تفاوت اقامت وتابعییت دبی - امارات

تفاوت اقامت و تابعیت در امارات  

damac group تفاوت اقامت و تابعیت در امارات  با شما در میان می گذارد با ما همراه باشید .

نکته ای که باید در اقامت بلند مدت امارات  بدانید این است که اقامت با تابعیت فرق دارد. اقامت در یک کشور به معنای تابعیت آن کشور نیست.

اقامت به معنی سکونت کردن و منزل گرفتن در کشور است. صرفا سکونت در درون مرزهای جغرافیایی یک کشور نیز با اقامت در آن کشور فرق دارد. ممکن است شخصی اقامت و تابعیت کشوری را به صورت همزمان داشته باشد؛ حالت بعدی این است که فرد اقامت داشته باشد؛ اما تابعیت آن کشور را نداشته باشد. حالت سوم هم این است که فرد نه تابعیت و نه اقامت داشته باشد که در این صورت، اقامت او در آن کشور، غیرقانونی خواهد بود.

 اقامت اشخاص می تواند دائمی یا موقتی باشد. اقامت موقت در زمانی اتفاق می افتد که اشخاص می خواهند به قصد سفر و تحت ویزای توریستی، در کشور دیگری غیر از کشور خود اقامت داشته باشد. افرادی که ویزاهای مختلف مانند ویزای تحصیلی، سرمایه گذاری، ثبت شرکت و اشتغال به کار در کشور مقصد دارند، می توانند از طریق این ویزاها وارد کشور مقصد شوند و حق اقامت در آن کشور را داشته باشند. 

 تابعیت به معنی پیرو بودن است. شخصی تابع کشور محسوب می شود که عضو جمعیت اصلی دولت باشد. اشخاصی که عضو جمعیت نباشند، حتی در صورت داشتن حق اقامت، فردی بیگانه و غیر بومی تلقی می شوند. فردی که دارای تابعیت یک کشور خاص است، با دولت رابطه ای سیاسی می تواند داشته باشد. 

 

اخذ اقامت بلند مدت دبی در امارات 

افراد تابع یک کشور حق رای دارند، می توانند از وام های کم بهره دولت بهره مند شوند و به مشاغلی مانند وکالت و پزشکی مشغول شوند. ممکن است شما اقامت بلند مدت امارات  در این  کشور را داشته باشید؛ اما تابع این کشور نباشید. برای اینکه بتوانید خیلی راحت و بدون دردسر، اقامت بلند مدت امارات دریافت کنید، بهتر است به یک وکیل باتجربه و متخصص مراجعه کنید تا روند پذیرش و اقامت بلند مدت امارات  شما سریع تر انجام شود.

در این نوشته با نکات مهم برای دریافت اقامت بلند مدت  امارات  آشنا شدید و دانستید که برای گرفتن اقامت بلند مدت دبی  باید به چه موضوعاتی توجه داشته باشید. اقامت بلند مدت   در امارات  زندگی و آینده شما را تحت تاثیر قرار می دهد؛ در نتیجه توصیه می کنیم قبل از این کار، خوب فکر کنید و گامهای خود را عاقلانه بردارید.

اگر در انتخاب روش مهاجرتی یا اخذ پاسپورت  یا اقامت بلند مدت  امارات  دچار سر در گمی شده اید و یا حتی در انتخاب کشور خود برای دریافت اقامت بلند مدت  دودل هستید، میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر و انتخاب روش مهاجرتی با توجه به شرایط خود، با تیم مجرب داماک گروپ معتبرترین مشاور املاک دبی  با خرید ملک اقامت خانوادکی امارات را اخذ کنید با ما در ارتباط باشید  .مطالب مشابه:

پاسپورت     مهاجرت به امارات     مهاجرت به دبی       

            

 

 

 

 

 

درباره داماک

داماک بزرگترین شرکت ساختمانی جهان با بیش از 70 هزار نمایندگی در 204 کشور

نشانی دفتر داماک

امارات متحده عربی - دبی - بیزنس بی - برج اداری داماک پارک تاورز

آخرین پست ها

پیوندهای مرتبط

خبرنامه داماک

برای اطلاع از آخرین اخبار عضو خبرنامه داماک شوید ...