شرایط تحصیلی در امارات - دبی DAMAC GROUP

شرایط عمومی تحصیل در امارات

شرایط عمومی تحصیل در امارات در این محتوا شرح می دهیم بحث تحصیل در امارات در مرحله اول مستلزم شناخت و آگاهی کلی در زمینه این شهر می باشد. در این شهر مردم در دانشگاه ها به زبان انگلیسی صحبت می کنند، اگرچه زبان رسمی آن ها عربی است.

در صورتی که دانشجو به زبان انگلیسی مسلط نباشد، ابتدا در این شهر دوره های زبان را می گذرانند. با DAMAC GROUP  اطلاعات کافی تحصیل در دبی را داشته باشید و با اطمینان اقامت بگیرید و تحصیل کنید . جمعیت امارات تا سال ۲۰۱۰ میلادی ۴.۷ میلیون نفر اعلام شد.  دبی  یکی از بزرگترین ذخایر نفتی دنیا را در اختیار دارد. تولید ناخالص سرانه آن در حد ثروتمندترین شهر دبی است. این شهر دارای اقتصاد بسیار قوی است و از این نظر پذیرای تعداد زیادی از شرکت های بین المللی و منابع خارجی است.

 

شرایط عمومی تحصیل در مدارس امارات 

نظام آموزش و پرورش در امارات متحده عربی شامل مدارس دولتی، مدارس خصوصی و مدارس آموزش عالی می باشد که همگی تحت نظارت وزارت آموزش و پرورش این شهر (MOE) می باشند. تحصیل از سن 6 سالگی تا سن 12 سالگی در مدارس این شهر اجباری است. از 12 تا 15 سالگی دانش آموزان دوره راهنمایی را طی می کنند. از 15 تا 18 سالگی دوره دبیرستان را طی می کنند. موضوعات آموزشی در این مدارس زبان عربی، علوم دینی، عربی، انگلیسی، ریاضی و علوم است.

تحصیل در امارات در مقطع کارشناسی

تحصیل در امارات در مقطع کارشناسی اولین مقطع و دوره تحصیلی به منظور ورود به تحصیلات تکمیلی و حرفه ای در یک زمینه خاص می باشد. برای ورود به این مقطع نیاز به یک مدرک دیپلم 12 ساله که از موسسات معتبر صادر شده و مورد تایید باشد، می باشد.تحصیل در این مقطع در رشته های مختلفی از جمله علوم انسانی، علوم اجتماعی، علوم طبیعی، مهندسی، تجارت، فناوری و اطلاعات، حقوق، هنر و … میسر می باشد. امکان کار ضمن تحصیل برای دانشجویان در این مقطع تحصیلی برای مدت 20 ساعت در هفته به منظور کسب مهارت های کاری و کمک هزینه برای تحصیل و کار امکان پذیر می باشد.

تحصیل در امارات در مقطع کارشناسی معمولا 3 تا 5 سال به طول می انجامد و با اخذ مدرک کارشناسی پایان می یابد. در این مقطع با توجه به زبان تدریس انگلیسی دانشجویان می توانند بعد از گذشت 2 الی 3 سال تحصیلات خود را در دانشگاه معتبردبی ادامه دهند.

مدارک مورد نیاز اخذ پاسپورت تحصیلی امارات

قبل از شروع فرآیند درخواست برای تحصیل در امارات و اخذ پاسپورت تحصیلی این شهر، در ابتدا باید از دانشگاه نامه پذیرش را دریافت نمایید. هزینه پاسپورت دانشجویی در امارات متحده عربی به استثنای بیمه درمانی 3.000 درهم امارات معادل 820 دلار می باشد. پروسه انجام آن معمولا 2 تا 5 هفته پس از ارسال تمامی مدارک زمان می برد و یک حالت فوری نیز وجود دارد که با پرداخت هزینه اضافه بین 1 تا 3 هفته رسیدگی می نمایند.

پاسپورت های دانشجویی امارات برای مدت 12 ماه معتبر بوده و پس از آن در صورت نیاز قابل تمدید می باشد.

مدارک لازم جهت دریافت پاسپورت تحصیلی امارات 

مدارک لازم جهت دریافت پاسپورت تحصیلی امارات عبارتند از:

1-فرم درخواست تکمیل شده ارائه شده توسط دانشگاه.2- کپی پاسپورت که معمولا 2 تا 4 نسخه  به همراه دو صفحه خالی معتبر3-12 عدد عکس رنگی.4- نامه درخواست پذیرش از دانشگاه امارات متحده عربی.5- قرارداد اجاره یا اثبات اقامت دانشجویی.6- پاسپورت دارای حداقل 6 ماه اعتبار و دو صفحه خالی برای تمبر و پاسپورت.7- اظهارنامه بانکی مبنی بر تایید بودجه برای هزینه های زندگی و تحصیل در امارات .8- مدارک قبلی تحصیلی برای پذیرش در دوره بعدی تحصیلی.9- کپی هزینه پاسپورت و پرداخت هزینه تحصیل.

متقاضیان تحصیل در امارات باید پس از ورود به مراکز پزشکی امارات آزمایشات پزشکی مبنی بر سلامت و آزمایش ایدز و هپاتیت  B و C را انجام دهند.

مشاورین املاک داماک گروپ

در راستای این امر شرکتی معتبر در دبی وجود دارد به نام مشاورین املاک  داماک گروپ که در دبی (امارات ) خوش می درخشد و سابقه درخشانی در کارنامه خود به ثبت رسانده است . برای خرید ملک در دبی (امارات ) حتما نیاز به پاسپورت دارید . که باید اقدام کنید .

خدمات سایت داماک گروپ

  • مشاور حقوقی مسکن
  • مشاور سرمایه گذاری
  • مشاور املاک
  • فروش ملک دبی

مطالب مشابه:

پاسپورت    مهاجرت به دبی       

damac            

 

درباره داماک

داماک بزرگترین شرکت ساختمانی جهان با بیش از 70 هزار نمایندگی در 204 کشور

نشانی دفتر داماک

امارات متحده عربی - دبی - بیزنس بی - برج اداری داماک پارک تاورز

آخرین پست ها

پیوندهای مرتبط

خبرنامه داماک

برای اطلاع از آخرین اخبار عضو خبرنامه داماک شوید ...