سند مالکیت DAMACGROUP

داماک قصد دارد شمارا با سند آشنا کند مارا هراهی کنید.

سند مالکیت  چیست؟

در ماده ۱۲۴۸ قانون مدنی در تعریف سند آمده است که سند عبارت است از هر نوشته که در مقام دعوی یا دفاع قابل استناد باشد. کلمه سند در لغت نامه‌های فارسی به معنی نوشته‌ای که وام یا طلب کسی را معین سازد یا مطلبی را ثابت کند؛ تعریف شده است.

پس از این ماده قانون می‌توان نتیجه گرفت هر گونه دست نوشته و مدرکی که در دادگاه قابل بررسی و دفاع باشد حکم یک سند را پیدا کرده و صاحب آن می‌تواند از طریق مجاری قانونی حق خود را باتوجه به مفاد سند دریافت کند.

سند در حالت عادی باید دو ویژگی را به همراه داشته باشد. ویژگی اول مربوط به این است که حتما باید مکتوب یا نوشته باشد. و در مرحله دوم باید در مقام دعوا یا دفاع از دعوا در دادگاه قابل استناد باشد. همین دو شرط باعث به وجود آمدن یک سند می شود که با داشتن شرایطی خاص امکان دارد به سند عادی یا سند رسمی تبدیل شود.

در نتیجه اگر ادله‌ای به صورت مکتوب نباشد و یا حتی به رای دادگاه نتواند قابل استناد باشد دیگر سند به حساب نمی‌آید و یک نوشته عادی است. پس باید به این نکات توجه کرد. در ادامه تعریف سند عادی ملک و سند رسمی گفته شده است.

تعریف سند عادی و سند رسمی ملک

در قانون آیین دادرسی مدنی سند رسمی با ویژگی‌های مشخصی بیان شده است. در نتیجه در صورتی که این شرایط فراهم باشد، سند رسمی محسوب به حساب می‌آید و در غیر این صورت، سند را باید عادی به حساب آورد.

بر اساس ماده ۱۲۸۷ قانون مدنی، اسنادی که در اداره ثبت اسناد و املاک و یا دفاتر اسناد رسمی یا در نزد سایر مامورین رسمی در حدود صلاحیت آنها و بر طبق مقررات قانونی تنظیم شده باشند، رسمی است . پس باید توجه به این موضوع داشت که سند رسمی با سه ویژگی اصلی همراه است.

اولا اینکه با دخالت مامور رسمی تنظیم شده باشد، دوما اینکه مامور رسمی صلاحیت انجام این عمل را داشته باشد و سوم اینکه مقررات قانونی مربوط به تنظیم سند رسمی رعایت شده باشد. پس اگر می‌خواهید سندی رسمی داشته باشید به شرط بالا توجه بیشتری داشته باشید.

بر اساس ماده ۱۲۸۹ قانون مدنی، غیر از اسناد مذکوره در ماده ۱۲۸۷ ، سایر اسناد عادی است. همچنین، در ماده ۱۲۹۳ قانون مدنی هرگاه سند بوسیله یکی از ماموران رسمی تنظیم اسناد تهیه شده لیکن مامور صلاحیت تنظیم آن سند را نداشته و یا رعایت ترتیبات مقرره قانونی را در تنظیم سند نکرده باشد، سند مزبور در صورتیکه دارای امضاء یا مهر طرف باشد، عادی است.

سند عادی ملک در بازار مسکن به چه چیزی گفته می‌شود؟

همانگونه که در بالا به آن اشاره شد قولنامه‌ای که هنگام خرید و فروش ملک بین فروشنده و خریدار امضا می‌شود یک سند عادی به حساب می‌آید. دلیل این موضوع این است که قرارداد میان دو نفر تنظیم می‌شود و مامور رسمی دخالتی در تنظیم آن ندارد.

در راستای این امر شرکتی معتبر در دبی وجود دارد به نام مشاورین املاک  داماک گروپ که در دبی (امارات ) خوش می درخشد و سابقه درخشانی در کارنامه خود به ثبت رسانده است . برای خرید ملک دردبی (امارات ) انتقال سند از همان ابتدا به شما واگذار می شود. با اعتماد به گروه مجرب ما آرامش را به خانه هایتان به ارمغان ببرید .

 

سایر خدمات داماک گروپ

  • مشاور املاک
  • مشاور حقوقی
  • اجاره ملک
  • خرید ملک

می توانید با یکی از روش های زیر در این زمینه با ما ارتباط برقرار کنید:

1 - متن در خواست خود را نوشته سپس دکمه ارسال در خواست را کلیک نمایید.

2 - در خواست خود را پس از کلیک روی آدرس ایمیل، از طریق ایمیل ارسال نمایید.

3 - با شماره تلفن داماک گروپ درج شده در وب سایت ما  مستقیم تماس بگیرید.

مطالب مشابه:

آپارتمان های لوکس     ویلای لوکس    فول فرنیش 

   damac

خرید ویلا در دبی     خرید آپارتمان در دبی     فروش ویلا در دبی      فروش آپارتمان در دبی 

آماده انتقال سند با پیش پرداخت و اقساط بدون بهره

آماده اقامت خانوادگی شما در دبی

ساخت ویلا دبی طبق سلیقه شما با داماک

 

 

درباره داماک

داماک بزرگترین شرکت ساختمانی جهان با بیش از 70 هزار نمایندگی در 204 کشور

نشانی دفتر داماک

امارات متحده عربی - دبی - بیزنس بی - برج اداری داماک پارک تاورز

آخرین پست ها

پیوندهای مرتبط

خبرنامه داماک

برای اطلاع از آخرین اخبار عضو خبرنامه داماک شوید ...