آپارتمان لوکس دبیDAMAC-DAMACGROUP

آپارتمان لوکس دبی 

آپارتمان لوکس دبی کم کم  چند طبقه شکل گرفت و بعدها برج‌های برند ورساچی  و آسمان خراش‌ها حضورشان را در شهر گسترده شد .

شما به عنوان ساکنان شهر دبی با کدام یک از این ساختمان‌های بلندمرتبه ارتباط برقرار می‌کنید؟! آپارتمان لوکس دبی یا برج مسکونی؟! آپارتمان نشینی یا برج نشینی؟! واقعیت این است که مقایسه برج‌نشینی و آپارتمان‌ لوکس دبی تا حد زیادی می‌تواند انتخاب را برای شما ساده کند.

وقتی به شهرهای قدیم فکر می‌کنید، خانه‌های ویلایی و متراکمی را به یاد می‌آورید که کنار هم رشد کرده‌اند. در واقع شهرهای قدیمی جایی نسبتا صاف و وسیع محسوب می‌شدند اما رشد جمعیت در گذر زمان و گسترش شهرها، نیاز مسکن را برای ساکنان این کره خاکی افزایش داد و به همین خاطر است که خانه‌های افقی چیده شده در زمین‌ها جای خود را به خانه‌های عمودی و بلند برج مسکونی دادند. 

بنابراین می‌توان گفت فلسفه حضور و ساخت ساختمان بلندمرتبه و زندگی در آن‌ها توجیهی منطقی برای صرفه‌جویی در عرضه افقی اراضی و گسترش تراکم عمودی شهرها است.

مقایسه برج‌نشینی و آپارتمان‌ لوکس دبی

برای مقایسه برج‌نشینی و آپارتمان لوکس دبی می توان گفت :  آپارتمان لوکس طبق تعریفی که در قانون آپارتمان‌نشینی در دبی، یعنی یک واحد مستقل در یک ساختمان چند طبقه که می‌تواند کارکرد مسکونی یا تجاری داشته باشد.

هرچند امروزه ما به کل یک ساختمان در دبی  آپارتمان لوکس می‌گوییم، اما معنی لغوی آپارتمان به یک واحد خاص در یک مجموعه اشاره دارد. جالب است بدانید در تعاریف شهرداری هر آپارتمان حدود ۶ طبقه بیشتر نیست.

یعنی اگر در ساخت از این مرز رد شوید، احتمالا با یک برج مسکونی طرف هستیم. فضای کلی در آپارتمان‌ها به دو بخش تقسیم می‌شوند: مالکیت خصوصی و عمومی که البته این مسئله در مقایسه برج‌نشینی و آپارتمان‌نشینی تفاوت زیادی ایجاد نمی‌کند.

در واقع شما در یک آپارتمان لوکس مالک واحد خود هستید اما در کلیه فضاهای باقیماننده مانند حیاط، راهروها و پشت‌بام مالکیت عمومی حکم فرما است.

مزایا و معایب زندگی در یک آپارتمان لوکس در دبی  

شناخت مزایا و معایب زندگی در آپارتمان لوکس به شما در مقایسه برج‌نشینی و آپارتمان‌نشینی کمک می‌کند. در واقع زندگی در یک آپارتمان لوکس دبی لذت‌ها و دردسرهای خاص خود را دارد.

بنابراین اگر قصد انتخاب آپارتمان برای محل زندگی را دارید، بهتر است با مزایا و معایب زندگی در آنها آشنا شوید. هزینه‌ای که در آپارتمان لوکس صرف تعمیر و نگهداری می‌شود، به نسبت زندگی در خانه‌های ویلایی بسیار کمتر است.

چون در آپارتمان‌ها تمام ساکنین در هزینه‌های جاری سهم دارند و قانون آپارتمان‌نشینی می‌گوید که هزینه‌های جاری مانند آب، گاز و برق باید به نسبت متراژ تقسیم شوند. از طرفی هزینه قسمت‌های عمومی آپارتمان مثل هزینه تمیزکاری راهرو و پله‌ها بین شما و دیگر همسایگان تقسیم می‌شوند. در مقایسه برج‌نشینی و آپارتمان‌نشینی امنیت در یک آپارتمان هم باید در نظر داشت که به مراتب بیشتر از امنیت یک خانه ویلایی است. به ندرت پیش می‌آید که کل افراد ساکن در یک آپارتمان برای یک دوره زمانی در آن حضور نداشته باشند.

خدمات داماک گروپ

 

سایر خدمات داماک گروپ

  • مشاور املاک
  • مشاور حقوقی
  • فروش ملک

می توانید با یکی از روش های زیر در این زمینه با ما ارتباط برقرار کنید:

1 - متن در خواست خود را نوشته سپس دکمه ارسال در خواست را کلیک نمایید.

2 - در خواست خود را پس از کلیک روی آدرس ایمیل، از طریق ایمیل ارسال نمایید.

3 - با شماره تلفن داماک گروپ درج شده در وب سایت ما  مستقیم تماس بگیرید.

مطالب مشابه:

آپارتمان های لوکس     ویلای لوکس    فول فرنیش 

   damac

 

 

درباره داماک

داماک بزرگترین شرکت ساختمانی جهان با بیش از 70 هزار نمایندگی در 204 کشور

نشانی دفتر داماک

امارات متحده عربی - دبی - بیزنس بی - برج اداری داماک پارک تاورز

آخرین پست ها

پیوندهای مرتبط

خبرنامه داماک

برای اطلاع از آخرین اخبار عضو خبرنامه داماک شوید ...