سند رسمی وسند شورایی -امارات

سند رسمی وسند شورایی در داماک گروپ

در خرید و فروش ویلا و ملک موردی که همیشه مورد اهمیت می باشد نوع سندی است که ملک در آن ثبت می شود. اهمیت سند به گونه ای می باشد که باید قبل از خرید ویلا حتما آن را بررسی نمایید.

تفاوت سند ها بستگی به نوع زمین، نوع کاربرد و نوع مالکیت و ظرفیت آن ملک دارد. همه این سند ها مرجعیت قضایی داشته و هر یک، سند های معتبر و شناخته شده ای می باشند، اما برخی از این موارد بعد از خرید و

فروش برای صاحبان ملک مشکلاتی را بوجود می آورد.

پس بهتر است قبل از خرید زمین و یا خرید ویلا در دبی به دقت نوع سند را شناخته و اگر نیازی به تغییرات است آن را انجام دهید تا بتوانید معامله ای آسوده و راحت داشته باشید. برای این کار بهتر است ابتدا این سند ها را شناخته و از ویژگی های هر یک آشنایی کلی داشته باشید، به این صورت معامله ای راحت و آسوده را انجام می دهید.

ما در این مقاله از داماک گروپ سعی داریم تا شما را با انواع از سند ها و نوع کاربرد هریک آشنا نماییم تا بتوانید در خرید و فروش ویلا مشکلی نداشته باشید. در انتهای مقاله می توانید نظرات و سؤالات خود را راجع به سایت و متن برای ما ارسال نمایید.

سند رسمی چیست؟

معتبر ترین سندی که می توان با خیالی آسوده خرید و فروش خود را با آن انجام داد، سند رسمی است. این نوع از سند در محضر ثبت شده و تمامی اطلاعات آن بایگانی می شود، سند های تک برگ و شیش دانگ رسمی بوده و اطلاعات آن ها بسیار دقیق هستند.

این نوع از سند در تمامی کشور دارای اعتبار بوده و به نام سند محضری نیز شناخته می شود. یکی از دلایل اعتبار آن در تمامی کشور این است که از جانب شهرداری و یا از سمت دولت صادر شده است، به این دلیل مرجعیت قضایی داشته و در هر اداره ای مورد تایید است.

سند شورایی چیست؟

در واقع سند شورایی در محیط های کوچک مورد استفاده بوده و نوعی تاییدیه برای ملک ها و ویلاهایی است که در شهر های کوچک ثبت می شوند. باید در نظر داشته باشید که سند شورایی در شهر ها و روستاهای کوچک که دارای شورای محلی هستند صادر شده و تمامی اطلاعات و مدارک جمع شده توسط شورا و چند شهود مورد تایید قرار می گیرد، پس از انجام این موارد رئیس شورا مهر تایید را گذاشته و ویلا یا ملک به اسم شخص دیگری قولنامه می شود.

این نوع از سند ها در شهر ها و مناطق کم جمعیت مورد استفاده بوده و در واقع جایگزین سند های رسمی به مانند سند تک برگ و شیش دانگ شده اند. نکته ای که باید در خرید ملک با این نوع از سند در نظر داشت این می باشد که اعتبار آن به مانند سند های رسمی نیست.

نکته ای که در رابطه با سند های شورایی مورد توجه است این می باشد که، ویلاها و ملک هایی که دارای این نوع از سند هستند، مدارک کافی برای سند های شیش دانگ و یا تک برگ را ندارند. پس از این مورد اعضای شورا این اطمینان را بدست می آورند که زمین هیچگونه معارضی ندارد و سپس سند شورایی را ایجاد می کنند. این نوع از سند دارای معایب و فوایدی است که باید آن ها را به خوبی بشناسید؛

این دو مورد عبارت اند از:

فواید سند شورایی

از فواید و مزیت های این نوع از سند ها نسبت به سند های رسمی می توان به کم هزینه تر بودن آن اشاره کرد، علاوه بر آن سند های شورایی دردسر وصول نداشته و بعد از تاییدیه و گذشت مدت کوتاهی آماده خواهد شد، درواقع این نوع سند می تواند جایگزین خوبی به جای سند های رسمی در شهرها و مناطق کوچک باشد.

 معایب سند شورایی

از معایب سند شورایی نیز همانطور که گفته شد، می توان به معتبر نبودن آن در هر موقعیت و مکانی اشاره کرد. این نوع از سند ها ارزش آنچنانی در محیط هایی به مانند اداره اصناف و .. ندارند و باید برای استفاده از آن ها در چنین مکان هایی به سند رسمی تبدیل شوند.

داماک گروپ شما را در جهت ویلاهای فول فرنیش در دبی هدایت می کند با اعتماد به تیم مجرب داماک گروپ آسایش رابه خانه هایتان ارمغان ببرید . داماک قصد دارد دید شما درجهت زندگی لاکچری داماک عمیق تر می کند .

  • ویلا های اکویا داماک گروپ 5 ماه و 17 روز
  • رزرو با 50 میلیون درهم
  • واریز ریالی در ایران

به منظور مشاهده تصاویر بیشتر و کامل تر از این پروژه و تمام پروژه های دیگر داماک از وبسایت فارسی زبان داماک به آدرس

www.damacgroup.ir

مراجعه کنید.

مطالب مشابه:

آپارتمان های لوکس     ویلای لوکس    فول فرنیش 

   damac

 

خرید ویلا در دبی     خرید آپارتمان در دبی     فروش ویلا در دبی      فروش آپارتمان در دبی 

آماده انتقال سند با پیش پرداخت و اقساط بدون بهره

آماده اقامت خانوادگی شما در دبی

ساخت ویلا دبی طبق سلیقه شما با داماک

درباره داماک

داماک بزرگترین شرکت ساختمانی جهان با بیش از 70 هزار نمایندگی در 204 کشور

نشانی دفتر داماک

امارات متحده عربی - دبی - بیزنس بی - برج اداری داماک پارک تاورز

آخرین پست ها

پیوندهای مرتبط

خبرنامه داماک

برای اطلاع از آخرین اخبار عضو خبرنامه داماک شوید ...