در کشوری خارجی هستید و گذرنامه‌تان منقضی شده، ممکن است از نظر قانونی فرد مورد نظر را دچار دردسر کند. تاریخ یا اعتبار پپاسپورت برای کشورهای مختلف مدت اعتبار مختلفی دارد. بعضی از کشورها اعتبار ۱۰ ساله و برخی دیگر برای شهرورندانشان با اعتبار ۵ ساله دارند. اعتبار گذرنامه‌های ایرانی ۵ ساله است.

تعریف قانونی گذرنامه:

بر پایه ماده ۱ قانون گذرنامه مصوب ۱۰ اسفند ۱۳۵۰، گذرنامه سندی است که از طرف مقامات دارای صلاحیت مذکور در این قانون برای مسافرت اتباع ایران به خارج یا اقامت در خارج از کشور یا مسافرت از خارج به ایران داده می‌شود.

پاسپورت جهانی چیست و چقدر معتبر است

شهروندان هر کشوری که پاسپورت ضعیفی دارند در تلاش هستند تا پاسپورت دومی داشته باشند و با آن بتوانند راحت‌تر به کشورهای مختلف سفر کنند. شاید درباره پاسپورت دوم چیزهایی شنیده باشید، اما آیا با پاسپورت جهانی آشنایی دارید؟ در ادامه ریشه و اعتبار پاسپورت جهانی را بررسی می‌کنیم.

اگر درباره‌ی کارت‌های دیپلماتیک شنیده باشید که دارندگان آن از مزیت‌های زیاد این نوع کارت و پاسپورت برای ورود بدون محدودیت‌های معمول به کشورهای مختلف استفاده می‌کنند، می‌دانید که این کارت‌ها فقط برای دیپلمات‌ها یا اشخاص خاص توسط دولت‌ها صادر می‌شوند و در اکثر کشورها توافقات لازم برای نحوه ورود و خروج این افراد پیش از این حاصل شده است. پس اگر در اینترنت با تبلیغات «صدور پاسپورت دیپلماتیک» مواجه شدید مطمئن باشید که کلاهبرداری است.

اما درباره‌ی پاسپورت دوم باید گفت که داشتن پاسپورت دوم یا تابعیت دوگانه از نظر قانونی برای اکثر افراد مشکلی ندارد اما در این مورد قانونی هم، کلاهبرداری‌های زیادی صورت می‌گیرد. اگر خواهان اخذ پاسپورت دوم بودید، می‌توانید اطلاعات کافی در این زمینه را از مراجع معتبر کسب کنید نه سایت‌ شرکت‌های واسطه، چون هرکسی می‌تواند چیزی شبیه پاسپورت در خانه خود چاپ کند و تصویر و مشخصات شما را روی آن اضافه کند.

از ایده تا خطرات پاسپورت جهانی با داماک damac

با این که ایده‌ی شهروند جهان بودن بسیار جالب و جذاب است؛ اما اجرای این ایده، کار راحتی نیست که فقط با چاپ یک پاسپورت و فروش آن حاصل شود، چنان که یک بار هم گری دیویس تحت اتهام دادگاه فرانسوی برای کلاهبرداری قرار گرفت و چندین نفر هم که با این پاسپورت می‌خواستند به صورت غیر قانونی وارد کشورهای دیگر شوند بازداشت شدند.

داماک damac  با داشتن متخصصین با تجربه می تواند اطلاعات بیشتری در اختیار شما قرار دهد .

برای اطلاعات بیشتر به لینک های زیر مراجعه کنید .

پاسپورت     مهاجرت به دبی  به امارات     مهاجرت به دبی       

damac            

خرید ویلا در دبی     خرید آپارتمان در دبی     فروش ویلا در دبی      فروش آپارتمان در دبی 

آماده انتقال سند با پیش پرداخت و اقساط بدون بهره

آماده اقامت خانوادگی شما در دبی

ساخت ویلا دبی طبق سلیقه شما با داماک

درباره داماک

داماک بزرگترین شرکت ساختمانی جهان با بیش از 70 هزار نمایندگی در 204 کشور

نشانی دفتر داماک

امارات متحده عربی - دبی - بیزنس بی - برج اداری داماک پارک تاورز

آخرین پست ها

پیوندهای مرتبط

خبرنامه داماک

برای اطلاع از آخرین اخبار عضو خبرنامه داماک شوید ...