پاسپورت دبی DAMAC GROUP

پاسپورت 

گذرنامه یا پاسپورت نوعی شناسنامه بین‌المللی است که دولت‌ها برای سفر یا اقامت اتباع کشور خود در خارج از مرزهایشان صادر می‌کنند. به عبارت دیگر، پاسپورت سندی است که نشان‌دهنده مجوز خروج شهروندان ازکشور است و مدرکی دال بر حقوق و امنیت شخص در قلمرو کشورهای دیگر (به معنی مقبولیت آن شخص از طرف کشور مبدا) محسوب می‌شود.

 نکته قابل‌توجه اینکه پاسپورت دارای ریشه تاریخی است و برای نخستین بار در حدود ۴۵۰ سال پیش از میلاد مورد استفاده قرار گرفته است. بنا بر عهد عتیق (تورات) نحمیا از یهودیان شناخته شده، که در کاخ شوش مباشر اردشیر یکم هخامنشی بود، برای سفر به یهودیه از اردشیر یکم نامه‌ای دریافت می‌کند تا تضمینی برای به سلامت عبور کردن از اراضی تحت سلطه دیگر فرمانروایان باشد.

در بیشتر کشورهای جهان پاسپورت به‌شکل دفترچه کوچکی است که جلد آن ممکن است به رنگ قرمز، سبز، آبی و... باشد. جلد گذرنامه‌ ایرانی به رنگ زرشکی است و نشان رسمی جمهوری اسلامی ایران به رنگ طلایی روی آن درج شده است. همچنین، کلمه گذرنامه به فارسی و عبارت Islamic Republic of Iran و Passport در زیر آن نوشته شده‌اند.

در صفحه مشخصات نیز اطلاعاتی از قبیل شماره گذرنامه، نام و نام خانوادگی، نام پدر، تاریخ و محل تولد و... به دو زبان فارسی و انگلیسی درج شده‌اند. گذرنامه ایرانی دارای ۳۲ صفحه است و به‌جز دو صفحه اول مربوط به عکس و مشخصات، سایر صفحه‌ها برای ثبت مهرهای ورود و خروج یا برچسب‌های ویزا اختصاص دارند.

گذرنامه ایرانی در سه نوع عادی، خدمت و سیاسی صادر می‌شود.

 

 

 

پاسپورت دبی

پاسپورت دبی شامل انواع مختلفی از پاسپورت فوری، کاری، گردشگری، تحصیلی و... می باشد که برای هیچ کدام نیاز به حضور در سفارت نیست. به عبارت دیگر صدور پاسپورت دبی به صورت آنلاین صورت می گیرد .دولت امارات برخلاف سایر دولت ها که این فرآیند را از طریق سفارت انجام می دهند، این مسئولیت را به عهدهی اداره مهاجرت و کار گذاشته است. کارگزار پاسپورت که کفیل نامیده می شود، به راحتی و بدون دردسر این کار را برای متقاضیان پاسپورت انجام می دهد. تنها دارندگان گذرنامه برخی از کشورهای خاص برای سفر به امارات نیاز به پاسپورت ندارند؛ کشورهای بریتانیا، فرانسه، ایتالیا، آلمان، هلند، بلژیک، لیختن اشتاین، سوئیس، اتریش، سوئد، نروژ، دانمارک، پرتغال، ایرلند، یونان، فنلاند، اسپانیا، موناکو، واتیکان، ایسلند، آندورا، سان مارینو،آمریکا، کانادا، ژاپن، برونئی، سنگاپور، مالزی، هنگ کنگ، کره جنوبی، عربستان سعودی، قطر، عمان و کویت از این شرایط بهره مند.

در راستای این امر شرکتی معتبر در دبی وجود دارد به نام مشاورین املاک  داماک گروپ که در دبی (امارات ) خوش می درخشد و سابقه درخشانی در کارنامه خود به ثبت رسانده است . برای خرید ملک در دبی (امارات ) حتما نیاز به پاسپورت دارید . که باید اقدام کنید .

سایت داماک گروپdamac-group

خدمات سایت داماک گروپ

  • مشاور حقوقی مسکن
  • مشاور سرمایه گذاری
  • مشاور املاک
  • فروش ملک در دبی 

مطالب مشابه:

پاسپورت        مهاجرت به دبی       

damac            

 

 

 

درباره داماک

داماک بزرگترین شرکت ساختمانی جهان با بیش از 70 هزار نمایندگی در 204 کشور

نشانی دفتر داماک

امارات متحده عربی - دبی - بیزنس بی - برج اداری داماک پارک تاورز

آخرین پست ها

پیوندهای مرتبط

خبرنامه داماک

برای اطلاع از آخرین اخبار عضو خبرنامه داماک شوید ...